Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

proszę o doradzenie

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

radzio
Moderator
Moderator
Posty: 965
Rejestracja: 13 maja 2003, o 10:33
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontaktowanie:

Postautor: radzio » 8 lut 2009, o 10:33

-> Klik

ar
-
-
Posty: 56
Rejestracja: 30 maja 2007, o 19:44
Lokalizacja: poznań

Postautor: ar » 8 lut 2009, o 12:18

Stajesz się "trochę" leniwy - "wstawcie", "podajcie". Istnieje internet. Wiesz o tym, bo z niego korzystasz. W internecie działają wyszukiwarki. Warto z nich korzystać.
Gdy znajdziesz notę katalogową, powinna w niej być struktura logiczna układu w rozbiciu na bramki. Z tego będziesz miał możliwość zorientowania się jakie podstawowe funktory trzeba wykorzystać. A od tego już tylko krok do cenników w sklepach.
Inna droga, chyba nawet właściwsza, z punktu widzenia tego co masz zrobić, to rozpisanie tablicy stanów dla układu. Przecież wiesz co ma robić. Dalej równania logiczne i z funkcji masz funktory logiczne. Dalej już znowu cenniki w sklepach i kosztorys.
Trochę więcej własnej inwencji. To co robisz nie jest najlepszą drogą do poznania elektroniki.
Pozdrawiam

marcin1014
-
-
Posty: 61
Rejestracja: 1 lis 2007, o 12:48
Lokalizacja: z nienacka
Kontaktowanie:

Postautor: marcin1014 » 8 lut 2009, o 17:43

super dzieki nigdy nie widzialem takiej noty katalogowej wiec z kąd mam wiedziec jak ona wyglada a co do linka radzio to wszystko po angielsku i niewiem co jest co

ar
-
-
Posty: 56
Rejestracja: 30 maja 2007, o 19:44
Lokalizacja: poznań

Postautor: ar » 8 lut 2009, o 18:51

Ale hasło 7447 do googla można "wrzucic" i zobaczyć co wyskoczy. A notę obejrzałem. Masz i tablicę wejść/wyjśc dla układu i strukturę logiczną na prostych bramkach, czyli wszystko czego potrzebujesz.

marcin1014
-
-
Posty: 61
Rejestracja: 1 lis 2007, o 12:48
Lokalizacja: z nienacka
Kontaktowanie:

Postautor: marcin1014 » 11 mar 2009, o 21:40

Witajcie ponownie.Zrobiłem notę katalogową.Zrobiłem symulacje lecz mam taki problem wyswietla tylko liczbę zero czy może mi ktoś pomóc zaprogramować tak aby pokazywało reszte liczb.symulacja robiona w programie workbeanch pozdrawiam
Załączniki
7447.zip
(9.84 KiB) Pobrany 306 razy

Wróć do „Nie(elektroniczny) Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 171 gości