Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

SB Audigy uszkodzony

cruel
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 25 kwie 2009, o 10:23
Lokalizacja: Łódź

SB Audigy uszkodzony

Postautor: cruel » 25 kwie 2009, o 10:29

Mam taki problem karta dzwiekowa SB Audigy 5.1, podczas imprezy ktos zawadzil o kabel od glosnikow i "wyrwał" mi jedno z wyjsc. Moje pytanie jest czy da sie jakos z ustawien karty przelaczyc dzwiek na inne wyjscie? I czy jest to mozliwe z pozycji sterownikow, czy jakiegos programu. Do karty mam podlaczone tylko sluchawki i mikrofon. W uszkodzonym wyjsciu gra albo prawy, albo lewy kanal, lub robi sie jakies takie dziwne sprezenie. czasem sie uda ustawic wtyczke tak ze jest dobrze, ale przy lekkim ruszeniu zaraz wszystko wraca do normy.

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 25 kwie 2009, o 11:32

Moje pytanie jest czy da sie jakos z ustawien karty przelaczyc dzwiek na inne wyjscie?
Nie da się.

Najlepiej przelutować gniazdo z innej karty lub jeśli nie masz takiej, możesz zamienić np. od Line-IN i po sprawie.
Można też dolutować całkiem inne gniazdo i jakoś zamocować w obudowie komputera.

cruel
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 25 kwie 2009, o 10:23
Lokalizacja: Łódź

Postautor: cruel » 25 kwie 2009, o 15:17

Myslalem ze mi sie uda bez lutowania, ale chyba jednak nic z tego nie wyjdzie.

Awatar użytkownika
piotr_go
-
-
Posty: 159
Rejestracja: 27 sie 2004, o 12:18
Lokalizacja: far far away

Postautor: piotr_go » 28 kwie 2009, o 10:43

Jeżeli dobrze pamiętam(od ładnych paru lat tego nie używałem) to dało się ustawić wyjście. Był tam do tego kreator w sofcie creativa.
Poza tym na upartego możesz ustawić głośniki na 5.1 i sklonować dźwięk stereo na tylne :)

Wróć do „Elektronika retro, lampy, audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości