Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

lampy NIXIE poszukuje

michal88
-
-

lampy NIXIE poszukuje

Postautor: michal88 » 11 wrz 2013, o 19:14

ma ktoś może takie lampy?
Ostatnio zmieniony 2 gru 2013, o 12:44 przez michal88, łącznie zmieniany 1 raz.

KLON
-
-

Re: lampy NIXIE poszukuje

Postautor: KLON » 29 wrz 2013, o 12:40

Witaj!
Napisz ile tych lampek potrzebujesz i do czego chcesz je wykorzystać. Pytam, bo kiedyś zabrałem się do budowy częstościomierza i natrafiłem na szereg problemów. Okazało się, że łatwiej jest zdobyć same lampki niż wysokowoltowe układy (74141)nimi sterujące, a jeśli już, to osiągają astronomiczne ceny. W związku z tym mój częstościomierz powstał w wersji okrojonej na trzech lampkach.
Mój e-mail s_kozera@poczta.fm.
Z pozdrowieniami z Krakowa - Sylwester Kozera

Awatar użytkownika
Wojtek
-
-

Postautor: Wojtek » 30 wrz 2013, o 05:40

Na allegro sprawdzaj.
Okazało się, że łatwiej jest zdobyć same lampki niż wysokowoltowe układy (74141)nimi sterujące
Nie są one konieczne - wystarczą tranzystory o odpowiedniej wytrzymałości napięciowej.

Lofek
-
-

Postautor: Lofek » 8 kwie 2018, o 07:58

Na alledrogo, bym nie kupował... Sprzęt nie warty świeczki w większości przypadków.

Awatar użytkownika
Jacek Bogusz
-
-

Postautor: Jacek Bogusz » 9 kwie 2018, o 18:25

Dwa razy kupowałem lampy Nixie na Allegro, z dwóch różnych źródeł i niestety - zgadzam się z przedmówcą. Lampy są do niczego. Niby świecą, ale obraz jest bardziej niż niewyraźny. Żadne "odtruwanie", wyżarzanie itp. nie pomogły. Jak dotychczas najlepsze były te, które kupiłem na wyprzedaży sprzętu wojskowego.

Wróć do „Elektronika retro, lampy, audio”