Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Problem ze wzmacniaczem

MuLdEr
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 1 wrz 2003, o 21:14

Problem ze wzmacniaczem

Postautor: MuLdEr » 1 lis 2003, o 15:10

Zbudowałem sobie prosty wzmacniacz z filtrem (patrz schemat). Filtr na Tl071 zasilam napieciem stab. +/- 15V, a TDA2040 niestab. +/- 20V. Po podłączeniu napięcia zasilającego część z filtrem działa prawidłowo, ale wzmacniacz nie. Wydziela się maksymalna moc, a na wyjściu (pin 4 TDA2040) panuje napięcie ok 18V! (A powinno być 0V). Sprawdziłem płytkę cztery razy, ścieżki są prawidłowo pociągnięte, nie ma zwarć, zimnych lutów. Czy ktoś z Was może wie co jest nie tak?

Załączam schemat i PCB.

Z góry dziękuję.

Awatar użytkownika
Alarmus
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 17 cze 2003, o 06:50
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Alarmus » 1 lis 2003, o 17:24

Przerób wejście tak jak na rysunku poniżej.
Chodzi mi o nóżkę 1 TDA2040 czyli dodaj R1, R2, R3, , C2, C1
Spolaryzujesz wtedy wejście na 0V i tak samo powinno być na wyjściu układu, czyli nóżka 6
Coprawda poniższy schemat to przystosowanie układu scalonego do pracy z pojedynczym zasilaniem, ale warto spróbować nawet przy zasilaniu symetrycznym wzmacniacza.
Jeżeli to nie pomoże, na 99% scalak padnięty

Obrazek

MuLdEr
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 1 wrz 2003, o 21:14

Odp

Postautor: MuLdEr » 2 lis 2003, o 10:28

O zasilaniu niesymetrycznym nie ma mowy, zresztą doszedłem do tego i okazało się, że zasilacz jest padnięty. Wszystko teraz gra.

Wróć do „Elektronika retro, lampy, audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości