Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Na jakich sprzętach gracie? Czyli wasze gitary

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
JimiPeace
-
-
Posty: 110
Rejestracja: 8 paź 2006, o 19:56
Lokalizacja: Trzemeszno

Na jakich sprzętach gracie? Czyli wasze gitary

Postautor: JimiPeace » 10 paź 2006, o 16:47

Witam wszystkich gitarzystów! Pomyślałem żebysmy pokaqzali na czym gramy, najlepiej fota i opis.




Zacznę od siebie :)

Stagg S300bk cudo to nie jest ale przywiązałem sie do niej al ejak na swoją klase to brzmi ładnie kolor czarny podstrunnica palisander korpus to klon a oto fota.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2 sty 2007, o 15:17 przez JimiPeace, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 17 paź 2006, o 13:23

A oto moje wiosło "No Name" ale marzy mi się pożądny Stratocaster albo Gibson SG - lub Epiphone SG.
Załączniki
PIC_0017.JPG
PIC_0017.JPG (53.71 KiB) Przejrzano 17298 razy

Awatar użytkownika
JimiPeace
-
-
Posty: 110
Rejestracja: 8 paź 2006, o 19:56
Lokalizacja: Trzemeszno

Postautor: JimiPeace » 17 paź 2006, o 13:53

Fajny pas masz sama Gitara też niczego sobie! A ja bym chciał Fendrera stratocastera kremowego podstrunnica klon i główka w stylku lat 50' dam fote takiego
Obrazek

petersz
-
-
Posty: 579
Rejestracja: 2 gru 2005, o 18:26
Lokalizacja: ---

Postautor: petersz » 17 paź 2006, o 14:35

Jestem szczęśliwym posiadaczem Cort'a X6, niestety nie mam jego fotek, ale w gitara wygląda tak:
Obrazek
Albo na tej stronce: http://juan-ansari.tripod.com/guitars/CortX6.html

BTW. Mnie też się marzy orginalny Fender Stratocaster (może być American Standard), o czarnym korpusie i jasnej podstrunnicy oraz brzmieniu Vintage... Jeszcze Twin Reverb i... Surf Rock! :581:

P.S.
Acha! Moje wiosło można ujżeć na niektórych fotkach z tematu z DIY o wzmacniaczu gitarowym: http://www.forum.ep.com.pl/viewtopic.ph ... sc&start=0 :)

Awatar użytkownika
JimiPeace
-
-
Posty: 110
Rejestracja: 8 paź 2006, o 19:56
Lokalizacja: Trzemeszno

Postautor: JimiPeace » 17 paź 2006, o 15:18

No też masz dobry sprzęt (24 progi! zadkość) lepszy odemnie i to wiele to gitara sredniej klasy a moja jest niskiej. widze że masz zabezpieczenia na strunach góra i dół przy uzywaniu wajchy nie rozstroi sie ale jak dla mnie to nie wyglada dobrze ale to tylko moje zdanie, a co do Fenderów to ja opisałem wygląd a co do brzmienia to też bym wybrał Vintage ponieważ pasuje do mojej muzyki. Mam plan żeby kupić może za 2 lata Fendera Squiera najlepszą wersje czyli standard i wymienić elektronikę na nową Fenderowską no i zmienić napis na główce co można łatwo zrobić nalepką wodną do kupienia. Tu można zobaczyć tego Squiera Squier no i kolor bedzie czarny bo trudno o kremowy.

[ Dodano: 19-10-2006, 11:19 ]
Mam problem z gitarą basową ponieważmusze złożyć elektronikę mam tu gniazdo, 2 potencjometry, przełącznik 2 pozycyjny dzwigienkowy na 8 wyjść! i 2wie nowe przystawki, i jak to wszystko połączyć oczywiście razem z masą? z góry dzięki za odpowiedz.

Awatar użytkownika
Sova
-
-
Posty: 510
Rejestracja: 10 lis 2003, o 21:43
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontaktowanie:

Postautor: Sova » 2 sty 2007, o 14:23

Oto moje cudo. Bardzo się czuję do niej przywiązany, choć to moja pierwsza gitara. Nie jestem świetnym gitarzystą, ale poleciłbym wszytkim fanom mocniejszej muzyki. Jeśli ktoś zna Slayer`a z pewnością wie co to za firma i model :P. Wczoraj poszła struna :(

Piec chyba poznajecie - to ten który opisywałem na forum w DIY. Chciałbym go sprzedać, jeśli ktoś chętny proszę pisać
Załączniki
Img_1251.jpg
Img_1252.jpg
Img_1253.jpg

