Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

"stukanie" głosnika

Awatar użytkownika
Piotreek
-
-
Posty: 59
Rejestracja: 8 sty 2007, o 21:29
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

"stukanie" głosnika

Postautor: Piotreek » 12 lut 2008, o 20:09

Witam, od niedawna jestem użytkownikiem amplitunera kina domowego Denon AVR-1708. Podlączyłem go w zestawie 5.1 i wszystko było pięknie do wczoraj. Nagle z lewego tylnego głośnika daje sie słyszeć stukanie przy jakchkolwiek nizszych dźwiękach. Dzieje się to dopiero na kilkanaście minut po włączeniu sprzętu i jest strasznie irytujące.. Dżwięk jest podobny do tego ze starszych wzmacniaczy w których przy wyłączeniu był "strzał" basu.. Czy możliwe jest żeby kondensatory bezwiednie się rozładowywały? Dziwi mnie ta usterka zwłaszcza ze sprzet ma niewiele ponad miesiąc, nie znam jej źródła a żeby go reklamować to musiałbym zrobić sobie wycieczkę do Niemiec...
doradzicie coś?

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 12 lut 2008, o 22:58

Sprawdź kondensatory filtrujące w zasilaczu.

Awatar użytkownika
Piotreek
-
-
Posty: 59
Rejestracja: 8 sty 2007, o 21:29
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Piotreek » 13 lut 2008, o 16:24

nie zdążyłem sprawdzić.. dziś posypał sie do końca.. teraz juz jedynym dzwiękiem jaki wydaje sią owe stuki wymieszane z jakimś chrobotem... no cóż... kartonik, paczuszka i papa na jakiś czas.. a w piątek przyjdą kolumny :605:

Wróć do „Elektronika retro, lampy, audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 36 gości