Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Pytania dotyczące kolumn altus

pewny22
-
-
Posty: 6
Rejestracja: 13 gru 2007, o 17:20
Lokalizacja: Krk

Pytania dotyczące kolumn altus

Postautor: pewny22 » 13 gru 2007, o 17:29

Witam wszystkich, bo to mój pierwszy post na tym forum.
Mam w domu kolumnę, altus 110 (niestety jedną) i nie posiada głośnika średnio tonowego oraz trzeba by wymienić membranę w tym mniejszym głośniku. Nie wiem też jak sprawa się ma z zwrotnicą bo kolumna stała z 8 lat nie używana więc może obcinać pasmo itp. Moje pytanie czy opłaca się robić tą kolumnę i dokupić drugą ?? czy lepiej sobie dać spokój i szukać od razu dobrych kolumn? Prosił bym o Wasze zdanie na temat kolumn altus 75,110 oraz 140, bo te z większymi numerkami sobie na razie daruję. Osobiście nie słyszałem nigdy dźwięku z takich kolumn więc nie wiem czy warto w nie inwestować a jeśli nie warto to co można do 300zł z kolumn lepszych od tych altusów kupić i czy w ogóle są takie?

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 13 gru 2007, o 23:51

bo kolumna stała z 8 lat nie używana więc może obcinać pasmo itp
Zapewne zwrotnicy nic się nie stało. Można by pokusić się o wymianę elektrolita jeśli takowy tam jest.

Miałem kiedyś altusy 110 i jakoś nie mam specjalnych wrażeń, za to miałem okazję odsłuchać kilka innych niedrogich zestawów które brzmiały o wiele lepiej - nie pamiętam nazw, dla mnie jak coś ładnie gra to ładnie gra :) Jeśli naprawdę zależy Ci na dobrej jakości dźwięku, bo np. słuchasz muzyki pozwalającej a nie po prostu ona leci to proponuję zainwestować w nowe głośniki.
Wszystko zależy od tego na ile cenisz sobie jakość odtwarzanej muzyki no i oczywiście od samej muzyki, bo np. do niektórych stylów muzycznych wystarczy zaledwie głośnik nisko tonowy i wysoko tonowy ;)

Za 300zł to ciężka sprawa coś normalnego dostać - chyba, że okazyjnie.
Może dozbieraj jeszcze trochę i wtedy kup coś konkretnego?

P.S. Jak do "łupania" techniawki te kolumny to możesz naprawić tego altusa i dokupić drugiego.

pewny22
-
-
Posty: 6
Rejestracja: 13 gru 2007, o 17:20
Lokalizacja: Krk

Postautor: pewny22 » 14 gru 2007, o 16:18

Tak się właśnie zastanawiam czy nie doskładać i kupić coś lepszego zeusy mi odpowiadają jednak nie jest to dobry wybór sprzętu do stosunkowo małego pomieszczenia względem możliwości tych kolumn. Ładnie grają te altusy http://pl.youtube.com/watch?v=5rm7ilWaLiU taki dźwięk by mi odpowiadał więc nie oczekuje czegoś więcej ani mniej. Myślę,że jak za taką cenę to ładnie grają

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 14 gru 2007, o 16:47

Witam.
Ciekawe podejście masz - odsłuch kolumn na YouTube poprzez własne głośniki ;) Dla mnie to nie ma najmniejszego sensu, ale jak kto woli...

Nie mówię o kolumnach za 3k PLN tylko o jakość/cena a to różnica.
Może pomyśl o jakichś podłogówkach (ja się w nich lubuję ;)) pewnie będą dużo lepsze od tych Altusów.
Oczywiście nie takie za 300zł para, bo wiadomo co to będzie za sprzęt.
A może skusisz się na monitory? Są małe ale i efektywne :)

pewny22
-
-
Posty: 6
Rejestracja: 13 gru 2007, o 17:20
Lokalizacja: Krk

Postautor: pewny22 » 14 gru 2007, o 17:01

Witam.
Ciekawe podejście masz - odsłuch kolumn na YouTube poprzez własne głośniki ;) Dla mnie to nie ma najmniejszego sensu, ale jak kto woli...
No jest to oczywiste, że nie dadzą prawdziwego dźwięku, ale ogólny zarys słuchać.
A może skusisz się na monitory? Są małe ale i efektywne :)
A co to za sprzęt, bo styczności nie miałem ?

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 14 gru 2007, o 17:30

Na allegro to się nazywa "kolumny podstawkowe".

http://www.allegro.pl/item281243782_tan ... wane_.html

pewny22
-
-
Posty: 6
Rejestracja: 13 gru 2007, o 17:20
Lokalizacja: Krk

Postautor: pewny22 » 14 gru 2007, o 21:40

Dzięki za wyjaśnienie, bo nie wiedziałem :629:
No całkiem fajny sprzęt, ale te akurat są drogie jak dla mnie.
Coś mnie ciągnie jednak do tych altusów, ale zastanawiam się nad 140 z wyglądu wyglądają tak samo jak 110 więc można 110 przerobić na 140?

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 20 gru 2007, o 15:10

A po co przerabiać na 140? Do domu 110 spokojnie wystarczą. To po prostu większa moc.
Ja mam w domu wzmacniacz lampowy 2x5W i jak dam na max. nie idzie się dogadać prawie ;) Ale to już jest ryk...

pewny22
-
-
Posty: 6
Rejestracja: 13 gru 2007, o 17:20
Lokalizacja: Krk

Postautor: pewny22 » 27 gru 2007, o 14:02

Z tego co się orientuje różni się też jakość dźwięku możliwe, że się mylę. Do do 140 wstawiają głośniki od 300, ale chyba nie z powodu cichego grania tylko jakością dźwięk też się może różnić ??

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 29 gru 2007, o 14:27

Z tego co się orientuje różni się też jakość dźwięku możliwe, że się mylę. Do do 140 wstawiają głośniki od 300, ale chyba nie z powodu cichego grania tylko jakością dźwięk też się może różnić ??
Jakość dźwięku to nie moc... Moim zdaniem te wicej Watów to tylko żeby było głośniej a też jestem ciekawy jakie są różnice w skuteczności obu zestawów, bo to też ważne.

Wróć do „Elektronika retro, lampy, audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości