Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Bufory lampowe

Awatar użytkownika
Sova
-
-
Posty: 510
Rejestracja: 10 lis 2003, o 21:43
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontaktowanie:

Bufory lampowe

Postautor: Sova » 3 lis 2004, o 10:01

Witam, potrzebuje waszysch opini na temat buforów lampowych. Robie(z pomocą) wzmacniacz 70W w sinusie na kostce TDA 7294 i preamp, również tranzystorowy. Przczytałem na pewniej stronie o takim czymś jak bufor lampowy. Podobno zmienia dźwiek tranzysorowy na lampowy. Wiem, że nie bedzie to brzmienie typowych lamp, ale co myślicie o tym, czy warto zaiwestować w taki buforek(na lampie ECC88). Wiem, że takie wzmacniacze lampowe są po pierwsze bardzo drogie do zrobienia, po drugie trzeba sie na tym znac, a po trzecie mają duzo wad, ale zastosowanie takiego buforka mogło by rzybliżyc dźwięk lamp, a nie ma z nim tyle problemów. Czekam na wasze opinie, informacje tym prosiaczku znajdziecie na stronie http://www.republika.pl/audioton/bufor.html , na marginesie, szukam schematów efektów gitarowych bossa(MD-2, AC-2, CH-1, DD-6) znacie jakieś strony? Najlepiej jak by były tam także wzory płytkek

Awatar użytkownika
dsrecordss
-
-
Posty: 300
Rejestracja: 30 lip 2004, o 16:08
Lokalizacja: Żory
Kontaktowanie:

Postautor: dsrecordss » 3 lis 2004, o 13:23

Witaj!
dla mnie takie przedsięwzięcie jest bardzo opłacalne.
Nie ma problemu z wysokimi napięciami dzięki czemu bez trudu można poprawić brzmienie tranzystorowca. Ja znalazłem to trochę wcześniej i mam zamiar coś takiego sklecić.
Mój kolega zrobił go jakiś rok temu i bardzo sobie go ceni zatem gorąco polecam!!!
P.S. Szkoda że nie na eec83 bo mają bardziej "lampowe" brzmienie ale potrzebują napięć o wiele wyższych
pozdrawiam
dsrecordss

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 3 lis 2004, o 14:03

Ja mam taki buforek pod kompa podłaczony na ECC88 i ładnie gra choć nie zmienia to zbyt wiele...
Nie spodziewaj się dużej zmiany dźwięku.Do tego trzeba miec też słuch 8)
Pierwszy raz słysze żeby "prosiaczka" do gitarowego wzmacniacza zakładać.
To raczej nie jest dobry pomysł, jak już to przedwzmacniacz na lampie i końcówka mos fet albo jakas inna.
Takie kombinacje z buforkiem do gitarowca nic dobrego nie wniosą poza większym kosztem wykonania całości.
Buforek tzw. "prosiaczek" to raczej nadaje się najlepiej do domowego sprzetu audio jako "generator przyjemnych zniekształceń"...
Takie jest moje zdanie, nie wiem jak inni...

Awatar użytkownika
Sova
-
-
Posty: 510
Rejestracja: 10 lis 2003, o 21:43
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontaktowanie:

Postautor: Sova » 3 lis 2004, o 17:24

nom The Endzie, ty chyba najlepiej znasz moja sytuację ;) jesli tak mówisz to narazie sie wstrzymam co najwyżej potem :)

Wróć do „Elektronika retro, lampy, audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 99 gości