Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Oświetlenie sklepowe LED

xeronix
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 23 mar 2017, o 01:47

Oświetlenie sklepowe LED

Postautor: xeronix » 23 mar 2017, o 02:03

Witam.
Zwracam się w tym miejscu do was z prośbą o poinstruowanie mnie i uświadomienie mi czy wogóle jest to realne a mianowicie:
Wszedłem w posiadanie lampy ledowej która jest elementem systemów oświetleniowych hal sprzedaży. Tutaj podję link do tej lampy :http://www.voltimum.co.uk/e-catalogue/b ... t/85697900 . Są to lampy zasilane przy pomocy szynoprzewodu. Moje pytanie brzmi czy istnieje możliwość podpięcia tego w domowych warunkach bezpośrednio kablem z zasilania 230V doprowadzonego do zasilacza wewnątrz lampy. amieszczam również zdjęcie samego zasilacza wewnątrz lampy. Obrazek

Awatar użytkownika
Jacek Bogusz
-
-
Posty: 470
Rejestracja: 12 maja 2010, o 17:37
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Oświetlenie sklepowe LED

Postautor: Jacek Bogusz » 23 mar 2017, o 14:39

A czy mógłbyś wykonać wyraźniejsze zdjęcie? Nic nie widać na tej tabliczce znamionowej...

xeronix
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 23 mar 2017, o 01:47

Re: Oświetlenie sklepowe LED

Postautor: xeronix » 23 mar 2017, o 22:36

Nie jestem w stanie na chwilę obecną zrobić fizycznie wyraźniejszego zdjęcia ale może oryginalna specyfikacja dokładnie tego modelu pomoże? https://drive.google.com/open?id=0B09uV ... HhISEhsZEU

Awatar użytkownika
Jacek Bogusz
-
-
Posty: 470
Rejestracja: 12 maja 2010, o 17:37
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Oświetlenie sklepowe LED

Postautor: Jacek Bogusz » 3 kwie 2017, o 08:27

Jeśli to jest dokładnie ten sam model, to w specyfikacji zasilacza podano "nominal input voltage=220...240VAC" oraz "nominal input current=0,41A". Dokładnie oznacza to, że jest dostosowany do zasilania napięciem 230VAC i pobierze bezpieczny dla typowej, domowej sieci energetycznej prąd 0,41A. Myślę, że bez problemu można go zasilać z gniazdka.

Olek87
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 6 gru 2017, o 16:23

Re: Oświetlenie sklepowe LED

Postautor: Olek87 » 6 gru 2017, o 16:30

Zawsze można poszukać informacji dotyczącej specyfikacji na stronie firmy zajmującej się tym -> http://dogablot.twojeledy.pl/oswietleni ... sklepowej/ . Można też zadzwonić podpytać ale czy będą chcieli pomóc nieodpłatnie ... nie wiem :/

Lofek
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 8 kwie 2018, o 07:50

Re: Oświetlenie sklepowe LED

Postautor: Lofek » 8 kwie 2018, o 07:53

Na pewno, bym nie kombinował. Zlecałem coś takiego kiedyś "złotej rączce" i tygodnia nie wytrzymało. Improwizacje odłożyłbym na bok i kupił coś dedykowanego.

wilczyca
-
-
Posty: 82
Rejestracja: 16 lip 2020, o 09:01

Re: Oświetlenie sklepowe LED

Postautor: wilczyca » 19 lut 2021, o 12:09

Na pewno, bym nie kombinował. Zlecałem coś takiego kiedyś "złotej rączce" i tygodnia nie wytrzymało. Improwizacje odłożyłbym na bok i kupił coś dedykowanego.
Popieram, w tej dziedzinie nie ma co zdawać się na prowizorki. Dodam ponadto, że na wystawę idealnie nadawałyby się na przykład takie żarówki dekoracyjne. Co uważasz na ich temat?

Wróć do „Elektronika retro, lampy, audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości