Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Wieża Samsung SCM-7550

Awatar użytkownika
GB
-
-
Posty: 35
Rejestracja: 14 maja 2004, o 18:49
Lokalizacja: Wrocław

Wieża Samsung SCM-7550

Postautor: GB » 12 lut 2008, o 17:19

Mam problem z wieżą SAMSUNGA SCM-7550 dość wiekową. Otóż po włączeniu (po np. 1 godzinnej przerwie) zaczyna buczeć (mało powiedziane: ryczeć, może prostokąt z częst. sieci) chyba 50 Hz. Po ok. 2-3 min słabnie do zwyczajnego buczenia 50 Hz; a po dalszych 2-4 min znika!! Po tym wszystkim może grać dowolną ilość czasu. Nie zależy to od potencjometru głośności. Jako że nie mam schematu trudno mi namierzyć usterkę. Podejrzewam wzmacniacz końcowy lub zasilacz (stare elektrolity). Może ktoś ma schemat lub namiary albo na "czuja" już sobie poradził w przeszłości? Pozdrawiam:

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 13 lut 2008, o 10:27

Witam. No spróbuj na "czuja" z tymi elektrolitami. Zachowanie urządzenia mocno wskazuje na usterkę w zasilaczu i to właśnie te kondensatory. Najlepiej podmienić, może straciły pojemność po tych kilku latach pracy. Ten problem często występuje w przetwornicach TV.

Wróć do „Elektronika retro, lampy, audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości