Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Komputer dla dziecka

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

bobson144
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 20 gru 2008, o 20:42
Lokalizacja: WWA

Komputer dla dziecka

Postautor: bobson144 » 21 gru 2008, o 11:35

Witam zamierzam zakupić mojemu synowi taki laptop :
ASUS M51SE-AS013C-1

Będą na nim chodziły nowe gierki ?

Awatar użytkownika
Darlington
-
-
Posty: 574
Rejestracja: 12 lis 2007, o 18:18
Lokalizacja: stąd!

Postautor: Darlington » 21 gru 2008, o 13:02

Tak, będą.
Jednak na twoim miejscu skupił bym się nie na grach, a na edukacyjnym zastosowaniu komputera.

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 21 gru 2008, o 14:16

A ja powiem inaczej... laptop nie jest komputerem do gier! Niezależnie od tego jaki to laptop. Do gier znacznie lepiej (i zwykle taniej) jest kupić desktopa.

viajero
-
-
Posty: 41
Rejestracja: 5 gru 2008, o 21:04
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Postautor: viajero » 21 gru 2008, o 20:38

Witam zamierzam zakupić mojemu synowi taki laptop
Jestem takiego zdania, jak moim przedmówcy. Laptop nie jest komputerem do gier, chociaż pewnie niektóre będą (a może nawet większość) na nim działały. Laptop dosłownie gotuje się pod klawiaturą. Owszem, są i takie do zastosowań multimedialnych, ale myślę, że cena takiego to tak od 6 tysięcy wzwyż. Do gier najlepszy jest porządny komputer stacjonarny, z dobrym chłodzeniem tak procesora, jak i karty grafiki. Ponadto jeśli z czegoś nie będziesz zadowolony, to po prostu wymienia się podzespół, a nie cały komputer. Jeśli przyjdzie ci dołożyć pamięci, to kupisz ją około 2x taniej, niż do laptopa. I tak dalej, i temu podobnie. Tak na marginesie: laptop jest komputerem nastawionym raczej na wytrzymałość, niż na szybkość. Z tego powodu jest też wolniejszy od stacjonarnego. Nie ma co zachwycać się częstotliwością zegara procesora. Po prostu oszczędza się energię kosztem szybkości.
Poza tym byłem użytkownikiem ASUS'a F30 i mam naprawdę mieszane uczucia. Obudowa wytarła się z farby, przynajmniej 2x w tygodniu oglądałem "blue screen" Windowsa XP, po hardware karty sieci WiFi nie umiał porozumieć się z driverem. I to zabawne wyszukiwanie rozwiązania problemu przez MS Windows...
W zasadzie używam od paru lat wyłącznie laptopów, ale charakter tego, co robię, jest raczej statyczny. Piszę teksty, przeglądam strony, słucham muzyki, jakieś kompilatory. Do tego jest dobry, ale gry... Oj nie polecam. Proponuję kupić synowi stacjonarny komp do gier, a za jakiś czas laptopa jako drugi komputer do domu ;)

lotto
-
-
Posty: 9
Rejestracja: 23 wrz 2012, o 16:08

Re: Komputer dla dziecka

Postautor: lotto » 29 paź 2012, o 10:46

Moim zdaniem dobry laptop jak najbardziej będzie dostosowany do gier. Trzeba sobie poczytać różne opinie na temat sprzętu, komentarze osób którzy wcześniej go zakupili. Osobiście mam laptop firmy Dell i gram na nim w praktycznie wszystkie gry na maksymalnych detalach. Poza tym taki sprzęt jest o wiele bardziej wygodny niż tradycyjny stacjonarny.

Awatar użytkownika
ECC88
-
-
Posty: 408
Rejestracja: 23 paź 2009, o 15:28
Lokalizacja: Köln

Re: Komputer dla dziecka

Postautor: ECC88 » 29 paź 2012, o 15:26

Moim zdaniem to do gier są Konsole, jakieś PlayStacion, X-Boxy, Nintenda i co tam jeszcze.
Cała idea i koncept tych urządzeń to jak najlepszy Performens do specjalnie tworzonych gier.

