Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Zakłucamy =]

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Gahar
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 21 maja 2004, o 07:23
Kontaktowanie:

Zakłucamy =]

Postautor: Gahar » 21 maja 2004, o 07:28

potrzeuje schemat urządzania które by zakłucało fale na częstotliwościach pracy telefonów komórkowych. Chodzi mi o coś co by zpowodowało że w promieniu około 10m praca telefonów była by nie możliwa. Z góry dziękuje :D

Awatar użytkownika
Piotr36
-
-
Posty: 78
Rejestracja: 16 lis 2003, o 21:07
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: Piotr36 » 21 maja 2004, o 14:44

Nie bardzo rozumiem po co Ci takie urządzenie. Osobiście gdyby mi ktoś zakłócał odbiór czego kolwiek z eteru, zgłosiłbym to do PIR-u !!!! :evil: Nie wiem jak Ty byś się poczuł, gdyby w trakcie rozmowy ktoś zakłócał Ci ją. Mało tego z tego co wiem to taka działalność jest karalna. Przemyśl to czy warto.... :D

Gahar
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 21 maja 2004, o 07:23
Kontaktowanie:

Postautor: Gahar » 21 maja 2004, o 18:02

z tego urządzenia chce zrobić swoja prace dyplomowa na zakończenie technikum i zastosowanie tego malaństa miało być tylko na lekcjach, bo Profrsorowie nie lubia jak telefon dzwoni. i najprawdopodobniej to urządzenie po zaliczeniach trafi w najciemniejszą część składzika. prosze o pomoc w zbudowaniu go thx :D

czarutek

Postautor: czarutek » 21 maja 2004, o 21:20

A kłócić będziemy się przez jakie 'u' :oops:

snaffie
-
-
Posty: 74
Rejestracja: 10 lis 2003, o 17:01
Lokalizacja: Chełm (lubelski)
Kontaktowanie:

Postautor: snaffie » 22 maja 2004, o 12:57

Jadnak zastanawiajac sie, to takie urzadzenie moze byc bardzo przydatne... Pomysl tylko Piotrze36 co maja zrobic ludzie z rozruszikiem serca, kiedy jada autobusem... Juz nie raz slyszalem na ten temat plotki... Przeciez wlasnie takie cos mogloby uratowac komus zycie...

awatar100
-
-
Posty: 415
Rejestracja: 27 cze 2003, o 07:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: awatar100 » 24 maja 2004, o 14:11

;] mam ze 4 schematy zaklucarek GSM+ bonus zaklucarki GPS na mojej www

Guru
-
-
Posty: 250
Rejestracja: 30 cze 2003, o 13:26
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Guru » 25 maja 2004, o 06:01

awatar100 a gdzie ta stronka bo chętnie bym ją oglądną :P :P

Sanjuro
-
-
Posty: 54
Rejestracja: 20 lis 2003, o 17:00

Postautor: Sanjuro » 25 maja 2004, o 22:26

Jak sie przyjzysz budowie okienek zpostami to pod kazdym postem zauwazysz przyciski (np. gg, pw, www).
Awatar ma taki przycisk z www nacisnij go sobie :)

Guru
-
-
Posty: 250
Rejestracja: 30 cze 2003, o 13:26
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Guru » 26 maja 2004, o 06:01

Dobra dobra znalazłem te przyciski i przycisnąłem i jest OK

Awatar użytkownika
jacekl
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 10 kwie 2003, o 06:38
Lokalizacja: Słupsk

Postautor: jacekl » 26 maja 2004, o 12:51

do Gahara: chłopie, ty to najlepiej się ucz j. polskiego. Jak patrzę na błędy ortograficzne, które robisz, to wydaje mi się, że możesz mieć poważne problemy z maturą z polaka. No i nic ci nie dadzą twoje umiejętności w zakresie przedmiotów zawodowych...

