Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Duze szumy i problemy z mikserem

michalxb
-
-
Posty: 167
Rejestracja: 11 gru 2004, o 16:03
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Duze szumy i problemy z mikserem

Postautor: michalxb » 23 sty 2007, o 20:30

Witam!
Mam problem z konsolą, otóż kupiłem sobie konsole używaną na allegro za 200zł:)
Gość napisał ze niesprawdzana bo nie ma jak podłączyć ale się świeci:)
O dziwo wszystko jest sprawne, tylko problem jest z sumą otóż prawy kanał sumy gra ładnie a z lewym są problemy:

1. Strasznie szumi
2. Jakby nie przenosił całego pasma obcina górki
3. Potencjometr trzeszczy w pewnym momencie(wymieniłem na potencjometr z kanału który tam chodził dobrze i dalej to samo)
4.panorama nie działa tak jak powinna jak się ustawia po środku to nie gra w obu kanałach tak samo(chociaż to może być kwestia nie przenoszenia wysokich partii)

Co to może być?? jakiś scalak się lekko przy fajczył albo popsuł?? Lewy kanał chodzi idealnie szumy praktycznie zerowe, z reszta cały mikser jest sprawny.

Aha mikser ma budowę modułową(na szczęście:) )

Pozdrawiam.
Michał M.

Suchy_tytyryty
-
-
Posty: 14
Rejestracja: 30 lis 2005, o 18:59
Lokalizacja: Radom
Kontaktowanie:

Postautor: Suchy_tytyryty » 28 mar 2007, o 17:05

Jaki scalak? Najprawdopodobniej jest to wzmacniacz operacyjny. Spróbuj odczytać jego oznaczenie lub sprawdź jaki jest w drugim kanale.

janek11389
-
-
Posty: 682
Rejestracja: 5 cze 2004, o 10:57

Postautor: janek11389 » 29 mar 2007, o 07:42

Wszystkie miksery to wzmacniacze napięciowe, a nie prądowe, dla tego nie ma prawa nic się w nim grzać! Jeżeli faktycznie grzeje się kość, to najprawdopodobniej ona sama albo elementy jemu podlegające są uszkodzone i najprawdopodobniej stad te szumy! Tak jak już Kolega wspomniał, zacznij od porównania napięć na tej kości wzorując się na sprawnym kanale, powinieneś w ten sposób to opanować!
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
MatyAS
-
-
Posty: 396
Rejestracja: 18 kwie 2007, o 21:37
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: MatyAS » 21 kwie 2007, o 19:42

Moim skromnym zdaniem należałoby sprecyzować JAKIE są to szumy.Po mojemu najprawdopodobniej wysechł jakiś kondensatorek elektrolityczny,co zdarza się niestety coraz częściej. Podejrzewam,że konstrukcja made in ..... więc gwarancja do bramy.Sprawdź szanowny Kolego najpierw kondensatorki i to nie tylko te w samym zasilaczu.A najlepiej wymieniaj po kolei jak leci.Nie zaszkodzi na pewno,a może radykalnie skrócić twe męki z domyślaniem się CO MOŻE nie działać prawidłowo.Metoda wbrew pozorom najefektywniejsza.Możliwe też że źródłem powyższych szumów jest jakiś rezystor,ale ja stawiam na kondensatorka.
Pozdrawiam. :607:

Wróć do „Elektronika retro, lampy, audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości