Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Specjalny wzmacniacz, rezystancji obciążenia 0.33R -P=150W

cin126
-
-
Posty: 38
Rejestracja: 11 maja 2010, o 13:26
Lokalizacja: Stalowa Wola

Specjalny wzmacniacz, rezystancji obciążenia 0.33R -P=150W

Postautor: cin126 » 21 sie 2010, o 02:26

Taka technika wymaga dobrego zasilania (kondensatory tantalowe)
i stosowania krótkich połączeń, między innymi jeśli przyśpiesza się
tranzystory, oraz potrzeba stosowania ekranów wewnętrznych i
techniki węzłowej, bo jest to wzmacniacz specjalny i z konieczności
chłodzony wodą. Jego główną i pozytywną cechą jest stosowanie
zwykłych Hi Fi kolumn głośnikowych o rezystancji Ro=4R i w ilości
12szt. na jeden kanał i zapewnia to małe zniekształcenia samych
głośników i dobrą ich zestawu akustyczną efektywność.
Specjalny wzmacniacz i specjalna technika w jego wykonaniu to
jest przykład stosowania małych rezystancji obciążenia.
Prąd impulsowy dochodzi do ponad Ic=30Ap na jeden kanał.
Załączniki
P150W0.33Rpremix.GIF
Ostatnio zmieniony 22 sie 2010, o 10:42 przez cin126, łącznie zmieniany 2 razy.

janek11389
-
-
Posty: 682
Rejestracja: 5 cze 2004, o 10:57

Postautor: janek11389 » 22 sie 2010, o 09:48

Witam! Jeżeli wydzielana moc wzmacniacza jest tylko 150W, to jaki cel jest stosowania obciążenia 0.33R? Czemu ma służyć ta konstrukcja? Standardowe spotykane obciążenia to 4, 8 i 15 Ohm.
Jeżeli lubisz liczyć i przeprowadzać takie symulacje, to jeżeli nie sprawi Ci to większego problemu, to zaprojektuj taką końcówkę np. dla zasilania symetrycznego 2x30V obciążenia 4 Ohm, ale koniecznie bez lokalnego sprzężenia zwrotnego. Potrzebne mi to jest do przeprowadzenia eksperymentu, otrzymanych różnic odsłuchowych ze sprzężeniem zwrotnym i bez niego.
Pozdrawiam

cin126
-
-
Posty: 38
Rejestracja: 11 maja 2010, o 13:26
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: janek11389

Postautor: cin126 » 22 sie 2010, o 11:04

Sam myślałem aby coś takiego zrobić 2x30V/4R i aby zastosować dynamiczną stabilizację prądu spoczynkowego i taka moc P=30W i jakość starczyła by w domu całkowicie. Ten prąd spoczynkowy dużo w wzmacniaczach psuje i tym bardziej to słychać jeśli wzmacniacz jest nie tak dokładnie złożony. Czasem można to prosto sprawdzić i podać na wejście wzmacniacza prąd sinusoidalny powyżej 20kHz i okazuje się duża słodkość wysokich tonów i wtedy trochę jakby to zrobił się wzmacniacz lampowy, a różnica jest duża. Stosuję małe rezystancje wyjściowe ponieważ nie lubię aby coś specjalnie się załączało z kosmosu na chłodzenie cewek w głośnikach i czasem razem z tym występuje ogłupianie słuchających muzyki ludzi, bo nic jest za darmo. Myślę lepiej jest pokombinować zrobić mniejszą moc na ileś tam kolumn głośnikowych i jak dawniej moc impulsowa P=6W wzmacniacza lampowego starczała na jeden głośnik aby go nie uszkodzić i nawet to nie może być moc ciągła. Obecnie moc ciągłą na głośnik podają raczej jako sprawdzenie resorów głośnika i programu z kosmosu aby głośnik się nie spalił. Dlatego moje małe kolumny głośnikowe, których schemat podałem wystarczają, bo są tanie i mają po dwa głośniki niskotonowe w jednej kolumnie, co daje na taką kolumnę moc impulsową P=12W, czyli na moc impulsową P=60W potrzeba ich 5sztuk i można sobie spokojnie pogrywać ile się chce. Dla małego obciążenia wzmacniacza można stosować tanie głośniki samochodowe np. DY-509 lub podobne. Dziwię się jeden głośnik np. Rg=8R dla dużej mocy nie może działać bez zniekształceń, chyba że też działa na niego specjalny program i dlatego takie głupie rzeczy niby nie są głupie. Jeśli czasy się zmieniają to będą grały tylko same membrany a potem nawet tylko sam program z kosmosu nagłośni pomieszczenie, nie wiem czy dzieci lubią takie czary. Dla zaspokojenia ciekawości podaje nowy schemat jaka jest tej techniki różnica pomiędzy wzmacniaczem małej rezystancji obciążenia i o typowej. Jeśli ktoś ma tr.mocy liniowe Ic=2.2Ap o wzmocnieniu b=220 to taki wzmacniacz jest realny. Tranzystory T7 i T8 powinny mieć liniowy prąd kolektora do Ic=16mA i nie jest to za duże wymaganie, po prostu trzeba selekcjonować. Stopień napięciowy jest wrażliwy i zawsze się go dobiera nawet bez obciążenia i z zamkniętym sprzężeniem zwrotnym aby był symetryczny poprzez dobór typu tranzystora T5. Z tego względu nie są to za łatwe wzmacniacze. Odnośnie sprzężenia zwrotnego i bez to raczej czyste sprzężenie zwrotne na węzłach i czystym zasilaniu zawsze jest korzystne. Można oddzielić zasilanie tr.mocy od reszty wzmacniacza stosując podwójny dławik toroidalny z podwójnym filtrem kondensatorowym, czyli zastosować na dławikach podwójną filtrację napięcia zasilania, tym bardziej jeśli zasilacz nie jest najwyższej klasy, ale zawsze musi być stabilizowane napięcie. Dławiki są niskiej rezystancji czynnej i dobre na rdzeniach toroidalnych.
Załączniki
P30WR4R -2x30V.GIF

