Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

DIY chce zbudowac kolumny!!!!

roofi122
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 13 lip 2010, o 07:40
Lokalizacja: szczepanowo

Postautor: roofi122 » 13 lip 2010, o 07:56

ja polecam altusy 140 miałem je i grały niesamowicie najlepiej nie bawić sie z jakimiś samorubkami

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 13 lip 2010, o 09:41

ja polecam altusy 140 miałem je i grały niesamowicie najlepiej nie bawić sie z jakimiś samorubkami
Zrobiłeś jakiekolwiek DIY, że krytykujesz?
Niejedno DIY powala te Altusy i Altony na łopatki, więc radzę trochę się dowiedzieć w kierunku audio hi-fi, bo to, że Altusy "grały niesamowicie" to tylko jakieś subiektywne opinie z Twojej strony.

matrix
-
-
Posty: 342
Rejestracja: 7 maja 2010, o 14:02
Lokalizacja: Sochaczew
Kontaktowanie:

Postautor: matrix » 13 lip 2010, o 10:19

ja polecam altusy 140 miałem je i grały niesamowicie
to, że Altusy "grały niesamowicie" to tylko jakieś subiektywne opinie z Twojej strony.
ja poprę słowa kolegi end, nie chodzi o krytykę kolegi roofi122, tylko o to że altusy 140 wcale nie grały tak super. miałem i szybciej je sprzedałem niż kupiłem.

wojtek-528
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 2 sie 2010, o 08:04
Lokalizacja: Inowrocław
Kontaktowanie:

Postautor: wojtek-528 » 2 sie 2010, o 15:04

gdybym mial te 500 zl na twoim miejscu jednak pokusil bym sie o diy.. cos z stx bym wybral jezeli poswiecilbys troche pieniedzy poswieconych na wzmacniacz(dozbierał na niego w najblizszym czasie)zawojował bym z AWX i PJ do tego zwrotka od zestawu MX140 :611: plyty zamawiasz w jakims obi(dotna Ci na wymiar)nawet na razie nie musisz szalec z fornirem i okleic jakas okleina :611: jakoscia to zjedza te altusy :617:

Awatar użytkownika
rezasurmar
-
-
Posty: 165
Rejestracja: 19 sie 2008, o 14:24
Lokalizacja: Tychy
Kontaktowanie:

Postautor: rezasurmar » 2 sie 2010, o 15:19

Wszystko zależy od kolegi, czy bardzo mu zależy by sie bawić w DYI. Jeżeli ja bym się miał już bawić w DYI to zainwestował bym w coś znacznie droższego, bo jaki sens pakowac 500zł w części i dechy, jak się okaże że coś używanego gra dużo lepiej. Samemu to ciężko zestroić, a w 500zł nie z czym poszaleć.
Sam gram na kolumnach New Mildton 80, z włożonymi STX, graja przyzwoicie, ale mam je w pracy i używam ich tylko do słuchania muzyki w pracy :P. W domu mnie za bardzo po uszach wysokimi daje :P.

Wcale nie jest tak prosto zrobić dobre i tanie DYI. A robienie tylko po to by mieć DYI traci sens, jak okazuje się że gra to średnio.
Fajnie coś zrobić samemu, ale są pewne granice opłacalności i czasu.
Jeżeli ktoś lubi rzeźbić i ma warunki narzędzia to ok, łatwiej mu wtedy nawet jak coś nie wyjdzie poprawić, albo udoskonalić. W zaprzeproszeniem blokowisku (w którym sam mieszkam), ciężko wystrugać dobre skrzynki po cichu :P.

wojtek-528
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 2 sie 2010, o 08:04
Lokalizacja: Inowrocław
Kontaktowanie:

Postautor: wojtek-528 » 2 sie 2010, o 15:42

Gdzieś wyczytalem ze ten awx byl porownywalny z Seasem ER18RNX...osobiscie seasow nie slyszalem ale slyszalem troche o nich, Jezeli chodzi o wystruganie to nie widze problemu w momencie gdy bedziemy potrzebowac wikolu do sklejenia skrzynek i wiertarki do zrobienia otworow . Te głośniki nie beda mialy sie czym powstydzić przed głośnikami z salonu za 2000zl a nawet i wiecej. Autor napisał ze chcialby zbudowac jakies diy wiec niech sie pokusi to i doswiadczenia nabieze, dechy ze 30 zl mysle ze napewno z narzedzi tez cos posiada. :611: tez mieszkam w bloku i sasiedzi sie nie skarza :630:

Dodano po namyśle:

Jezeli autor bedzie sie wybieral w okolice bydgoszy a dokladnie do inowrocławia moge przyciac i zrobic frezy pod glosniki(jestem na etapie budowy swoich wiec sprzet rozlozony :611: nawet znajda sie u mnie jakies deski od starszych mebli :629: chetnie pomoge :611:
Ostatnio zmieniony 2 sie 2010, o 16:33 przez wojtek-528, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Elektronika retro, lampy, audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości