Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Szukam Pana Darisza Pycki autora Miernika pojem.akumulatorów

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Tom27
-
-
Posty: 173
Rejestracja: 26 paź 2003, o 20:36
Lokalizacja: Leszno

Szukam Pana Darisza Pycki autora Miernika pojem.akumulatorów

Postautor: Tom27 » 4 maja 2005, o 13:27

Szukam kontaktu z autorem „Miernika pojemności akumulatoró” z EdW 8/2001 z Panem Dariuszem Pycką

Awatar użytkownika
Press
-
-
Posty: 389
Rejestracja: 10 mar 2004, o 16:21
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Press » 4 maja 2005, o 14:49

Jezeli autor nie podał w podpisie pod artykułem maila, to znaczy, ze nie ma ochoty na kontakt z ludkami.
A forum raczej jest do poszukiwania struktur krzemowych, a nie ludzi ;)

P.S. szukam NE555 ;)

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 4 maja 2005, o 23:09

A forum raczej jest do poszukiwania struktur krzemowych, a nie ludzi ;)
Forum jest od dyskusji, wymiany opinii, poszukiwania rad/pomyslow/pomocy (a wlasciwie sposobow rozwiazania problemow), albo poprostu dobrej zabawy (w luznych granicach tematyki). A wiec moze byc i od poszukiwania ludzi (oczywiscie o ile Ci ludzie chca sie dac znalezc :uhoh: ).

Awatar użytkownika
Press
-
-
Posty: 389
Rejestracja: 10 mar 2004, o 16:21
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Press » 5 maja 2005, o 05:58

(oczywiscie o ile Ci ludzie chca sie dac znalezc :uhoh: ).
Dokładnie o to mi chodziło.
Oczywiście, ze na forum nazeży dyskutowac. Ale gdyby poszukiwany pan Dariusz chciał sie dać znaleść i dyskutować o projekcie, to pod artykułem podałby maila tak jak to robi na przykład Tasza. A jesli nie bedziemy reagowac na takie tematy, to z czasem beda sie pojawiac tematy typu " Karol wpadnij dzis do mnie, bo mi trzeba zarówke wymienic" - no temat jak najbardziej zwiazany z prądem, wiec zostawiamy bez echa taki topik ;)
Wiec pomimo, ze nie jestem modem to uwazam, ze trzeba jednak z głową pisac tematy. Przecież kolega Tom27 mógł opisać problem jaki ma z tym projektem i pewnie znalazłby sie ktos kto by mu pomógł, a moze nawet sam autor projektu jest tutak "forumakiem" tylko o tym nie wiemy.

[edit] ale sie rozpisałem :D sorki za ten wycinek Pana Tadeusza ;)

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty: 1520
Rejestracja: 30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja: Kielce

Postautor: ACeK » 5 maja 2005, o 07:10

:) Jak nigdy zgadzam sie z pajaczkiem :wink: i uwazam ze troche przesadzasz (Press) z wlaszcza ze mamy rozne kategorie i jesli ktos napisze w zlym dziale to mod zawsze moze to przeniesc lub w najgorszym przypadku zamknac temat (np mk mialby powod aby napisac swojego pierwszego posta). A jesli chodzi o Tom27 to chyba juz poruszyl temat i nie znalazl wystarczajacej odpowiedzi :idea: A moze autor zmienil zdanie (w koncu minelo juz prawie 4 lata) i teraz jakby pisal swoj artykol to podal by rowniez maila a jesli jest na forum moze chce dalej zostac pod swoim nick nie rozpoznany :? kto to wie. Proponuje wiecej toleracji a wkrecanie zarowki to tez moze byc problem i ktos bedzie sadzil ze potrzeba az piec osob zeby ja wkrecic :wink:
:D
P.S. szukam [fade]NE555[/fade]
:arrow: NE555

Tom27
-
-
Posty: 173
Rejestracja: 26 paź 2003, o 20:36
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Tom27 » 5 maja 2005, o 11:13

Dziękuję pajaczkowi i ACeK za zrozumienie. Już tłumaczę całą sprawę. Owszem już kiedyś próbowałem znaleźć odpowiedź na dręczące mnie problemy ze wspomnianym „Miernikiem pojemności akumulatorów”, ale nikt nie pomógł mi w rozwiązaniu problemu. Było parę głosów, ale problem pozostał. Autor nie podał e-maila nie wiem, z jakich powodów, ale może właśnie zmienił zdanie tak jak ACeK napisał. Przecież nikogo nie zmuszam do odezwania się i ujawnienia. Mam problem i myślę, że autor najlepiej zna zasadę działania układu, który opublikował i mógłby mi pomóc. Jeśli się nie odezwie uszanuję to i będę musiał poradzić sobie sam, może mi się uda a może nie. Kolego Press cieszę ssię, żepilnie strzeżesz porządku i ładu panującego na fforum, alemylnie odczytałeś moje intencje i podniosłeś niepotrzebny alarm. Forum służy przede wszystkim do kontaktu z ludźmi w „temacie” i rozwiązywaniu problemów związanych w tym przypadku z elektroniką. Jestem przekonany, że nie napisałem nic niestosownego. Szukam kontaktu z człowiekiem, który opracował układ elektroniczny, z którym mam pewien problem i potrzebuję pomocy, jeśli ten człowiek nie ujawni się to jego prawo i wola. Nie szukam Pana Dariusza by pogadać z nim o dziewczynach czy iść na piwo.


Problem polega na tym, że procesor gubi się w pomiarach stanu akumulatora. Pominąłem multiplexer podając napięcie z tymczasowego dzielnika udającego akumulator i procesor badając poszczególne akumulatory różnie je traktuję. Na cztery (u mnie zrobiłem pomiar tylko czterech aku.) pomiary np. dwa uznaje za wyładowane a dwa jako jeszcze dobre, co jest absurdem, ponieważ fizycznie nie ma czterech różnych napięć tylko jedno cały czas takie same (z akumulatora 12 V z dzielnikiem tak by było 0.9 V). Analizując program procesora teoretycznie jest to niemożliwe. Moja znajomość programowania jest bardzo słaba dopiero zaczynam i stąd moje wołanie o pomoc. Co jest nie tak? Jeśli ktoś jest zainteresowany a może trochę pokrętnie to wytłumaczyłem to proszę o sygnał spróbuję jakoś to inaczej opisać.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Press
-
-
Posty: 389
Rejestracja: 10 mar 2004, o 16:21
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Press » 6 maja 2005, o 07:41

No dobra, moze faktyczne troche przesaadziłem :oops: Przepraszam, ale nadal uważam, ze kolega Tom27 od razu mógł opisać problem, bo to ze autor zna układ od podszewki, to nie znaczy, ze inni forumowicze nie znajda przyczyny. sam w weekend poczytam opis tego ukladu i przeglądne program, moze uda sie coś znaleść.

P.S. ACeK, wielkie dzieki za znalezienie NE555, ale to nie ten mój którego szukałem ;)

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 6 maja 2005, o 09:16

W tym dziale pytajcie o co chcecie 8) , a ten temat przeniosłem tutaj już dużo wcześniej z działu "Tematy ogólne".
Dlatego chciałem aby taki dział powstał. :)Pozdro all

Tom27
-
-
Posty: 173
Rejestracja: 26 paź 2003, o 20:36
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Tom27 » 6 maja 2005, o 11:20

No cóż Press ,jeśli coś znajdziesz to będę wdzięczny, zrobiłem układ już jakiś czas temu i bardzo bym chciał żeby dobrze działał a sam jakoś nie bardzo mogę sobie z tym poradzić.

Awatar użytkownika
dsrecordss
-
-
Posty: 300
Rejestracja: 30 lip 2004, o 16:08
Lokalizacja: Żory
Kontaktowanie:

Postautor: dsrecordss » 6 maja 2005, o 13:05

a może autor podał maila tylko chochlik drukarski ten wpis zjadł??

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 6 maja 2005, o 15:24

a może autor podał maila tylko chochlik drukarski ten wpis zjadł??
Chochliki to bardzo zarloczne bestie sa... ale zeby tak calego maila wciac... to moze powodowac niestrawnosc (nawet u chochlikow).

Wróć do „Nie(elektroniczny) Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 149 gości