Awatar użytkownika
MatyAS
-
-
Posty: 396
Rejestracja: 18 kwie 2007, o 21:37
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: MatyAS » 28 sie 2010, o 19:57

Kolega jak widzę nadal szuka poklasku dla swych wydumanych teorii...Dobrze chociaż, że zmienił Kolega Forum.

cin126
-
-
Posty: 38
Rejestracja: 11 maja 2010, o 13:26
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re:MatyAS

Postautor: cin126 » 31 sie 2010, o 11:27

Co kto lubi. Podaje schemat aby spokojnie słuchać muzyki i są to wzmacniacze niskiej rezystancji wyjściowej na wiele głośników samochodowych lub kolumn głośnikowych. I kto płaci za te indywidualne programy z kosmosu chłodzenia cewek głośników, dzieci?. Jaki poklask skoro jest to tylko dużo pracy jak po nic. I tak samo w każdym nowym i takim samym Wszechświecie elektronicy są jednakowo ograniczeni i głupi, bo inaczej przemysłu elektronicznego wspieranego kosmosem by nie było?.

Awatar użytkownika
MatyAS
-
-
Posty: 396
Rejestracja: 18 kwie 2007, o 21:37
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:

Re:MatyAS

Postautor: MatyAS » 31 sie 2010, o 21:00

... I kto płaci za te indywidualne programy z kosmosu chłodzenia cewek głośników, dzieci?. Jaki poklask skoro jest to tylko dużo pracy jak po nic. I tak samo w każdym nowym i takim samym Wszechświecie elektronicy są jednakowo ograniczeni i głupi, bo inaczej przemysłu elektronicznego wspieranego kosmosem by nie było?.
A co na to lekarz?
Wybaczcie mi wszyscy czytający; toż to nawet nie post, to bełkot...
To jest Forum techniczne, elektroniczne, czy może ... coś innego?

cin126
-
-
Posty: 38
Rejestracja: 11 maja 2010, o 13:26
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re:MatyAS