Awatar użytkownika
Piotr36
-
-
Posty: 78
Rejestracja: 16 lis 2003, o 21:07
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: Piotr36 » 27 maja 2004, o 03:42

Snaffie - jeśli chodzi o szkodę jaką możnaby wyrządzić osobie z rozrusznikiem serca to muszę sie z Tobą zgodzić. Myślę jednak że takie urządzenie pracujące w pobliżu rozrusznika serca wywołałoby efekt podobny do pracy komórki o ile nie gorszy. Czy wiesz że do zakłucenia jakiegoś sygnału trzeba użyć co najmniej 2-krotnie większego sygnału jak sygnał zakłucany, a dla przykładu aby zakłucić fale krótkie - sygnał zakłucający musi być 5-krotnie większy od zakłucanego !!! Mówimy tu oczywiście o całkowitym przykryciu fal, a nie o jakimś przeszkadzaniu.
Nawiasem mówiąc takie urządzenie wcale nie jest trudne do wykonania. Wystarczy wykonać generator na określoną częstotliwość /można go zmodulować/ dołączyć do niego odpowiedni wzmacniacz z dopasowaną anteną i załączyć zasilanie. Niestety w przypadku częstotliwości komórek sprawa się komplikuje i to bardzo. Są to bardzo wysokie częstotliwości i wykonanie jakiegokolwiek wzmacniacza w warunkach amatorskich jest bardzo trudne. Największy kłopot sprawi Ci zapewne montaż takiego wzmacniacza i dopasowanie do niego anteny. Na pewno nie da się tego zrobić na zwykłej płytce - a tym bardziej na "pająka"...... ale do odważnych świat należy i nie myli się tylko ten, kto nic nie robi.... Zatem powodzenia!!!

snaffie
-
-
Posty: 74
Rejestracja: 10 lis 2003, o 17:01
Lokalizacja: Chełm (lubelski)
Kontaktowanie:

Postautor: snaffie » 29 maja 2004, o 11:54

Chyle czola przed kolega Piotrem za tak wnikliwa znajomosc tematu.... :wink:

awatar100
-
-
Posty: 415
Rejestracja: 27 cze 2003, o 07:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: awatar100 » 29 maja 2004, o 15:38

Pitrek nie strasz tak ludzi 900mhz i 1800 to wcale nie tak duzo , wykonaie w warunkach amatorskich jest mozliwe ( widzalem wykonay w pajaku tor 10ghz , wlos sie jezyl jak to zostalo wykonane, a dzialalo)

Awatar użytkownika
Piotr36
-
-
Posty: 78
Rejestracja: 16 lis 2003, o 21:07
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: Piotr36 » 29 maja 2004, o 20:13

Wszystko jest możliwe awator100, ale chyba przyznasz mi rację, że w warunkach domowych naprawdę jest trudno zestroić cokolwiek na tych częstotliwościach. Myślę jednak, że te zakresy nie są obojętne dla ludzi / no może przy bardzo małych mocach/ , ale przecież to jednak dużo ponad 1GHz!!! Odnośnie tego pająka na 10GHz to jestem sceptykiem....

awatar100
-
-
Posty: 415
Rejestracja: 27 cze 2003, o 07:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: awatar100 » 30 maja 2004, o 07:32

http://home.nycap.rr.com/davep/x-video/x-video.html
z pozdrowieniami dla sceptykow :* hehe

MDz
-
-
Posty: 365
Rejestracja: 29 mar 2003, o 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: MDz » 31 maja 2004, o 19:48

Dla ustalenia uwagi:

Podobna dyskusja toczyła się parokrotnie na p.m.e. Np.:
http://www.google.pl/groups?selm=aq341q ... ws2.tpi.pl

<CYTAT>
"takie uradzenia istnieja ale dzialaja inaczej
nie zaklocaja pracy nadajnika (BTS-a) tylko prace odbiornika (komorki)
zasada dzialania polega na udawaniu prawdziwego BTS-a
komorka przelacza sie na najsilniejszy sygnal i juz po sprawie
do tego zeby zadzialalo na terenie biura czy kina w wiekszosci przypadkow
wystarczy znacznie mniej niz 20mW w antenie ale amatorska budowa takiego
cuda jest dosc skomplikowana (chyba najlatwiej karta GSM + soft)
rozwiazania bazujace na brutalnej emisji w tym pasmie zaklocen
najprawdopodobniej zakoncza swoje dzialanie w sadzie
</CYTAT>

--
MDz

Awatar użytkownika
Piotr36
-
-
Posty: 78
Rejestracja: 16 lis 2003, o 21:07
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: Piotr36 » 1 cze 2004, o 17:52

Nadal jestem sceptykiem, zwłaszcza po wyglądzie tego pająka. Ja nie wierzę we wszystko co zobaczą moje oczy. Na moje oko tak wykonany pająk nie podołał by nawet 1 GHz, a co dopiero 10GHz!!! Wystarczy spojrzeć na długości wyprowadzeń elementów by już mieć wątpilwości.....

tplewa
-
-
Posty: 64
Rejestracja: 12 lis 2003, o 16:53

Postautor: tplewa » 2 cze 2004, o 10:47

Co do tego pajaka to ma prawo on dzialac. I te 10GHz nie jest takie straszne. Trudniej wykonac cos na 1GHz. A dlaczego ?? Przedstawiony uklad jest na diodzie GUNN-a ktora jest generatorem. Wystarczy jedynie wykonac odpowiedni falowodzik i umiescic w nim diode. Co innego juz kwestja stabilnosci takiego ukladu jak i skutecznosci samej diody.
Jesli by to porownywac z rozwiazaniami na 1GHz to tez nalezalo by wykonac to na elementach dyskretnych. I tutaj pojawia sie problem, taki uklad na 10GHz poza odpowiednio zaprojektowanym falowodem, powinien posiadac plytke na laminacie o malej stratnosci (najlepjej teflonowy). Do tego dochodza odpowiednio wyliczone linie paskowe. W najprostrzym rozwiazaniu najczesciej generatorem jest jeden tranzystor w obwodzie rezonansowym sa dwie linie paskowe i DRO. Tutaj juz zaczynaja sie problemy ze zestrojeniem jak i bardzo latwo mozna uwalic sam tranzystor (lekkie wzbudzenie i leci). Dalej sa juz ewentualnie wzmacniacze i antenka wprowadzajaca sygnal do falowodu. Tak wiec porownywanie rozwiazan na diodzie Gunna z tradycyjnymi rozwiazaniami mija sie raczej z celem.

Pozdrawiam
Tomek

janek11389
-
-
Posty: 682
Rejestracja: 5 cze 2004, o 10:57

Postautor: janek11389 » 5 cze 2004, o 22:33

Czarno to widzę te 10GHz, przy takich częstotliwościach to przecież sam przepływ powietrza ma wpływ na obwody rezonansowe, nie przeczę że kolega widział tego pająka, a ja bym chciał zobaczyć te przyrządy w warunkach amatorskich którymi zostało to zmierzone, pewnie nie jeden zakład chciałby mieć takie, pozdrawiam.

janek11389
-
-
Posty: 682
Rejestracja: 5 cze 2004, o 10:57

Postautor: janek11389 » 6 cze 2004, o 06:48

Kolego Gahar! popsuć coś lub zakłócić, to i czasem nawet dziecku się udaje, zamiast psuć to może zbudował byś coś na tą częstotliwość żeby można było się porozumieć na niewielką odległość, a jeżeli to dla ciebie za trudne to weź pierwszą lepszą głowicę z telewizora i zbuduj odbiornik szeroko pasmowy, może akurat usłyszysz jak twoi koledzy będą cię przez te komórki obgadywać, jakie to poranione pomysły to masz.
A na tą prace, to napisz że jak coś zadzwoni, to nauczyciel niech postawi „pałę” na pewno poskutkuje, pozdrawiam.

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 160 gości