Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

MediaMarkt - gwarancja?

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Darlington
-
-
Posty: 574
Rejestracja: 12 lis 2007, o 18:18
Lokalizacja: stąd!

MediaMarkt - gwarancja?

Postautor: Darlington » 27 lut 2009, o 14:06

Witam, kupiłem dzisiaj laptopa z MediaMarkt ale nie ma w środku gwarancji, niech się wypowie ktoś z MediaMarkt albo ktoś kto kupował tam na jakich zasadach tam jest gwarancja? Czy może dopiero jak sprawdzę, czy wszystko działa to mam pojechać tam i oni mi wydrukują i podpiszą gwarancję? Mam tylko taką książeczkę:
"Ograniczona gwarancja i wsparcie techniczne. Umowa licencyjna użytkownika oprogramowania" ale tam nie ma miejsca na żadne pieczątki, podpisy, tylko to jest taka książeczka.
Niech się wypowie ktoś, kto coś kupował w MediaMarkt albo kto tam pracuje.

henry1
-
-
Posty: 59
Rejestracja: 17 paź 2005, o 19:57
Lokalizacja: Poznań

Postautor: henry1 » 28 lut 2009, o 00:53

Witam !

Chyba gwarancję dostajesz w punkcie obsługi klienta po przedstawieniu paragonu.
Po odejściu od kasy mogłeś to od razu załatwić.

Pzdr

Awatar użytkownika
Medicus
-
-
Posty: 316
Rejestracja: 9 paź 2007, o 22:31
Lokalizacja: Londyn

Postautor: Medicus » 1 mar 2009, o 10:23

Podstawa to paragon. Masz cały rok na odebranie i postemplowanie gwarancji, M1 nie robi z tym problemów.

Awatar użytkownika
almatea
-
-
Posty: 240
Rejestracja: 12 gru 2003, o 17:02
Lokalizacja: Brzeszcze
Kontaktowanie:

Postautor: almatea » 18 mar 2009, o 15:22

cyt "Podstawa to paragon"....
To jest jak najbardziej błędne myślenie!!!!!!!!!!!!!!!! I większość ludzi o tym nie wiem twierdząc, że jeśli nie mają paragonu to na próżno szukać szansy na reklamację.
Zakup towaru można udowodnić na kilka innych sposobów a do 6 miesięcy obowiązkiem sprzedawcy jest odszukanie jego kopii w wydrukach z kasy fiskalnej!!! Wystarczy pamiętać kiedy kupowaliśmy dany towar w sklepie. Pomocny może okazać się również świadek czy dowód przelewu w przypadku płatności kartą! Po upływie 6 miesięcy to na kupującym spoczywa obowiązek udowodnienia zakupu towaru.

Często widoczne informacje w sklepach - "Reklamacja tylko po okazaniu paragonu" nie ma żadnej podstawy prawnej i jest nieprawdziwa.

Warto o tym pamiętać.

Pzdr

Wróć do „Nie(elektroniczny) Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 170 gości