Postautor: cin126 » 1 wrz 2010, o 01:30

Moje informacje mają związek najogólniej ze wszystkim. Jeśli programy na cywilizację były dopłacone to jest to cienka nitka ta cała elektronika i może jej nie być w ogóle, bo nic jest za darmo w całym kosmosie i nawet prababki i pradziadki MatyAS i jego rodzice i i on sam jest potem zabijany dzieckiem i jedzony kosmitami wszystkożercami na kilkanaście Wszechświatów wagi złota każde dziecko i każdej rodziny. I po co taki ktoś udaje głupiego, bo ludzi nie kosmitów prawie nie ma. Przepisowo dawno by się tak stało aby dzieci i ludzi w kosmosie nie było w ogóle, gdyby ogłupione i podłe ludzie na 99% nie modlili się na Watykan o życie wieczne i uświęcali swoich winowajców. Nawet ta informacja jest na każdy temat uniwersalna, bo nic jest coś i inaczej być nie może. Dodam że na istnienie Wszechświata jest największa moc i na bieżąco z zabijania dzieci i większa jak potem wszystko zabić i owady i zwierzęta i dzieci i wszystkie co kiedykolwiek żyły na planetach na kilkanaście Wszechświatów złota każdą istotę, czyli dudzie to są dupy podłe jeśli to wiedzą i prawda ta jest ponad wszystkim i jeśli MatyAS tego nie chce zrozumieć i każdy też to może się dowie co się z nim stanie i Kusy mi to powiedział: dzieci mogą wysłuchać co się z nimi stanie aż do samego końca i jak wiedzą to tyle to zaraz umierają, tylko od tej wiadomości, a starsi od razu ze strachu umierają i potem powiedział mi: czy ty wiesz co to dla tych ludzi znaczy? potem ich nie ma. To zabijanie dzieci trwa nie mało czasu i każde dziecko zabijane jest około dwa lata czasu tylko na dwa Wszechświaty wagi złota aby opłacić pamięć od starego Wszechświata do nowego tylko dla jego genetyki aby ponownie tak samo żyło jak poprzednio i nic z tego więcej jest i nic pozostaje. W tym czasie Kusy powiedział mi: ludzie by mi nie wybaczyli, gdybym to im nie powiedział kiedy są jeszcze planety. Powiedział też o sobie wpisał sam nie jest zabijany, bo kto by się robieniem życia zajmował i nawet sam nie ma bezpośredniej rodziny, a jedynie trochę genetycznych synów, po rodzinach ludzi. Był nawet komputerowym chłopcem, który dobrał sobie parę genetyk aby mieć moc w kosmosie i powiedział aby jemu komputer mówił co ma robić dla największej mocy w kosmosie. Kusy powiedział mi: nie tylko mnie ale i ludzi pozwolił zabijać żydom, żydy mają dobrze a ludzie mają źle zrobione i potem ludzi nie ma, jeden ma dobrze a drugi ma źle, powiedział też: zrobił aby w komputerze działało w jedną stronę w sprawie niszczenia ludzi i nie można tego cofać i może być tylko gorzej aby potem mogło nie być ludzi w ogóle.

Guru
-
-
Posty: 250
Rejestracja: 30 cze 2003, o 13:26
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Guru » 1 wrz 2010, o 10:35

O w mordę, sezon ogórkowy w pełni a nam się kosmita objawił na forum.
Do cin126: Co trzeba jeść, lub co palić żeby tak pisać. To co używasz jest mocne, podziel się żebyśmy mogli Cię zrozumieć.

cin126
-
-
Posty: 38
Rejestracja: 11 maja 2010, o 13:26
Lokalizacja: Stalowa Wola

Postautor: cin126 » 1 wrz 2010, o 16:04

Są to sprawy takie same i dotyczące każdej istoty i na każdej planecie i jest to niestety turecko polska władza całego zła kosmosu i zabójców całego kosmosu turkiem Kusym. Dlatego Polska tyle razy w historii miała wyrok i nie tylko Polska ale ci co są wiary Watykanu -przykład II wojna światowa i też wyrok na Warszawę i ostatnio na polski rząd. Po prostu wszystko jest nie ważne bo dzieci i ludzi nie może być w ogóle w kosmosie.

Awatar użytkownika
MatyAS
-
-
Posty: 396
Rejestracja: 18 kwie 2007, o 21:37
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: MatyAS » 1 wrz 2010, o 18:19

cin126 - o czym Ty do mnie piszesz?

Awatar użytkownika
matiz
-
-
Posty: 324
Rejestracja: 1 kwie 2007, o 22:03
Lokalizacja: nagrywamy.com
Kontaktowanie:

Postautor: matiz » 1 wrz 2010, o 18:21

Są to sprawy takie same i dotyczące każdej istoty i na każdej planecie i jest to niestety turecko polska władza całego zła kosmosu i zabójców całego kosmosu turkiem Kusym. Dlatego Polska tyle razy w historii miała wyrok i nie tylko Polska ale ci co są wiary Watykanu -przykład II wojna światowa i też wyrok na Warszawę i ostatnio na polski rząd. Po prostu wszystko jest nie ważne bo dzieci i ludzi nie może być w ogóle w kosmosie.
Tak, to wiele tlumaczy...
Bez odbioru.

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 1 wrz 2010, o 18:34

No dobrze... to już mocno przekracza zdrowy rozsądek (nie żeby kiedykolwiek miało znamiona logiki). Tak więc tematy cina126 zamykam.
I od razu wyjaśniam, że głowiliśmy (moderatorzy) się, co tu z tym fantem zrobić, podobną twórczość miałem przy próbach wyjaśnienia sprawy osobiście z cin'em już dawno. Ale że nie pociągało to aż takich emocji jak obecnie, to... jakoś to dotąd wisiało.

Chyba się wszyscy ze mną zgodzą, że już dość?

Wróć do „Elektronika retro, lampy, audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości