Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Kilka Pytan Odnosnie wzmacniacza Branford TLX-4075C

jacnml
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 15 mar 2008, o 12:27
Lokalizacja: Iława
Kontaktowanie:

Kilka Pytan Odnosnie wzmacniacza Branford TLX-4075C

Postautor: jacnml » 15 mar 2008, o 12:49

Witam, dzis stalem sie posiadaczem wzmacniacza Branford TLX-4075C, ktory dostalem za darmo. Mam kilka pytan odnosnie tego oto sprzetu. Od razu zaznaczam ze nie jestem zbytnio obeznany w tematach wzmacniaczy i elektroniki, wiec prosze o wyrozumialosc i latwy jezyk.
Wzmacniacz wyglada tak:
>>>>LINK<<<<

wzmacniacz wg danych ma 2 x 500w [4 x 250 w]

Mam do niego dunska instrukcje obslugi a to sa detale jakie bylem w stanie wyczytac:
Max. moc = 1000w
Low pass filter [bass] = 50hz-25-hz
High pass filter [diskant]= 120hz-3khz
Sygnal = 100dB
Jest kilka dunskich nazw ktorych nie moge napisc ze wzgledu na brak dunkich znakow na klawiaturze.
100mV-2V
10kohm
DC12V
2-16 ohm
2 x 25A

Wybaczcie ze tak pisze ogolnikowo, lecz staram sie podac wszystkie informacje jakie posiadam, zeby ulatwic Wam Panstwu przedstawienie problemu.

A oto pytania jakie posiadam:

1. Czy da sie podlaczyc ten oto wzmacniacz samochodowy do zasilacza komputerowego ATX? Jesli tak to jak to uczynic?Jakiej mocy zasilacz powinienem posiadac? Poniewaz chcialbym uzyc go jako wzmacniacza tu w domu.

2. Czy bede mogl podlaczyc Kolumny glosnikowe majace 200 watt kazda? Jakie sugerujecie glosniki zebym podlaczyl, badz kolumny?

3, Jaka wartosc ma taki wzmacniacz? Czy warto go trzymac czy lepiej sprzedac? Jak tak to za ile?


Dziekuje za wszystkie odpowiedzi i czekam z niecierpliwoscia na pomoc


Jacek R.

jacnml
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 15 mar 2008, o 12:27
Lokalizacja: Iława
Kontaktowanie:

Postautor: jacnml » 15 mar 2008, o 13:20

Odświeżam prośbe i ponawiam.

Awatar użytkownika
piterino_16
-
-
Posty: 400
Rejestracja: 26 paź 2005, o 21:20
Lokalizacja: Inowrocław
Kontaktowanie:

Postautor: piterino_16 » 15 mar 2008, o 14:02

1. Czy da sie podlaczyc ten oto wzmacniacz samochodowy do zasilacza komputerowego ATX? Jesli tak to jak to uczynic?Jakiej mocy zasilacz powinienem posiadac? Poniewaz chcialbym uzyc go jako wzmacniacza tu w domu.


Podłączenie do zasilacza komp nie ujest najlepszym rozwiązaniem. Chodzi tutaj o pobór prądu. Zasilacze ATX nie dadzą rady zwłaszcza przy tak mocnym wzmacniaczu.


2. Czy bede mogl podlaczyc Kolumny glosnikowe majace 200 watt kazda? Jakie sugerujecie glosniki zebym podlaczyl, badz kolumny?


Jeśli wzmacniacz ma rzeczywiście te 500 W na kanla to oczywiście można podłaczyć. Nalezy jedynie zwrócić uwagę na impedancję danej kolumny(głośnika) żeby nie spalić końcówki. No i przy tak mocnym wzmacniaczu kolumna 200W przy rozkręceniu wzmaka na twz. full pofrunie :D tak więc należy rozsądnie kręcić gałeczką Volume.

jacnml
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 15 mar 2008, o 12:27
Lokalizacja: Iława
Kontaktowanie:

Postautor: jacnml » 15 mar 2008, o 14:26

Witam, mam Zasilacz 450W ATX Chieftec
Wiec mysle ze dałby on sobie radę, tymbardziej ze mam takie dwa zasilacze i jeden nie jest podlaczony do KOMPUTERA, wiec moge uczynic male modyfikacje.

A jak wyglada sprawa podlaczenia?bo mam 3 wejscia:


GND - B+ RED - REMOTE

Awatar użytkownika
piterino_16
-
-
Posty: 400
Rejestracja: 26 paź 2005, o 21:20
Lokalizacja: Inowrocław
Kontaktowanie:

Postautor: piterino_16 » 15 mar 2008, o 17:17

Zrobisz jak zechcesz, ale zasilacz komputerowy to nie jest idealne rozwiązanie. Sam napisałeś 2x25A trudno wywnioskować co to ma oznaczać ale prawdopodobnie to będzie pobór prądu na kanał. Przy tych 500W pobór bedzie naprawdę spory. Zasilacz wysiądzie przy pierwszym mocniejszym uderzeniu basu(bo wtedy pobór prądu dodatkowo wzrasta).


Ogólnie wykorzystywanie wzmacniacz samochodowego w domu jest możliwe, ale trudność pojawia się podczas rozwiązywania problemu z zasilaniem. Domowy wzmacniacz też mógłbyś wykorzystać w aucie, jeśli rozwiązałbyś problem zasilania...pytanie tylko po co skoro są specjalne wzmacniacze do aut?

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 15 mar 2008, o 18:11

Witam.
Ja to widzę tak:

Wzmacniacz - jeśli ma swoja moc i jest to porządny sprzęt to sprzedaj to za porządne pieniądze i kup sobie domowy sprzęt Hi-Fi. Choć moim zdaniem te parametry są mocno zawyżone, ale może się nie znam.

Zasilanie takiego "potwora" to niemały problem i jedynym (jak dla mnie) sensowym i tanim zasilanie jest akumulator podłączony pod prostownik - broń Bosze podłączać wzmacniacz bezpośrednio pod sam prostownik, bo pożegnasz się z nim a zapewne naprawa tego nie będzie tania.

jacnml
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 15 mar 2008, o 12:27
Lokalizacja: Iława
Kontaktowanie:

Postautor: jacnml » 19 mar 2008, o 00:25

wszystko jasne dla mnie
dziekuje Panom za pomoc
temat do zamkniecia.

Wróć do „Elektronika retro, lampy, audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości