Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Sterowanie aplitunerem Onkyo z drugiego pokoju

pinja
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 15 paź 2008, o 10:50
Lokalizacja: Wrocław

Sterowanie aplitunerem Onkyo z drugiego pokoju

Postautor: pinja » 15 paź 2008, o 11:18

Witam

Korzystając z możliwości drugiej strefy (ZONE2) w amplitunerze Onkyo TXSR 674 zainstalowałem sobie głośniki w drugim pokoju. Chciałbym mieć również możliwość sterowania poprzez pilota amplitunerem z tego drugiego pokoju. Myślałem, że do tego celu mogę wykorzystać czujnik HR10 (http://www.onkyo.pl/pokaz/karta/id/675), który chciałem podłączyć do wejścia IR IN w amplitunerze. Jednak nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy taka konfiguracja zadziała. Sprzedawcy od polskiego dystrybutora Onkyo proponują dodatkowo zakup nadajnika HE10 (http://www.onkyo.pl/pokaz/karta/id/676), który będzie połączony przewodem z HR10 i będzie wysyłał sygnał do amplitunera jak pilot. Jednak rozwiązanie to ma tę wadę, że nadajnik HE10 trzeba gdzieś przed amplitunerem aby urządzenia się "widziały" a to znacznie komplikuje mi sytuację.

Mam więc pytanie, czy ktoś ma może inny pomysł na rozwiązanie tego problemu, tak aby wykorzystać wejście IR IN w amplitunerze?

Za wszelką pomoc z góry dziękuję

wtk98
-
-
Posty: 12
Rejestracja: 2 sty 2009, o 02:56
Lokalizacja: nowy targ

Postautor: wtk98 » 2 sty 2009, o 05:33

Urzadzenie HR10 to poprostu IR repeater, zamienia sygnal podczerwieni z twojego pilota na dokladnie taki sam sygnal elektryczny. Ma trzy a na ogol cztery przewody. Masa, +12v zasilanie, Out i Status, ktory nie jest na ogol uzywany. Pomiedzy Out i Mase mozesz wlaczyc diode LED (podczerwona albo czerwona to nie ma znaczenia i umiescic ja przy "oczku" podczerwieni w twoim radiu. Mozesz tez zamontowac 3.5mm mini phono wtyk i wlozyc do gniazdka IR w radiu. To dziala bezblednie. Odbiorniki IR sa produkowane przez rozne firmy, o roznych rozmiarach, jako stojace na polce, wiszace na scianie albo przyklejane do urzadzenia, musza byc widoczne przez twojego pilota a ich wyjscie musi byc przewodowo doprowadzone do urzadzenia ktore kontroluja

pinja
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 15 paź 2008, o 10:50
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: pinja » 2 sty 2009, o 09:42

dzięki bardzo za odpowiedź, w takim razie spróbuje z z HR 10

Wróć do „Elektronika retro, lampy, audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości