Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Końcówka Mocy KUPNO

durek5
-
-
Posty: 17
Rejestracja: 12 cze 2005, o 20:26
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontaktowanie:

Końcówka Mocy KUPNO

Postautor: durek5 » 26 cze 2005, o 11:10

Witam Czy ktoś może mi pomóc w znalezieniu sklepu w którym mógłbym kupić tanio taką oto końcóweczke mocy. STK4913.STEREO AMPLIFIER. Szukałem w google ale niestety nic nieznalazłem.Proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 26 cze 2005, o 12:57

Cze, a więc:
www.inter-chip.pl
cena:45.08gr detal
P.S. Czy to końcówka mocy do tego wzmacniacza ONKYO ?
Pozdrawiam.

durek5
-
-
Posty: 17
Rejestracja: 12 cze 2005, o 20:26
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontaktowanie:

Zgadłeś

Postautor: durek5 » 26 cze 2005, o 17:02

To końcówka do tego wzmacniacza (ONKYO) skoro elektronik mówi że to końcówka to zobaczymy kupie mu ją dam i niech robi ale jak to niebedzie to to spale mu ten kiosk co tam ma . :mrgreen:

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 26 cze 2005, o 17:52

PAN w Serwisie mówi domnie tak:Koncówka do wymiany 96zl + 12zl przesylka+robocizna=160zl
No zobacz, ciekawe gdzie PAN z serwisu chciał kupić tak droga końcówkę mocy?...
ONKYO starszej daty MOD.TX-7340.MOC.200W.2 kanaly
200W to on chyba pobiera z sieci.
rzeczywista moc tego wzmacniacza to 2x50W RMS przy obciążeniu 8R
Zobacz załącznik :568:
Załączniki
datasheet.rar
(126.55 KiB) Pobrany 232 razy

durek5
-
-
Posty: 17
Rejestracja: 12 cze 2005, o 20:26
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontaktowanie:

MOC 200W

Postautor: durek5 » 26 cze 2005, o 21:18

Napisałem tak że ma 200W bo tak pisze styłu na obudowie i to w takiem miejscu że napewno to 200W oznacza moc bo obok jest następna tabliczka i naniej pisze 220V itd.No a co do końcówki to kawał chama z tego Pana że chciał mnie aż 100zł skasować za końcówe,i tak uważam że to na bank nie końcówka ale zobaczymy kupie i dam mu ją do zrobienia.Chciałbym jeszcze dodać że najprawdopodobniej ta końcówka jest zamieniona bo on już był robiony a więc może ktoś zamienił orginał na tą STK????

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 27 cze 2005, o 00:49

Chciałbym jeszcze dodać że najprawdopodobniej ta końcówka jest zamieniona bo on już był robiony a więc może ktoś zamienił orginał na tą STK????
Mógł ktoś wstawić zamiennik ale nie koniecznie...poprostu wsadził STK jaka była :)
Co do 200W to jak pisałem.. max. pobiera z sieci 200W

durek5
-
-
Posty: 17
Rejestracja: 12 cze 2005, o 20:26
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontaktowanie:

PYTANKO DO PANA THE END

Postautor: durek5 » 27 cze 2005, o 18:04

Witam mam jeszcze małe pytanko skoro gośc z serwisu twierdzi że to końcówa to ciekawi mnie to jakie są objawy spalenia końcówki?? Bo gdy ja podłanczam głosniki to słysze cichy szum a czesem buczenie,głosniki mam ok sprawdzałem udalo mi się też przełączyć z kanału A na kanał B ale dzieje się to samo.2 pytanko po włączeniu wzmacniacza jest chwila przerwy i nagle słychać takie klik co to się załancza??Niemoge się nadziwić że to końcówka zaraz po tym jak się sam wyłączył dotykałem jej nic zimna jak lud radiator to samo patrzyłem pod spodem na ścieżki i też nic całe zero oznaki sfajczenia.Kolejną rzeczą jaką zauważyłem jest to że wzmacniacz posiada z przodu przełączniki dotykowe TUNER,CD,TAPE itd,kiedy 1 raz go odpaliłem przełanczałem każdy jeden np: TUNER lampa swieciła sie obok teraz gdy już jest zepsuty to ten tuner nieodpala się naciskam zaświeca się lampka a kiedy puszcze przycisk gaśnie a wcześniej było normalnie.Czy to ma jakieś znaczenie??

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 28 cze 2005, o 12:41

Po tym co napisaleś i tak nic nie można stwierdzić :(
Niestety, trzeba by zrobić jakiekolwiek pomiary i nie ma zmiłuj...
Tak na "oko" to nic nie poradzimy.
Przykro mi.
P.S. powiedz serwisantowi, że chcesz upaloną końcówkę na pamiątkę ;)

000andrzej
-
-
Posty: 375
Rejestracja: 13 sie 2003, o 14:03
Lokalizacja: Kraków

Postautor: 000andrzej » 1 lip 2005, o 20:35

Spróbuj delikatnie dotknąć np. śrubokrętem (dotykając go) - nóżki 1 i 16. Jak będziesz słyszał brum - oznacza, że końcówka chodzi. To tak na początek.

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 1 lip 2005, o 22:59

Spróbuj delikatnie dotknąć np. śrubokrętem (dotykając go) - nóżki 1 i 16. Jak będziesz słyszał brum - oznacza, że końcówka chodzi. To tak na początek.
Masz rację :)
Nie chciałem pisac koledze durek5 żeby cokolwiek robił, bo zazwyczaj kończy się to spaleniem czegoś więcej jeśli ktoś nie wie co i jak ma zrobić...:(
Jeśli będzie brum po dotknięciu to winy tzreba szukac gdzie indziej :idea:

Wróć do „Elektronika retro, lampy, audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości