Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

rozwód po 12 latach...

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

mac_b
-
-
Posty: 5
Rejestracja: 11 lut 2004, o 12:26
Lokalizacja: ślask

rozwód po 12 latach...

Postautor: mac_b » 1 mar 2009, o 19:01

Przez 12 lat bylem wiernym czytelnikiem EP.
Ostatno robilem porzadki i przegladalem wszystkie EP.
I co stwierdzilem :638:
1/3 projektow jest bez sensu bo mozna kupic taniej w sklepie , nawet jezeli jest cos takiego na rynku to brak kodow zrodlowych aby mozna bylo sie czegos nauczyc , modyfikowac, rozwijac dany projekt
od pewnego czasu nie moge kupic EP bez plyt ( miasto 200tys ), a 15zl nie dam
1/3 objetosci to reklamy
jak brak pomyslu na zapchanie czasopisma to wstawiaja stare projekty ( male modyfikacje )

powinny byc udostepniane kody zrodlowe
do projektow starszych niz 5 lat
projekty czytelnikow po roku

radzio
Moderator
Moderator
Posty: 965
Rejestracja: 13 maja 2003, o 10:33
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontaktowanie:

Re: rozwód po 12 latach...

Postautor: radzio » 1 mar 2009, o 21:02

od pewnego czasu nie moge kupic EP bez plyt ( miasto 200tys ), a 15zl nie dam
Bo od pewnego czasu EP wychodzi tylko z płytami.
1/3 objetosci to reklamy
Bez reklam EP kosztowałaby ze 3x więcej.

Awatar użytkownika
Medicus
-
-
Posty: 316
Rejestracja: 9 paź 2007, o 22:31
Lokalizacja: Londyn

Re: rozwód po 12 latach...

Postautor: Medicus » 2 mar 2009, o 12:59

...

powinny byc udostepniane kody zrodlowe
do projektow starszych niz 5 lat
projekty czytelnikow po roku
a nie wystarczy zmałpować konkurencję ??
tam jak opisują super projekt to hobbyści dostają tzw "wsad demo" z okrojonymi opcjami.
I wilk syty i owca cała :598:

Z EP jest poważniejszy problem niż się wydaje, do projektów po marcu 2008 w ogóle żadnych plików na ftp, a to wydanie roczników na DVD to również bezwartościowy knot, tu również polecam zobaczyć jak robi to konkurencja, co komu bo schemacie z procesorem skoro nie ma tam ani wsadu ani źródełka ??

mac_b
-
-
Posty: 5
Rejestracja: 11 lut 2004, o 12:26
Lokalizacja: ślask

Postautor: mac_b » 2 mar 2009, o 22:54

kiedys jedyna gazeta byl radioelektronik ( zastanawiam sie kto jeszcze to kupuje )
teraz praktycznie monopol to AVT
niestety zostaja jedynie fora zapalencow elektroniki

Awatar użytkownika
rezasurmar
-
-
Posty: 165
Rejestracja: 19 sie 2008, o 14:24
Lokalizacja: Tychy
Kontaktowanie:

Postautor: rezasurmar » 7 mar 2009, o 20:28

przyznaję rację, ale niestety w dobie braku większego zainteresowania, ciężko jest utrzymać dobrą gazetę przykład Praktycznego Elektronika, który kiedyś świetnie uzupełniał EP, w której są bardzo ciekawe projekty ale chyba bardziej jako reklama nowych technologi i najnowszych trendów w elektronice niż dokładne i rzetelne opisanie projektu. EP zawsze była w większym stopniu gazetą dla składaczy kitów, zmieniła się sytuacja po wprowadzeniu EdW która projekty traktuje troszkę mniej po macoszemu ale i tak niektóre konstrukcje wołają o pomstę do nieba, tysięczny raz przedstawianie jakiegoś 'piiiiii' (cenzura) wzmacniacza na uksc który jest poprostu zerżniętą notą katalogową powtarzaną zresztą po raz setny na łamach EP. Ale za to za wszelkie kursy FPGA i EDA itp, trzeba im podziękować, bo z literaturą fachową w ludzkim (czyt. polskim) języku trudno. Jeszcze jedna rzecz doprowadza mnie do czarnej rozpaczy wyrywania włosów z głowy, po prostu szlak mnie trafia. Ten cholerny format zinio, ileż to razy jak tylko się sypnie łyndows mam mnóstwo problemów by znowu działały mi wszystkie gazetki EP. W końcu nie jestem strong menem by za każdym razem taszczyć 10 czy więcej numerów przy sobie.

henry1
-
-
Posty: 59
Rejestracja: 17 paź 2005, o 19:57
Lokalizacja: Poznań

Postautor: henry1 » 7 mar 2009, o 22:20

Witam !

Masz rację ZINO to totalne dziadostwo !
Komu przeszkadzał ludzki format PDF ?

Pzdr

ROM
-
-
Posty: 293
Rejestracja: 5 lis 2004, o 10:48
Lokalizacja: Poznań

Postautor: ROM » 8 mar 2009, o 02:04

Też się z tym zgadzam.

Awatar użytkownika
j_bravo
-
-
Posty: 189
Rejestracja: 14 wrz 2005, o 16:30
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Postautor: j_bravo » 8 mar 2009, o 09:38

Czy wy także nie możecie robić wydruków w zinio reader ??
I przy okazji to powolne działanie .... muli bardziej niz Photoshop ...

radzio
Moderator
Moderator
Posty: 965
Rejestracja: 13 maja 2003, o 10:33
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontaktowanie:

Postautor: radzio » 8 mar 2009, o 11:29

Witam !
Masz rację ZINO to totalne dziadostwo !
Komu przeszkadzał ludzki format PDF ?
Myślisz, że jakby e-wydanie było w PDF to nikt by nie wrzucał tego na torrenty czy inne tego typu miejsca? Zinio spiracić jest znacznie trudniej.

henry1
-
-
Posty: 59
Rejestracja: 17 paź 2005, o 19:57
Lokalizacja: Poznań

Postautor: henry1 » 8 mar 2009, o 20:23

Witam !
Masz rację ZINO to totalne dziadostwo !
Komu przeszkadzał ludzki format PDF ?
Myślisz, że jakby e-wydanie było w PDF to nikt by nie wrzucał tego na torrenty czy inne tego typu miejsca? Zinio spiracić jest znacznie trudniej.

A jak chcę wydrukować sobie którąś ze stron to jest to niemożliwe.
Łatwiej położyć przed nosem kartkę ze schematem niż cały miesięcznik
w wersji samozamykającej . Nie mam tylu imadeł aby go przycisnąć :629:
Przecież mam opłaconą prenumeratę.
Z PDF mogłem bez problemu sobie wydrukować .

Pzdr

radzio
Moderator
Moderator
Posty: 965
Rejestracja: 13 maja 2003, o 10:33
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontaktowanie:

Postautor: radzio » 8 mar 2009, o 20:31

Ale PDF ma to do siebie, że może go otworzyć każdy. Tym bardziej Zinio jest usprawiedliwione, że e-wydanie pojawia się kilka dni przed papierowym. W momencie gdy pdf byłby dostępny w sieci kilka dni przed 'premierą' (chociazby na jednym dużym portalu) to nikt by papierowego nie kupił. Były juz sytuacje, kiedy dzień po ukazaniu się gazety w kiosku skan całej był na necie. Zdaję sobie sprawę, że przez zachowanie osób które udostępniają to bez autoryzacji cierpią osoby niewinne (prenumeratorzy), ale tego się raczej nie zmieni. Może gdyby wrzucenie w sieć PDFa było karane śmiercią... Tak samo z drukowaniem : można wydrukować na papier dla własnych potrzeb, można też wydrukować do PDF i wrzucić w net.

Awatar użytkownika
rezasurmar
-
-
Posty: 165
Rejestracja: 19 sie 2008, o 14:24
Lokalizacja: Tychy
Kontaktowanie:

Postautor: rezasurmar » 8 mar 2009, o 23:03

Nie demonizujmy, Prenumeruje jeszcze czasopismo Hakin9 i Linux+, jakoś nie mają problemu mimo że wydania są dostępne na PDF, jest to dużo wygodniejszy format, po za tym z formatu zinio nic nie można wydrukować. Rozumiem jeśli kupuje papierowe wydanie to faktycznie mogę być traktowany że e-wydanie jest tylko bonusem, ale co maja powiedzieć prenumeratorzy tylko e-wydań, osobiście lubię wszelkiego rodzaju kursy, czy inne wieloczęściowe artykuły które czasem pojawiają się przez pół roku a czasem i dłużej mieć w jednym miejscu, by nie wertować za każdym razem stosu gazet. Niech będzie i zinio ale dlaczego jeżeli utracę jeden folder contentguard to są duże problemy żeby mieć dostęp do swoich e-wydań. Zresztą w formacie pdf też są zabezpieczenia.Denerwujące jest jak człowiek płaci za coś a jest traktowany jak złodziej. Nie zwalajmy wszystkiego na piratów (kto nie używa(ł) pirackiego oprogramowania - nawet nie zarobkowo ale w celach czysto edukacyjnych). Uważam że prenumeratorzy papierowego wydania powinni mieć więcej swobody w e-wydaniach. Kupuję EP od 93 roku czyli od początku pojawiania się w Polsce tego czasopisma, mam wszystkie numery, ostatnio w prenumeracie. Po prostu czasem mnie denerwuje traktowanie uczciwego klienta który płaci za produkt jak potencjalnego złodzieja, vide DRM, czy inne dziwne pomysły w stylu security-disk itp, które utrudniają tylko i wyłącznie życie ludziom kupującym orginalne oprogramowanie, gry czy muzykę.

ROM
-
-
Posty: 293
Rejestracja: 5 lis 2004, o 10:48
Lokalizacja: Poznań

Postautor: ROM » 8 mar 2009, o 23:10

Czy wy także nie możecie robić wydruków w zinio reader ??
Niestety :(
W starej można było, ale widać i to było za wiele :(.

Awatar użytkownika
j_bravo
-
-
Posty: 189
Rejestracja: 14 wrz 2005, o 16:30
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Postautor: j_bravo » 10 mar 2009, o 14:44

Tak samo z drukowaniem : można wydrukować na papier dla własnych potrzeb, można też wydrukować do PDF i wrzucić w net.
Można także zeskanować papierowe wydanie i wrzucić w NET. Nie popadajmy w paranoje ...

Awatar użytkownika
rezasurmar
-
-
Posty: 165
Rejestracja: 19 sie 2008, o 14:24
Lokalizacja: Tychy
Kontaktowanie:

Postautor: rezasurmar » 10 mar 2009, o 15:47

Dokładnie, sam mam sporo materiałów i książek zeskanowanych albo w wersjach PDF na laptopie by mieć zawsze dostęp do informacji, w końcu mamy XXI wiek. Trzeba sobie ułatwiać życie a nie utrudniać. Jak już wspomniałem wszelkiego rodzaju zabezpieczenia najpierw uderzają w uczciwych użytkowników bo crackerzy i tak sobie poradzą z każdym zabezpieczeniem. Mam np. orginalną płytę Rogera Watersa której nie mogę odtworzyć ani na komputerze stacjonarnym ani na laptopie, mimo to iż zapłaciłem za nią i teoretycznie powinienem mieć prawo do odtwarzania na każdym urządzeniu.

Awatar użytkownika
viali
-
-
Posty: 10
Rejestracja: 1 mar 2007, o 15:20
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: viali » 5 maja 2009, o 15:07

Elektronika Praktyczna jest dostępna także w PDF :597:

Bezpośrednie linki do tematu:
EP3/2009
EP4/2009
EP5/2009

pzdr

Awatar użytkownika
Medicus
-
-
Posty: 316
Rejestracja: 9 paź 2007, o 22:31
Lokalizacja: Londyn

Postautor: Medicus » 5 maja 2009, o 15:52

Już prawie jak u ludzi.
Jak tylko jeszcze co miesiąc będą do pobrania aktualne pliki typu wsady hex do projektów czy też jakieś softy do programatorów etc
to przysięgam Bogu i Partiii że zaprenumeruję EP
minimum na 12 miesięcy :619:

Chyba ktoś w końcu zrozumiał rzeczywistość i dotarło do niego że gazetę zaprenumerowaną i wysłaną do Krakowa co poniektórzy czytają w Londynie i nie rajcuje ich czytanie 3 egzemplarzy na raz jak rodzina przez kumpla przekaże :598:
pdf pobiorę otworzę na pierwszym lepszym kompie, a instalowanie czegokolwiek na cudzym komputerze w obcym kraju wcale nie jest takie proste jak chce wmówić Redakcja wciskając ukochanego Zinio

Awatar użytkownika
viali
-
-
Posty: 10
Rejestracja: 1 mar 2007, o 15:20
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: viali » 5 maja 2009, o 20:34

może to jeszcze potrwać "parę" dni, ale jesteśmy na dobrej drodze...

pzdr

Wróć do „Nie(elektroniczny) Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 158 gości