Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Polska na Euro 2012

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Jacek Bogusz
-
-
Posty: 470
Rejestracja: 12 maja 2010, o 17:37
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Polska na Euro 2012

Postautor: Jacek Bogusz » 8 cze 2012, o 10:58

Co bym nie powiedział, to Poznań bardzo wyładniał na i przez Euro 2012. Ogromne zmiany widziałem też we Wrocławiu, który naprawdę wygląda "godnie". I tu, i tu przybyło nowych ulic, budynków, znacznie poprawiono infrastrukturę komunikacyjną, zmieniono nawierzchnie, przybyło dekoracji - miasta są po prostu o wiele ładniejsze. Wystrzyżone trawniki, nowe dworce i terminale portów lotniczych, obwodnice... Bez względu na wynik mistrzostw, bardzo cieszę się, że tyle się zmieniło! Acha, podobno (jeszcze nie sprawdziłem), ale jeśli wierzyć doniesieniom w mediach, to stolicę też nam podłączono do cywilizacji zachodniej! :wink: Co prawda na razie tylko połowicznie, ale z czasem pewnie sytuacja poprawi się. Mam tu na myśli A2 :D Dodam też, że moim zdaniem na tle wymienionych miast, stolica wypada dosyć blado :wink:

Awatar użytkownika
Tomasz Gumny
-
-
Posty: 685
Rejestracja: 4 lut 2004, o 23:31
Lokalizacja: Trzcianka/Poznań

Re: Polska na Euro 2012

Postautor: Tomasz Gumny » 8 cze 2012, o 11:16

Litości, tutaj też?!

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Re: Polska na Euro 2012

Postautor: pajaczek » 8 cze 2012, o 12:34

Nie wiem jak tam ostatnio Poznań czy Wrocław, ale te wyrwy w ziemi pod budowę metra w stolycy, tuż przy pekinie, niedaleko "strefy kibica" to chyba niezbyt reprezentacyjne. Może jakoś to ogarnęli, ale 2 tyg temu nie wyglądało to zachęcająco... dziura w ziemi z mnóstwem błocka.
Ja tam wolę jednak swoją okolicę... na szczęście żadna reprezentacja nie ulokowała się w okolicy, żeby jeszcze ogłosili miasto wolnym od Jełro to było by do zniesienia.
A co do A2, to nie dość że zdzierusy za przejazd (choć to podobno być musi) to najbardziej wkurzają tym ciągłym przypominaniem... chodzi mi o to że punkty poboru są strasznie gęsto... jakby nie mogli pomyśleć i pobierać dopiero przy wyjeździe z autostrady, płaciło by się raz, a nie co kilkanaście km kolejny spowalniacz.

Awatar użytkownika
Jacek Bogusz
-
-
Posty: 470
Rejestracja: 12 maja 2010, o 17:37
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Polska na Euro 2012

Postautor: Jacek Bogusz » 8 cze 2012, o 20:43

Oj tak - ta stara część A2 tzw. "kulczykówka" jest zorganizowana do niczego. Bramki co jakieś 50 km i 14 pln. Masakra... A do niedawna zapłaciłeś i zaraz zwężenie, ograniczenie, remonty. Ale nowa część, za Koninem, działa właśnie w taki sposób - pobiera się bilet przy wjeździe i płaci przy zjeździe. Nie wiem jak teraz w Strykowie, bo pewnie tam jeszcze jest bramka końcowa. Pewnie za dopiero co wybudowany odcinek Stryków-Warszawa (przecież jeszcze nie jest skończony...) nie pobierają kasy.

Awatar użytkownika
ECC88
-
-
Posty: 408
Rejestracja: 23 paź 2009, o 15:28
Lokalizacja: Köln

Re: Polska na Euro 2012

Postautor: ECC88 » 11 cze 2012, o 16:30

Jak na 5 dni przed rozpoczęciem turnieju, w Gdańsku wsiadałem do samolotu to drogi dojazdowej do pięknego stadionu jeszcze jako takiej nie mogłem znaleźć. A na dzień dzisiejszy i droga i dupny parking, wsio charaszo. Kary konwencjonalne były chyba tak wysokie że członek na członku stanął a się na czas wyrobili.

jarek08
-
-
Posty: 15
Rejestracja: 29 mar 2012, o 14:08

Re: Polska na Euro 2012

Postautor: jarek08 » 13 sie 2012, o 12:28

Coś a propos styczności EURO 2012 z elektroniką:
http://electromatix.pl/zobacz-film-oswi ... -od-osram/

albercik7
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 16 sie 2012, o 11:29
Kontaktowanie:

Re: Polska na Euro 2012

Postautor: albercik7 » 16 sie 2012, o 12:12

Jak zobaczyłem Warszawę przed Euro to się załamałem. Centrum wyglądało jak klatka z rozwieszonymi reklamami. Festiwal blachy, plastyku i jeden wielki festyn. Okropnie to wyglądało. Dlaczego nie organizuje się turniejów w biedniejszych miastach aby poprawić ich wyniki?

AlekOrpel
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 28 paź 2012, o 23:15

Re: Polska na Euro 2012

Postautor: AlekOrpel » 28 paź 2012, o 23:29

Ach było, minęło czas zapomnieć o tym koszmarze :roll:

pako29
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 29 paź 2012, o 00:03

Re: Polska na Euro 2012

Postautor: pako29 » 29 paź 2012, o 00:06

A ja tam uważam ,że były i pozytywne momenty podczas Euro.
Tylko często ich telewizja nie pokazywała bo albo wydarzały się za szybko albo może robili to specjalnie.

Awatar użytkownika
rafal.220
-
-
Posty: 1274
Rejestracja: 27 paź 2012, o 15:46

Re: Polska na Euro 2012

Postautor: rafal.220 » 29 paź 2012, o 21:10

jakby nie mogli pomyśleć i pobierać dopiero przy wyjeździe z autostrady, płaciło by się raz, a nie co kilkanaście km kolejny spowalniacz.
Oj tam, oj tam > te bramki to są tzw. poziomy trudności.
Na początku jedziesz 100 km/h > po zaliczeniu bramki, przyśpieszasz do 120 km/h, > po zaliczeniu kolejnej, jedziesz 140 km/h itd. (byle by zdążyć na czas) :D

MonkiOrpel
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 2 lis 2012, o 10:49

Re: Polska na Euro 2012

Postautor: MonkiOrpel » 2 lis 2012, o 17:44

Niestety nie uciekniemy od tego.... Na całym świecie (prawie) płaci się za autostrady, tym bardziej w biednej Polsce będzie się płacić...
Dziękujemy Euro za autostrady:)

Wróć do „Nie(elektroniczny) Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: jno i 58 gości