Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Ksiązka o naprawie OTVC

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
dsrecordss
-
-
Posty: 300
Rejestracja: 30 lip 2004, o 16:08
Lokalizacja: Żory
Kontaktowanie:

Ksiązka o naprawie OTVC

Postautor: dsrecordss » 16 maja 2006, o 21:44

Witam,
Czy ktoś zna jakieś książki n/t naprawy nowoczesnych odbiorników telewizji kolorowej? Szukam jakiejś pozycji ksiązkowych ale jak na razie nic nie znalazłem. Chodzi mi konkretnie o poznanie działania poszczególnych bloków itp.
dzieki z góry za odp.
Dawid

zajac
-
-
Posty: 17
Rejestracja: 6 cze 2006, o 12:30
Lokalizacja: chelm

Postautor: zajac » 24 lip 2006, o 09:54

.Widzę że masz duży problem, przyznam że ja też kiedyś przerabiałem ten temat. Aby zbierac naprawdę aktualne informacje musisz szukać czasopism z serii "Serwis elektroniki".Polskie książki o naprawie OTV też istnieją ale musisz się liczyc z tym że są bardzo stare, ja mam jedną z 1965r i jak łatwo się domyślić dotyczy telewizorów lampowych.
Jeżeli naprawdę jesteś zdeterminowany to moge powiedzieć że istnieje dobra literatura angielskojęzyczna:
Consumer Electronics Troubleshooting and Repair Handbook
Tab Books | ISBN 0070158096 | 1168 Pages

część1:
Consumer_Electronics_Troublesh...k_MAZ.part1.rar
h**p://rapidshare.de/files/8794962/Consumer_Electronics_Troubleshooting_And_Repair_Handbook_MAZ.part1.rar

Part 2:
Consumer_Electronics_Troublesh...k_MAZ.part2.rar
h**p://rapidshare.de/files/8794962/Consumer_Electronics_Troubleshooting_And_Repair_Handbook_MAZ.part2.rar

Książka wydana została wydana w 1999 r ale jeszcze mozna się co nieco z niej dowiedzieć. Naprawdę warto jest wziąć ją do ręki i razem ze słownikiem trerminów technicznych pomęczyć się nad tłumaczeniem bo napisana jest prostym i jasnym językiem.
Aby ja ściągnąć trzeba skorzystać z powyższych adresów. Informacje okorzystaniu z serwisu rapidshare znajdziesz w goglach

Awatar użytkownika
dsrecordss
-
-
Posty: 300
Rejestracja: 30 lip 2004, o 16:08
Lokalizacja: Żory
Kontaktowanie:

Postautor: dsrecordss » 24 lip 2006, o 10:33

Dzieki wielkie:)
rapidshare znam dobrze wiec jest spoko:)

Sławek5
-
-
Posty: 485
Rejestracja: 15 sie 2003, o 16:40
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: Sławek5 » 24 lip 2006, o 13:26

A ja nie mogę ściągnąć part 2. Komunikat: File not found

zajac
-
-
Posty: 17
Rejestracja: 6 cze 2006, o 12:30
Lokalizacja: chelm

Postautor: zajac » 25 lip 2006, o 11:31

Obie części książki zostały udostępnione w sieci przez bliżej mi nie znaną osobę. Sławek pytał skąd pobieram linki, więc powiadam: w sieci znajduje się bardzo duży portal elektroniczny o nazwie www edaboard.com oczywiście angielskojęzyczny. Każdy kto ma konto na polskiej elektrodzie może skorzystać z zamieszczonego na niej linku który przełączy go do edaboard pozostawiając przy tym polski interfejs (trzeba przy tym założyć konto). Jeżeli założysz już konto na edaboard to na głównej stronie staną się aktywne trzy odnośniki do działu "EDA THEORY": E-books ,materials itd zresztą jak zobaczysz to będziesz wiedział już o co chodzi. Większość materiałów jakie tam znalazłem jest po angielsku albo rosyjsku więc uzbroj się w cierpliwość. Apropo książek o naprawie sprzętu to wpisz do wyszukiwarki hasło "repair" powinien wówczas wyskoczyć również link który podałem wczesniej. Pamiętaj że z rapidshare pliki można ściągać tylko co 80 minut. (jeżli masz program do zmiany adresu serwera proxy to można częściej).

Drugi link rzeczywiście nieodpowiada bo jestpo prostu niewłaściwy (moja wina) poprawny to:

h**p://rapidshare.de/files/8799537/Consumer_Electronics_Troubleshooting_And_Repair_Handbook_MAZ.part2.rar
Ostatnio zmieniony 25 lip 2006, o 11:44 przez zajac, łącznie zmieniany 1 raz.

Sławek5
-
-
Posty: 485
Rejestracja: 15 sie 2003, o 16:40
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: Sławek5 » 25 lip 2006, o 11:35

A jesteś w stanie podesłać mi część dugą?

zajac
-
-
Posty: 17
Rejestracja: 6 cze 2006, o 12:30
Lokalizacja: chelm

Postautor: zajac » 25 lip 2006, o 11:46

Poprawiłem przed chwilą swóją ostatnia wypowiedż więc przeczytaj ją jeszcze raz
Sorry

Wróć do „Nie(elektroniczny) Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 105 gości