Awatar użytkownika
JimiPeace
-
-
Posty: 110
Rejestracja: 8 paź 2006, o 19:56
Lokalizacja: Trzemeszno

Postautor: JimiPeace » 2 sty 2007, o 15:13

Gitara jest jak to mówia dzieci z podstawówki super extra, choć nie przepadam za takimi kształtami ale to kwestia gustu, widze że grasz muzyke hevy rock bo efekt "Metal Zone" i na kablach też nie oszczędzasz, to dobrze ale takie kable "laboga" to raczej studyjne ale nei mówie że masz ich nie korzystać w domu. gitara o przeznaczeniu do mocniejszej muzy 2x humbucker podobnie jak kolega petersz

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Pi-Vo
Moderator
Moderator
Posty: 145
Rejestracja: 30 wrz 2003, o 15:20
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Postautor: Pi-Vo » 14 lut 2007, o 14:11

No dobra ,i ja pokażę co mam choć cudów nie posiadam.Nowy Cort X-11 i stary ,coś ok. 14 lat Mensfeld Fingertip.Do tego akustyczny Defil żony która wniosła go w posagu do małżeństwa.Niestety ,nikt nie chce na nim grać :611: Za trudno :625: Marzy mi się jeszcze coś Lespoulowatego ,np. Epiphone ale nie wiem kiedy sobie pozwolę.
Załączniki
Cort X-11 i Mensfeld Fingertip.JPG
Cort X-11 i Mensfeld Fingertip

Awatar użytkownika
JimiPeace
-
-
Posty: 110
Rejestracja: 8 paź 2006, o 19:56
Lokalizacja: Trzemeszno

Postautor: JimiPeace » 14 lut 2007, o 17:51

Ładne sprzęciki, no i dobre zwłaszcza Cort ponieważ to dobra firma za przyzwoite pieniądze.

Jeżeli już piszemy o gitarach to może napiszemy(cie) jakich efektów używacie, kabli, wzmacniaczy itp.
Piszcie! Nie ma się co wstydzić.


Pozdro!

mathieiov
-
-
Posty: 46
Rejestracja: 5 gru 2005, o 14:58

Postautor: mathieiov » 14 lut 2007, o 18:46

lutniczy Stratocaster wystrugany ~15 lat temu, oryginalnie lakier biały z czasem zrobił się "vintage white (wg. katalogu Fendera :P)".
Ostatnio zmieniony 21 paź 2019, o 12:41 przez mathieiov, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
JimiPeace
-
-
Posty: 110
Rejestracja: 8 paź 2006, o 19:56
Lokalizacja: Trzemeszno

Postautor: JimiPeace » 25 lut 2007, o 14:34

Ja kable robie sam, ale mam zamiar kupić kręcone. Z efektów to mam: Marshalla Bluesbreaker II :629: , Distorion Ibaneza DS7 Z serii Tone-lok i kaczke Labogi. Tego Ibaneza i kaczke Labogi chcę sprzedać jak by był ktoś chętny. Wzmacnicza nie posiadam niestety, a chciałbym jakiś lampowy zrobić ale sam nie dam rady :603: Szkoda bo bardzo bym chciał mieć swojego lampiaczka.


Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 25 lut 2007, o 14:54

Bardzo tani i łatwy jest przedwzmacniacz Janka
Zobacz:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak dokończę to opublikuje go w DIY musze dorobić końcówkę mocy i obudowę z głośnikami.

Awatar użytkownika
JimiPeace
-
-
Posty: 110
Rejestracja: 8 paź 2006, o 19:56
Lokalizacja: Trzemeszno

Postautor: JimiPeace » 25 lut 2007, o 15:21

Rzeczywiście wygląda na łatwy, Zaświeciła we mnie nadzieja :629: A można wiedzieć jakie lampy są na preampie i jakie głośniki będą tam wsadzone? Na lampach nie oszczędzano w tym preampie (ElectroHarmonic).


Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 25 lut 2007, o 17:53

Rzeczywiście wygląda na łatwy, Zaświeciła we mnie nadzieja :629: A można wiedzieć jakie lampy są na preampie i jakie głośniki będą tam wsadzone? Na lampach nie oszczędzano w tym preampie (ElectroHarmonic).


Pozdrawiam!
Schemat jest w dziale "Wzmacniacze gitarowe".
Końcowka mocy 300W i dwa głośniki (jak ktoś się zastanowi...) Beyma 12GU (101dB!) podpięte szeregowo a jak nie to pomyślę nad wyborem... może kupię coś okazyjnie na allegro.
Paczkę już mam tylko trzeba ją odremontować - pozostałośc po stary piecu lampowym do basu.
Co do lamp, to widzę u Ciebie "audiofilskie" podejscie do sprawy... a szkoda.
To że lampa jest Electro Harmonix to nie znaczy, że jest lepsza od NOS-a RFT czy TESLI.

Awatar użytkownika
JimiPeace
-
-
Posty: 110
Rejestracja: 8 paź 2006, o 19:56
Lokalizacja: Trzemeszno

Postautor: JimiPeace » 25 lut 2007, o 20:08

Końcówka aż 300w, ale to wedle wyboru, co do lamp to nie audiofilskie tylko tak pisze o tych EH ponieważ są drogie i nie mam nic przeciwko polskim lampom tym bardziej NOS-ach. Głośniki... jeżeli Beyma to bardzo dobrze! Bo to świetne głośniki z tego co czytałem.

janek11389
-
-
Posty: 682
Rejestracja: 5 cze 2004, o 10:57

Postautor: janek11389 » 1 mar 2007, o 10:09

Wzmacnicza nie posiadam niestety, a chciałbym jakiś lampowy zrobić ale sam nie dam rady. Szkoda bo bardzo bym chciał mieć swojego lampiaczka.
Pozdrawiam!
Witam! Jeżeli nie masz wzmacniacza to proponuje to http://www.forum.ep.com.pl/viewtopic.php?t=16429 Wychodzi to bardzo tanio, wszystkie lampy zastosowałem radzieckie, kosztowały one 33zł nówki! W wczoraj jeden z naszych Kolegów to poskładał, pewnie nie długo to odpali, zobaczymy, co powie! Dla celów domowych to jest wystarczające, a zawsze to można wspomóc końcówką tranzystorową jako hybryda! On też nigdy tego nie robił, a jednak zrobił, zrób najpierw płytkę, a potem już z górki, na pewno Ci pomożemy to uruchomić!
Pozdrawiam

[ Dodano: 01-03-2007, 10:14 ]
Bardzo tani i łatwy jest przedwzmacniacz Janka
Zobacz:
Witam! No nareszcie ktoś to poskładał, ciekaw jestem Twojej opinii odsłuchowej, nic nie piszesz, jakie wrażenia?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 5 mar 2007, o 10:52

Witam! No nareszcie ktoś to poskładał, ciekaw jestem Twojej opinii odsłuchowej, nic nie piszesz, jakie wrażenia?
Pozdrawiam
Jasne, ze napisze :) niebawem pojawi się to w DIY i postaram sie nagrać próbki jak to gra.

Awatar użytkownika
JimiPeace
-
-
Posty: 110
Rejestracja: 8 paź 2006, o 19:56
Lokalizacja: Trzemeszno

Postautor: JimiPeace » 24 mar 2007, o 22:29

Witam! Własnie stałem sie posiadaczem nowego efektu! Sami zobaczcie http://www.allegro.pl/show_item.php?item=179146300
Nowy kosztuje (w stanach) 360zł Gość jeszcze miał Octave fuzz ale też odrazu poszedł i jakies tam jescze pedały chyba rotovibe za 400zł i mister cry baby same żadkości....


Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
maverik
-
-
Posty: 104
Rejestracja: 13 kwie 2007, o 19:25
Lokalizacja: Jasło
Kontaktowanie:

Postautor: maverik » 16 kwie 2007, o 15:12

Gitara: Epiphone Les Paul 100
Piecyk: 16W z Overdrive w planach mam kupic Marshall 110W i efekt bo ten co mam w piecu 16w to mi wystarcza
Kable: Alphard
na początek to mi wystarczy :610:
przykro mi ale foty z allegro :(
Obrazek
ObrazekObrazek Obrazek

goofy_tychy
-
-
Posty: 43
Rejestracja: 15 sty 2007, o 17:54
Lokalizacja: Tychy
Kontaktowanie:

Postautor: goofy_tychy » 26 kwie 2007, o 20:42

To ja też sie dopisze :)
Gitara - Ibanez RG270 wprost z USA ale i tak wyprodukowany w Korei, ale lepsze to niż Chiny :P Fotki niestety nie posiadam, a gitara jaka mi sie marzy to jakis Les Paul Gibsona
Efekt - Boss MT-2
kable jak to kable ;]
Wzmacniacze: stara Tesla, z nowym preampem (4x EL34, ECC85, ECC83 i EF86)
drugi wzmacniacz to złożona niedawno główka opracowana przez Pana Janka
LINK
kolumna złożona z 4 głośników Beyma 12AG100

Pozdrawiam :)

Wróć do „Nie(elektroniczny) Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości