Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Alphard ETP-K406 jaki zasilacz

adam33317
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 29 lis 2009, o 16:26
Lokalizacja: wgm

Alphard ETP-K406 jaki zasilacz

Postautor: adam33317 » 29 lis 2009, o 16:29

Witam, posiadam ww. zestaw głośników lecz niestety zaginął zasilacz, bardzo bym prosił o podanie parametrów tego zasilacza, mam kilka nieużywanych zasilaczy w domu i może udało by się dopasować któryś z nich:D. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
ECC88
-
-
Posty: 408
Rejestracja: 23 paź 2009, o 15:28
Lokalizacja: Köln

Postautor: ECC88 » 29 lis 2009, o 16:36

Podaj fotkę bo nie kojarzę tych głośników. A najprościej było by spojrzeć na napisy w okół gniazda od zasilacza.

adam33317
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 29 lis 2009, o 16:26
Lokalizacja: wgm

Postautor: adam33317 » 29 lis 2009, o 21:16

Zdjęcie niestety robione telefonem ale nie mam akurat nic innego pod ręką, a przy gnieździe podane jest tylko napięcie[12V] a przydało by się również natężenie :611:
Obrazek

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 30 lis 2009, o 09:17

Możesz zastosować dowolny 12V o wydajności min. 2 - 3A.
Jeśli zastosujesz zasilacz o wydajności prądowej np. 1A to też zagra, ale licz się z tym, że przy większym wysterowaniu zaczną się zniekształcenia sygnału, bo zasilacz ten nie będzie w stanie dostarczyć odpowiedniej mocy do wzmacniacza - będzie po prostu za słaby.

ht6542
-
-
Posty: 44
Rejestracja: 23 lis 2008, o 20:47
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: ht6542 » 30 lis 2009, o 09:28

Witam,
Pamiętaj też o polaryzacji, no chyba że jest to zasilacz bez prostownika.

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 30 lis 2009, o 09:43

Pewnie jest to standard z plusem na bolcu. Jednak bywa różnie, więc może lepiej sprawdź, bo jest zazwyczaj opis przy gnieździe.

adam33317
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 29 lis 2009, o 16:26
Lokalizacja: wgm

Postautor: adam33317 » 30 lis 2009, o 13:22

Akurat miałem pod ręką zasilacz 1A i głośniki działają, mam jednak dwa pytania: czy to normalne ze w tych głośnikach gdy potencjometr ustawiony jest na minimum czy maksimum głośność jest taka sama i zmienia się jedynie głębokość basu(potencjometr ten oznaczony jest jako VOLUME i jest jedynym potencjometrem w tym zestawie :611: ), głośność można zmieniać jedynie za pomocą regulacji głośności w systemie. I drugie pytanie: załóżmy że do tego zestawu dedykowany jest zasilacz 2A, a ja mam mocniejszy dajmy na to 3A to czy zbyt mocnym zasilaczem nie uszkodzę sprzętu?. Pozdrawiam i dziękuje wszystkim za zainteresowanie tematem.

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 30 lis 2009, o 14:01

Akurat miałem pod ręką zasilacz 1A i głośniki działają, mam jednak dwa pytania: czy to normalne ze w tych głośnikach gdy potencjometr ustawiony jest na minimum czy maksimum głośność jest taka sama i zmienia się jedynie głębokość basu(potencjometr ten oznaczony jest jako VOLUME i jest jedynym potencjometrem w tym zestawie :611: ), głośność można zmieniać jedynie za pomocą regulacji głośności w systemie. I drugie pytanie: załóżmy że do tego zestawu dedykowany jest zasilacz 2A, a ja mam mocniejszy dajmy na to 3A to czy zbyt mocnym zasilaczem nie uszkodzę sprzętu?. Pozdrawiam i dziękuje wszystkim za zainteresowanie tematem.
Z Twojego opisu wynika, że jednak coś jest chyba nie tak, bo regulacja głośności nie ma nic w spólnego z regulacją basu...
Chyba, że tym regulujesz sobie siłę głosu/częstotliwość samego subwoofera a ogólnie głośność działa z poziomu systemu - to tanie głośniki więc może tak to rozwiązali, ale pewności nie mam.

Co do zasilacza to spokojnie możesz zastosować większy. Chodzi głównie o to, że zasilacz o dużej wydajności prądowej jest znacznie droższy i im więcej Amperów oferuje tym większa cena, dlatego stosuje się dedykowane zasilacze o odpowiedniej wydajności, żeby ten koszt nie był bez sensu za wysoki a druga sprawa to po co pakować zasilacz 10A do urządzenia które pobierze np. max 5A.
Kup do tego 2-3A i będzie dobrze.

Wróć do „Elektronika retro, lampy, audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 111 gości