Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Portal "Nasza-klasa.pl"

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
cobra_bajka
-
-
Posty: 47
Rejestracja: 28 maja 2005, o 10:04
Lokalizacja: Słupsk

Portal "Nasza-klasa.pl"

Postautor: cobra_bajka » 11 lut 2008, o 00:56

Coś dla sceptyków portalu.

Po kontroli
6 lutego 2008 • dodał Arek Pernal, wiceprezes Nasza-klasa.

Jako jedna z osób najbardziej odpowiedzialnych za wyniki kontroli GIODO przeprowadzonej w NK mogę nareszcie oficjalnie powiedzieć, że jesteśmy dumni z jej pozytywnego rezultatu oraz wniosków, jakie zostały zaprezentowane opinii publicznej w czasie konferencji prasowej 4 lutego 2008 przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

- Życzyłbym sobie, by inne portale tak poważnie podchodziły do zasad ochrony danych osobowych - powiedział Michał Serzycki, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych. Wśród mnóstwa miłych słów pod naszym adresem przewinęły się dwa zalecenia, o których muszę wspomnieć trochę szerzej.

Zgodnie z sugestią Inspektora wprowadziliśmy pisemną procedurę obsługi pisemnych skarg i wniosków naszych użytkowników. Zmiany tego typu mają przełożyć się przede wszystkim na poprawę jakości obsługi użytkowników portalu, nad czym bezustannie pracujemy.

Zamierzamy też wprowadzić szyfrowanie SSL, które wszyscy doskonale znają ze stron banków i instytucji finansowych. Z takich zabezpieczeń nie korzystają obecnie żadne portale społecznościowe w Polsce. Do nielicznych wyjątków zalicza się serwis Allegro gdzie, od jakiegoś czasu, można spotkać "żółtą kłódkę". Implementacja tego typu technik to, z naszej perspektywy, wyznaczanie dobrego kierunku rozwoju i przecieranie szlaków dla innych portali.

Uzupełnieniem tych zaleceń będzie wspólna akcja GIODO i Naszej Klasy, czyli stworzenie ABC bezpiecznego korzystania z internetu. Ma ona uwrażliwiać użytkowników internetu na zagadnienia związane z bezpieczeństwem korzystania z sieci.
Źródło: http://nasza-klasa.pl/blog

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 11 lut 2008, o 16:26

Czyli do mnie?? Jestem negatywnie nastawiony do NK. Moze dlatego ze od pol roku (i kilku nastu maili) nie jestem w stanie doprosic sie aktywacji badz usuniecia nieaktywowanego konta, tak by moc zalozyc je jeszcze raz. Ja ruzumiem intensywny rozwoj, rozumiem brak czasu, ale.. no bez przesady. Nie doczekalem sie nawet autoreply z "wypchaj sie, mamy Cie gdzies".

Awatar użytkownika
Darlington
-
-
Posty: 574
Rejestracja: 12 lis 2007, o 18:18
Lokalizacja: stąd!

Postautor: Darlington » 11 lut 2008, o 21:20

Nasza-klasa to świetny portal społecznościowy, dzięki niemu odzyskałem kontakt z dawnymi znajomymi !

Awatar użytkownika
cobra_bajka
-
-
Posty: 47
Rejestracja: 28 maja 2005, o 10:04
Lokalizacja: Słupsk

Postautor: cobra_bajka » 10 gru 2009, o 23:09

Mimo, że upłynęło tyle czasu od ostatniego postu, to można słowo napisać.
Jak zauważyliście, NK rozrosła się i to nie na żarty.
Nie wiem ilu jest aktualnie zarejestrowanych użytkowników, ale liczba ta ciągle rośnie.

Osobiście już kilka razy urządziliśmy grupowe spotkania NK w różnych miejscach, począwszy od pizzerii, skończywszy na imprezie w plenerze, jak pogoda dopisała.
Za każdym razem jest o czym rozmawiać i śmiechu nie ma końca.

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 11 gru 2009, o 07:41

Idea może była fajna, ale w dużej mierze ludzi zrobili z tego syf. Chodzi mi głownie o "chwalenie" się czego to ja nie mam, gdzie ja nie byłem, mam najwięcej znajomych, 500 zdjęć w tym psy, koty i połowa zoo, do tego dochodzą idiotyczne konta fikcyjne typu "Pokolenie JPII" "Przyjaciele wczorajszego dnia" " Fani Jezusa" itd. które wysyłają mi jakieś zaproszenia, których nie chcę.
Myślałem, że ludzie zrobią to "po ludzku", ale jak zwykle wyszło nam to 'dobrze"...

Miałem podobną sytuację jak pajaczek tyle, że ja usunąłem konto i później chciałem założyć na nowo, okazuje się, że mój e-mail istnieje w bazie i nie mogę założyć na niego konta. Prosiłem się jakie pół roku o usunięcie i w końcu ktoś się "zlitował".

joanna
-
-
Posty: 7
Rejestracja: 13 paź 2010, o 14:50
Lokalizacja: znad morza

Postautor: joanna » 14 paź 2010, o 12:16

NK to na początku wielka frajda, później po prostu się nudzi, ja tam zaglądam raz na tydzień.
najbardziej wkurzają mnie obce osoby zapraszające mnie do znajomych; chcące tylko powiększyć sobie grono ludków :612:
pomijając juz historię rozbitych małżeństw, gdzie współmałżonek odnalazł swoja dawna miłość. bez komentarza...

Awatar użytkownika
Statyk
-
-
Posty: 169
Rejestracja: 20 paź 2009, o 23:32
Lokalizacja: GPS

Postautor: Statyk » 14 paź 2010, o 22:37

I "Pokolenie JPII".
Pewnie chodzi o Janusza Palikota.

NK jest idealnym drenażem danych osobowych. Ludzie zostawiają całą masę poufnych danych o sobie, swoich najbliższych (często bez ich zgody) w miejscu które nie potrafi zagwarantować nawet poważnej obsługi zarejestrowanych użytkowników. Kolejnym szpiegiem zdaje się być "bliscy.pl". Tam poza swoimi danymi trzeba zdefiniować powiązania po mieczu i kądzieli. Jak na mój gust - przesada. Ubożeje nam społeczeństwo. Coraz dalej do centralnego ośrodka analiz zwanego mózgiem... ;)

zaba
-
-
Posty: 12
Rejestracja: 3 paź 2010, o 21:51
Lokalizacja: Zakliczyn

Postautor: zaba » 15 paź 2010, o 21:50

Powiem tyle: ha ha ha, ha ha ha, ha ha ha

Jestem szczęśliwym nie posiadaczem naszej-klasy. Serwis z ochroną danych bardzo śmieszne, a co na nim niby jest chronione?? Owszem jest szereg zabezpieczeń, ale jesteś dodany do znajomych i możesz wszystko. Portal, na którym wszystko jest ukazane ma chronić dane. Od dawna mów się, że pracodawcy sprawdzają nk, a ostatnio nawet nasza wychowawczyni w klasie się przyznała, że,,poczytała sobie o nas, co nieco,,.
Do tego dochodzą zdjęcia, podglądy itp. itd.
Jaka w tym ochrona danych osobowych przecież ten portal to jak iść na terapie grupową opowiadać o swoim życiu i pokazywać zdjęcia.

Awatar użytkownika
r-mik
-
-
Posty: 351
Rejestracja: 14 cze 2005, o 19:18
Lokalizacja: Wawa
Kontaktowanie:

Postautor: r-mik » 20 paź 2010, o 18:52

Temat godny EP. Nie długo pojawia sie tu reklamy gaci! Co robi moderator?

Wróć do „Nie(elektroniczny) Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 154 gości