Tak jak już Darlington mówił, Laptop czy tam jakiś komputer to do celów edukacyjnych, i to nie tylko dla dzieci bo człowiek całe życie się uczy.
Możesz powiedzieć: „Synu, chcesz pograć to napisz sobie grę”

Awatar użytkownika
rafal.220
-
-
Posty: 1274
Rejestracja: 27 paź 2012, o 15:46

Re: Komputer dla dziecka

Postautor: rafal.220 » 29 paź 2012, o 19:38

Miło jest poczytać te wszystkie komentarze, bo świadczy to o tym iż w Polsce poprawiają się standardy życiowe, chodź osobiście nie jestem aż takim optymistą.
Będąc dzieckiem marzyłem przynajmniej o czymś takim: (fotka z google)
Nie wspominając o przeciętnym komputerze stacjonarnym.
Obrazek

000andrzej
-
-
Posty: 375
Rejestracja: 13 sie 2003, o 14:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Komputer dla dziecka

Postautor: 000andrzej » 18 lis 2012, o 11:37

A jaki zakres cenowy Cię interesuje? Bo z tego co widzę, procesor jest już trochę przestarzały. Być może w tej cenie znajdziesz coś lepszego.

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Re: Komputer dla dziecka

Postautor: pajaczek » 18 lis 2012, o 14:20

000andrzej Procek jest z pewnością nienajświeższy... tak jak i temat... sprzed 4 lat. Dzięki niejakiemu lot** mamy tu wykopaliska.

Ps. dalsza dyskusja chyba mija się z celem, chyba że komuś przyjdzie zmierzyć się aktualnie z podobnym problemem wyboru...

000andrzej
-
-
Posty: 375
Rejestracja: 13 sie 2003, o 14:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Komputer dla dziecka

Postautor: 000andrzej » 18 lis 2012, o 14:24

Chyba nie ma sensu - zamykaj.

corisantos
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 22 lis 2012, o 19:48

Re: Komputer dla dziecka

Postautor: corisantos » 22 lis 2012, o 19:54

Moja córka ma na święta urodziny i planuję kupić jej laptopa, ale zupełnie się na tym nie znam... Doradzicie mi coś? Dodam, że córka ma 15 lat i laptop służyłby jej jedynie do przeglądania stron itp ;)

Awatar użytkownika
Łukasz Krysiewicz
-
-
Posty: 143
Rejestracja: 8 cze 2011, o 20:03

Re: Komputer dla dziecka

Postautor: Łukasz Krysiewicz » 22 lis 2012, o 23:00

ostatnio przy zakupie laptopów
polecam wszystkim ibm lenovo

jaki jest budżet przewidziany na prezent ?

Przemek Nowak
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 5 gru 2012, o 12:35

Re: Komputer dla dziecka

Postautor: Przemek Nowak » 5 gru 2012, o 12:39

Skoro szukasz lapka do przeglądania stron to wystarczy iść do sklepu i kupić coś od 1500 w które i po sprawie.

niva
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:27

Re: Komputer dla dziecka

Postautor: niva » 18 gru 2012, o 17:33

Ale dlaczego uważacie, że laptop to zły pomysł? Złym pomysłem jest rodzic, który nie wie jak obchodzić się z dzieckiem, które ma komputer. Mój syn ma swój od małego, jest to dla niego zupełnie normalne, nie oszalał na jego punkcie, gra od czasu do czasu w fajną strategię jak jego ojciec (albo i czasem mamusia ;) ) i wszystko jest w porządku. Zauważyłam, że dużo w sieci czyta... chyba więcej niż chłopcy w jego wieku, którzy mieliby do dyspozycji tylko książki. Odpowiednie zabezpieczenia, głowa rodziców na karku i dlaczego nie sprezentować dziecku dobrego sprzętu o który zresztą będzie dbało.. ?

komputer do gierek się nada. Tylko, tak myślę.. nie lepiej konsole? Pogracie razem, poruszacie się..

pozdrawiam

Awatar użytkownika
alutka
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 16 sty 2013, o 10:41

Re: Komputer dla dziecka

Postautor: alutka » 16 sty 2013, o 11:28

myślę że tak, chociaż ten rynek wymagań sprzętowych do gier jest tak szybki, że masakra :) ale nie załamuj się pogra sobie na luzie :)

Zuzuza
-
-
Posty: 9
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:56

Re: Komputer dla dziecka

Postautor: Zuzuza » 18 sty 2013, o 12:52

zależy jeszcze ile dziecko ma lat,wraz z wiekiem rosną wymagania.

Tydecja
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 29 mar 2013, o 12:58

Re: Komputer dla dziecka

Postautor: Tydecja » 29 mar 2013, o 13:12

To jest rzeczywiście przerażające, że dzieci zamiast biegać po podwórku wolą siedzieć przed komputerem i grać w gierki, które doszczętnie je odmóżdżają... A najgorsze jest to, że rodzice im na to pozwalają. Moim zdaniem komputer to nie zabawka, a wręcz przeciwnie - powinien służyć do nauki i do pracy.

Wróć do „Nie(elektroniczny) Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości