Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Końcówka mocy.

janek11389
-
-
Posty: 682
Rejestracja: 5 cze 2004, o 10:57

Końcówka mocy.

Postautor: janek11389 » 27 wrz 2010, o 20:19

Witam! Czy ktoś miał przyjemność złożyć i przetestować tą końcówkę?
Pozdrawiam
Załączniki
Końcówka.GIF

000andrzej
-
-
Posty: 375
Rejestracja: 13 sie 2003, o 14:03
Lokalizacja: Kraków

Postautor: 000andrzej » 29 wrz 2010, o 21:18

Odważne rozwiązanie, od razu na wejściu wzmacniać połówki sygnałów i to jeszcze we wzmacniaczu prądowym. Nie wiem, czy to najlepsze rozwiązanie. Jakie są zady i walety takiego układu?

Awatar użytkownika
Statyk
-
-
Posty: 169
Rejestracja: 20 paź 2009, o 23:32
Lokalizacja: GPS

Postautor: Statyk » 30 wrz 2010, o 07:17

A gdzie sprzężenie zwrotne?
W takiej postaci to nadaje się do sterowania głośnikiem syreny alarmowej. :)

gres
-
-
Posty: 51
Rejestracja: 31 sty 2007, o 02:08
Lokalizacja: Earth
Kontaktowanie:

Postautor: gres » 30 paź 2010, o 13:23

Witam, mimo że rozwiązanie jest dość proste jednak nie pozbawione wad. Widzę że za wejściowym wzm. prądowym jest filtr dolnoprzepustowy co sugeruje zastosowanie głośnika niskotonowego "tubę" dalej wzm. napięcowy co mnie trochę martwi to stabilizacja napięcia wyjściowego ustalanym na dzielniku rezystorowym :602: co z kolei sugeruje wymogiem stabilnego źródła zasilania np. przetwornicy. Kończąc kaskadą czterech tranzystorów na połówkę sygnału, dając w sumie znaczne zniekształcenia to nie jest szczyt marzeń audiofilów. Myślę że nie warto składać tego akurat rozwiązania chyba że jest się upartym i pozmieniać niektóre elementy i dopracować wzm. napięciowy wraz z końcem mocy, poza tym jak wspomniał Statyk na syrenę niskotonową nadaje się znakomicie. :629:
Pozdrawiam :619:

Wróć do „Elektronika retro, lampy, audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości