Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

speaker simulator

cinson
-
-
Posty: 16
Rejestracja: 9 lut 2006, o 10:38
Lokalizacja: lublin
Kontaktowanie:

speaker simulator

Postautor: cinson » 26 lip 2007, o 17:53

witam,
Chciałbym dorobić do wzmacniacza wyjście słuchawkowe z symulacją głośnika.
Mam problem z podłączeniem go do wzmacniacza. Posiadam mały piecyk gitarowy (samoróbka) jest tam wyjście na słuchawki ale normalne.
Zrobiłem taki układ wg schematu http://www.herby.kielce.pl/~piter/konst ... Cabsim.GIF
Po podłączeniu sygnał jest bardzo słaby i przesterowany.
Moim zdaniem jest to wina podłączenia. Mój wzmacniacz jest zasilany pojedyńczym napięciem a ten układ posiada zasilanie na ukł Tl072 i masę. Zasiliłem go z oddzielnego zasilacza ok 9V i zrobiłem sztuczne zero jako masę. Nie wiem czy to właśnie nie jest problemem.

petersz
-
-
Posty: 579
Rejestracja: 2 gru 2005, o 18:26
Lokalizacja: ---

Postautor: petersz » 26 lip 2007, o 17:58

A jak połączyłeś masę wzmacniacza i cabsim'a? Jakie napięcie masz na zasilaniu układów? Zmierz je i podaj. Jeśli podzieliłeś 9V na pół, to układy mogą kiepsko działać w takich warunkach...

Pozdr.

cinson
-
-
Posty: 16
Rejestracja: 9 lut 2006, o 10:38
Lokalizacja: lublin
Kontaktowanie:

Postautor: cinson » 27 lip 2007, o 12:19

Witam
Uruchomiłem ten układ. Zrobiłem zasilacz symetryczny. Dałem na zasilanie układów Tl072 15V (takie miałem stabilizatory) a zero podłączyłem do masy cabsim'a i do masy wzmacniacza.
Tylko pojawił się kolejny "problem". Podłączyłem cabsim'a do bezpośrednio do wyjścia wzmacniacza(TDA2030). Nie wiem czy tak można?. Poza tym po podłączeniu słuchawek gra trochę cicho, dużo ciszej niż na zwykłym wyjściu słuchawkowym. Można ten cabsim przerobić żeby grał trochę głośniej, a i jak rozkręcę piec na max to trochę przesterowuje.

Wróć do „Elektronika retro, lampy, audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 113 gości