Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Miernik Lamp

kraz
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 28 paź 2008, o 12:22
Lokalizacja: Turek

Miernik Lamp

Postautor: kraz » 28 paź 2008, o 12:30

Witam nabyłem Czechosłowacki miernik do badania lamp, zdobyłem karty, zdobyłem instrukcje ale ona jest po czesku, a ja nic z tego nie rozumiem, może ktoś by mi pomógł, typ miernika to BM 215 A z góry serdecznie dziękuję.

Awatar użytkownika
Aleksander Zawada
Moderator
Moderator
Posty: 532
Rejestracja: 21 lut 2003, o 12:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Aleksander Zawada » 13 lis 2008, o 19:39

Co chcesz wiedzieć odnośnie obsługi?

kraz
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 28 paź 2008, o 12:22
Lokalizacja: Turek

Postautor: kraz » 13 lis 2008, o 21:29

Witam nie bardzo wiem jak nim mierzyć, w jakiej pozycji przełączników jakie mierzy parametry, na kartach też są opisy ale ja nie znam języków obcych :669: bywa i tak, z miernika jak się zdążyłem zoriętować można zrobić chyba voltomierz i amperomierz oprócz pomiaru lamp, pozdrawiam Hieronim.

Awatar użytkownika
Aleksander Zawada
Moderator
Moderator
Posty: 532
Rejestracja: 21 lut 2003, o 12:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Aleksander Zawada » 14 lis 2008, o 01:11

Nie wiem, w jakim języku wykonane są napisy na mierniku. U mnie jest to angielski, jak na zdjęciu.

W skrócie:

Przełącznikiem funkcji (koło miernika wychyłowego) wybiera się rodzaj pomiaru. Najczęściej korzystamy z pomiaru Ia (emisja). Kładzie się w tym celu kartę, wkłada wtyczki, lampę, włącza i dokonuje się pomiaru. Przy lampie 100% sprawnej wskazówka wejdzie na czarne pole.
Pomiaru nachylenia charakterystyki S oraz próżni VACUUM można dokonać dla węższej grupy lamp. Czasem na karcie jest ostrzeżenie, jeśli pomiar nie ejst dla danej lampy dopuszczalny.
Przykładowo, nachylenia i próżni nie zmierzy się dla diod.
Czasem przydatną funkcją jest zbadanie zachowania lampy przy niedożarzeniu lub przeżarzeniu. Są tu możliwe regulacje: 0%, 4%,8% i 12% odchyłki od nominalnego napięcia żarzenia, przełącznikiem poniżej pola z gniazdami pod lampy.
Miernik pozwala także na sprawdzanie, czy nie ma zwarć międzyelektrodowych (wybór, między którymi elektrodami pomiar ma być wykonany dokonuje się przełącznikiem obok przełącznika funkcji.

Jeśli lampa ma wyprowadzenie elektrody lub elektrod na górze balonu, to stosuje się kabel między lampą a jednym z gniazdek u góry przyrządu. Konieczność taka jest zaznaczona na kartach.
Załączniki
bm215.jpg

kraz
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 28 paź 2008, o 12:22
Lokalizacja: Turek

Postautor: kraz » 14 lis 2008, o 08:38

Witam, dzięki miernik stał się prostszy :597: kupiłem go na allegro nie był drogi i to zadecydowało o kupnie a i gabaryty ma mniejsze od polskiego, karty mósiałem ściągnąć z netu kosztowało mnie to trochę czasu ale powycinałem wszystkie :629: te niezbędne będę laminował, w moim mósiałem wymienić przycisk "mains" był uszkodzony, ale sobie poradziłemz tym problemem gorzej było z obsługą miałem instrukcję ale bałem się nim mierzyć żeby nie popsuć lamp, dzięki za wyjaśnienia, pozdrawiam Hieronim.

Wróć do „Elektronika retro, lampy, audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 98 gości