Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Uwagi o forum elektroda

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
rafal.220
-
-
Posty: 1274
Rejestracja: 27 paź 2012, o 15:46

Uwagi o forum elektroda

Postautor: rafal.220 » 31 gru 2012, o 14:43

Skoro jesteśmy już Hyde Park to może porozmawiajmy teraz o elektrodzie...

Co sądzicie o moderacji na elektrodzie?
Czy nie wydaje się wam iż prawo na elektrodzie działa tylko w jedną stronę?, a więc regulamin jest tam tak ustawiony, iż zawsze uderza w użytkownika czyniąc moderatora panem sytuacji nawet w obliczu nieuczciwych zarzutów skierowanych w stronę urzytkownika?

Co sądzicie o tym punkcie regulaminu ?
3.1.2-3.1.3. Zabronione jest rejestracja/korzystanie z więcej niż jednego loginu lub udostępnianie danych umożliwiających korzystanie z loginu Użytkownika osobom trzecim.

Czy na tej podstawie można dać bana użytkownikom którzy założyli swoje konto na elektrodzie np. z tego samego komputera?
Czy moderatorom elektrody wolno dokonać włamania do systemu operacyjnego komputera zdalnego? (jeśli nie, to proszę aby wypowiedziała się kompetentna osoba która wie jak oni sprawdzają adresy IP, skoro stacja jest podłączona przez bramę, a brama łączy się z neostradą przy zmiennym IP? Załóżmy że adres MAC karty sieciowej też jest zmienny)
Czy czasem elektroda nie łamie prawa? W końcu każdego użytkownika należy traktować indywidualnie, a nie wróżyć z fusów ten sam punkt regulaminu...
3.1.2-3.1.3. Zabronione jest rejestracja/korzystanie z więcej niż jednego loginu lub udostępnianie danych umożliwiających korzystanie z loginu Użytkownika osobom trzecim.

Pragnę też aby wypowiedzieli się użytkownicy, którym niesłusznie wlepiono ostrzeżenia, przy jednoczesnym odrzuceniu apelacji przez głównego admina. (Kamil Gulczuk)
Dodam iż za mną nigdy, naprawdę nigdy nie wstawił się administrator nawet w obliczu ewidentnie oraz niesprawiedliwie wlepionym ostrzeżeniom... (czy jest osoba której cofnięto niesłusznie, lub pochopnie przyznane ostrzeżenie ??? Jeśli jest, to proszę o wypowiedź bo osobiście nigdy nie zaznałem takiego zaszczytu, a jedynie się na mnie mszczono, czepiając każdych drobiazgów... )

Awatar użytkownika
Press
-
-
Posty: 389
Rejestracja: 10 mar 2004, o 16:21
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Uwagi o forum elektroda

Postautor: Press » 1 sty 2013, o 11:13

Cóż...
Dostałem kiedyś ostrzeżenie w moim przekonaniu niesłuszne. Nie pamiętam już o co chodziło, bo to dawno temu było.
Wysłałem "apelację". Nie wiem kto ją rozpatrywał, ale dostałem odpowiedź, że ostrzeżenie zostało mi wycofane a moderator został upomniany by nie rozdawać ostrzeżeń pochopnie.
Więc może to kwestia odpowiedniej argumentacji i "rangi" przewinienia.

Pozdrawiam.

000andrzej
-
-
Posty: 375
Rejestracja: 13 sie 2003, o 14:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Uwagi o forum elektroda

Postautor: 000andrzej » 1 sty 2013, o 11:45

A tak w ogóle - co to ma wspólnego z forum EP? Gdzie tylko nie spojrzysz na inne fora - wszędzie skargi na elektrodę. Jeśli coś mi się nie podoba - po prostu nie piszę. A jeśli w Regulaminie jest napisane, że wolno mieć tylko 1 konto to staram się tego trzymać i nie interesuje mnie jak to jest sprawdzane.

Awatar użytkownika
rafal.220
-
-
Posty: 1274
Rejestracja: 27 paź 2012, o 15:46

Re: Uwagi o forum elektroda

Postautor: rafal.220 » 1 sty 2013, o 16:50

No ja dostałem ostrzeżenie, za to że w jednym temacie DIY który zresztą utworzyłem pochwaliłem się zestawem liniowym.
Napisałem że zestawy liniowe pięknie brzmią pod warunkiem iż są zasilane ze wzmacniaczy analogowych.
Oczywiście chciałem w ten sposób zaprezentować swoją pracę (analogowy power-crossover) który nadaje się do słuchania muzyki bardzo cicho (dom) jak również głośno (plener, estrada)
Typowe procesory dźwięku sieją zniekształcenia. (jak jest głośno, to nie słychać, ale jak słuchasz w domu to usłyszysz, zwłaszcza jeśli mowa o czystym oraz dźwięcznym wokalu, że nie wspomnę o gitarze elektrycznej)
Apelowałem do admina, bo za tą wypowiedź ostrzeżenie było niesłuszne. (moderator joy_pl mógł po prostu zabrać głos w moim temacie forum i dopytać o szczegóły zanim wlepił ostrzeżenie, tym samym ośmieszając moją pracę jak również moją myśl techniczną)
Oczywiście w tym samym temacie w jednym z postów swoje 5gr dołożył MatyAS pięknie kolorując ortografię (nawet tam gdzie nie było błędów)
Jeśli moderacja jest złośliwa, to zrobi wszystko aby zniszczyć wizerunek określonego użytkownika. (mnie tak potraktowano)
Jeśli coś mi się nie podoba - po prostu nie piszę.
Ale je nie pisałem dla moderatorów, tylko dla innych użytkowników pragnąc dzielić się swoją wiedzą (dlatego moja aktywność odnosiła się do DIY)
A jeśli w Regulaminie jest napisane, że wolno mieć tylko 1 konto to staram się tego trzymać i nie interesuje mnie jak to jest sprawdzane.
To jak to jest sprawdzane jest ważną kwestią, bo odnosi się do naszej prywatności.
Musimy dbać o naszą prywatność, oraz walczyć z działaniami hakerskimi... Obojętność w tej kwestii jest bardzo nierozsądna, ponieważ daje przyzwolenie na samowolkę oraz bezprawie. (jeszcze dzień, dwa a któryś z programistów elektrody napisze ciacho trzepiące Twoje dyski twarde w komputerze)

Co do ilości kont, to gdzie sens oraz logika tworzyć klony?? Zwłaszcza iż dana osoba jest zaangażowana w DIY?
Chyba zdecydowanie lepiej to wygląda jak zbiór projektów znajduje się na jednym profilu i wiadomo kto jest ich autorem?

Awatar użytkownika
brun
-
-
Posty: 125
Rejestracja: 28 mar 2012, o 09:48

Re: Uwagi o forum elektroda

Postautor: brun » 1 sty 2013, o 16:52

A ten temat to nie ma związku z tą waszą kłótnią na :
viewtopic.php?f=60&t=22278&start=40

? :)

Awatar użytkownika
rafal.220
-
-
Posty: 1274
Rejestracja: 27 paź 2012, o 15:46

Re: Uwagi o forum elektroda

Postautor: rafal.220 » 1 sty 2013, o 17:16

A ten temat to nie ma związku z tą waszą kłótnią
Kłótnia?... Raczej drobny spór w aspektach technicznych...

Może niektórzy myślą iż jestem złośliwi...
Złośliwy nie jestem, tylko sprawiedliwy. (często przymykam oko na wiele spraw, lecz jeśli ktoś dobitnie łamie zasady honorowe, to staram się to kulturalnie nagłośnić)

Co do użytkownika MatyAS , to dłuższy czas obserwowałem jego zachowanie na elektrodzie...
Z początku sprawiał bardzo dobre wrażenie, (sprawiedliwy, oraz mądrze się wypowiadał)
W chwili gdy "mniejsi" admini zaczęli ze mną pogrywać w kotka i myszkę napisałem kilka skarg do głównego admina (Kamil Gulczuk) jednocześnie promując kolegę MatyAS .... Zgadnijcie jaki był finał całego zajścia

Gulczuk poparł swoich kolegów, a MatyAS dosłownie za kilka godzin pokazał, że nie jest taki "fajny", i że sprawiedliwość nie większego znaczenia, kiedy wysyłam skargi na kolegów wyższej rangi...

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Re: Uwagi o forum elektroda

Postautor: pajaczek » 3 sty 2013, o 19:22

Nie no, Panowie. To jednak jest przegięcie nawet jak na hyde park.

Wróć do „Nie(elektroniczny) Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości