Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Wzmacniacz 4x35W

pavlo88
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 11 sty 2010, o 22:56
Lokalizacja: Gliwice

Wzmacniacz 4x35W

Postautor: pavlo88 » 10 kwie 2011, o 13:43

Witam wszystkich,

Przeglądając marcowe wydanie EP zauważyłem mini-projekt wzmacniacza, a że ostatnio ukradli mi radio w samochodzie postanowiłem sobie go zmontować. Nie jestem doświadczonym elektronikiem ale nie spodziewałem się aż takich komplikacji w mini-projekcie. Dlatego proszę o pomoc lub wskazówki i rady :)

Układ zmontowałem wg poniższego schematu i wykazu elementów:

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Podpinam zasilanie daje sygnał z karty dźwiękowej komputera na złącze IN1 podpinam głośnik 4Om 25W i cisza... W artykule pisze ze złącza ST-BY i MUTE muszą być zwarte do masy aby działało, okazuje się właśnie że działa gdy tego zwarcia nie ma. W końcu coś usłyszałem wyszko fajnie ale dźwięk jest strasznie zniekształcony, basy i ogólnie niskie tony charczą trzeszczą itd natomiast wysokie całkiem przyzwoicie słychać, wymieniłem głośnik i jest to samo, wejścia zmieniałem i dalej ten sam problem. W czym jest problem, co może być przyczyną? Proszę o pomoc i z góry dziękuje :)

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2011, o 17:52 przez pavlo88, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
MatyAS
-
-
Posty: 396
Rejestracja: 18 kwie 2007, o 21:37
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: MatyAS » 10 kwie 2011, o 16:36

Jak widzę Kolega lubi się upewnić...
Czy w ten sposób (zakładanie w kilku Forach/w niektórych nawet wielokrotnie/ tego samego tematu), ma Kolega nadzieję na wyciągnięcie średniej arytmetycznej z otrzymanych odpowiedzi? Czy może wybierze sobie tę, która będzie mu najlepiej odpowiadała?

pavlo88
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 11 sty 2010, o 22:56
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: pavlo88 » 10 kwie 2011, o 17:30

Raczej na otrzymanie odpowiedzi...
Różni ludzie wchodzą na różne fora, niektórzy siedzą na jednym inni na drugim. Są też tacy to pilnują pilnie wielu...
Spodziewam się odpowiedzi i pomocy na nie uciszania i kasowania postów oraz komentarzy tego typu... Chyba nie muszę się tłumaczyć z tego gdzie zakładam posty?

Wróć do „Elektronika retro, lampy, audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości