Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Kolumny

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 5 lip 2007, o 12:43

Może ten?
http://www.dexon.pl/sklep/index.php?d=produkt&id=687

Skuteczność nie jest duża, ale wydaje się wystarczająca. Kiedyś miałem do czynienia z kolumnami zbudowanymi na tych Czeskich głośnikach i całkiem przyzwoicie to grało.
Kolumny jak dobrze pamiętam nazywały się Polaris 180.
Są różne opinie a zwłaszcza audiofili dla których kolumny które nie kosztowały 3500zł to syf... ale cóż "różne są ludzie".

Awatar użytkownika
maverik
-
-
Posty: 104
Rejestracja: 13 kwie 2007, o 19:25
Lokalizacja: Jasło
Kontaktowanie:

Postautor: maverik » 5 lip 2007, o 13:22

http://www.dexon.pl/sklep...=produkt&id=687 mi zalerzy na głośniku który ma 30 Cm średnicy ten ma 20 : )
Ostatnio zmieniony 1 sty 1970, o 01:00 przez maverik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 5 lip 2007, o 13:31

Podany przez Ciebie link nie działa.

Jeśli chcesz 30cm to licz się z tym, że cena też będzie o te "10cm" większa.
Chcesz dobry sprzęt, ale nie chcesz wydać na to dużo? zapomnij... trochę bolesne, ale szczere.
Sądząc po głośnikach które podałeś z allegro to raczej zależy Ci na wyglądzie i dużej pięknej membranie a nie na parametrach.
Nie jeden mniejszy głośnik "wypompuje" więcej basu niż duży - wszystko to kwestia parametrów głośnika i zastosowanej obudowy i na końcu wzmacniacza.
Twoja sprawa...

IMHO

"Nie wszystko co błyszczy jest złotem"

Awatar użytkownika
maverik
-
-
Posty: 104
Rejestracja: 13 kwie 2007, o 19:25
Lokalizacja: Jasło
Kontaktowanie:

Postautor: maverik » 5 lip 2007, o 13:34

ja bym chciał za głośnik niskotonowy ( 30cm ) wydać max 60 zł ale chyba trzeba sobie dać spokoj z tymi kolumnami :605:

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 5 lip 2007, o 13:43

ja bym chciał za głośnik niskotonowy ( 30cm ) wydać max 60 zł ale chyba trzeba sobie dać spokoj z tymi kolumnami :605:
Szczerze? Daj sobie spokój... Jak masz utopić pieniądze w głośnikach których jakość i parametry to żenada, to szkoda zachodu.
Prawda jest taka, że głośniki znanych i cenionych producentów są drogie i jest to nie do przeskoczenia.
"Chińszczyzna" tzw. TANIOCHA to jest dla takich amatorów którzy do malucha zakładają głośniki "500W" które w rzeczywistości mają może ze 100W i reszta parametrów to jakieś nieporozumienie.
No dodatek taki kierowca/posiadacz malucha cieszy się, że ma "500W" w maluchu a radio ma 4x25W... ale co z tego... on przecież ma głośnik "500W" i powiedz mu coś złego to zaraz się obrazi.
Myślisz, że dlaczego firmowy sprzęt i głośniki są drogie? Technologia wykonania i jakość użytych materiałów, praca włożona w jakość a nie w ilość.

Ni chciałem Cię zniechęcić, ale pomyśl sam tak logicznie... Po co pchać kasę do "muszli klozetowej" to już lepiej iść do wesołego miasteczka i wydać kasę na dobrą zabawę.

Awatar użytkownika
maverik
-
-
Posty: 104
Rejestracja: 13 kwie 2007, o 19:25
Lokalizacja: Jasło
Kontaktowanie:

Postautor: maverik » 5 lip 2007, o 14:06

OK Temat można usunąć lub zamknąć :607:

Wróć do „Elektronika retro, lampy, audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości