Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Dalekopis elektroniczny -> schemat

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Kamilkozi
-
-
Posty: 229
Rejestracja: 19 mar 2004, o 11:48
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Dalekopis elektroniczny -> schemat

Postautor: Kamilkozi » 29 mar 2004, o 16:13

Mam dość nietypową potrzebę, a mianowicie schemat (blokowy i ideowy) prostego dalekopisu elektronicznego. Proszę o wszelkie informacje na ten temat. Na polskich www nic sensownego nie znalazłem(prócz historii elektroniki) a na zagranicznych pod hasłem teletypewriter znajduję tylko nowoczesne i gotowe urządzenia. Muszę to przygotować do szkoły gdzie (o zgrozo!) uczę się budowy dalekopisów mechanicznych i to wcale nie na historii :), a za wcinanie sie na lekcji dostałem przymus przygotowania i omówienia działania dalekopisu elektronicznego.

silvvester
-
-
Posty: 12
Rejestracja: 1 sty 2004, o 20:19

Postautor: silvvester » 31 mar 2004, o 01:02

kosz
Ostatnio zmieniony 29 gru 2007, o 02:32 przez silvvester, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Sova
-
-
Posty: 510
Rejestracja: 10 lis 2003, o 21:43
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontaktowanie:

Postautor: Sova » 3 kwie 2004, o 12:58

co to jest dalekopis?

Awatar użytkownika
gruszek
-
-
Posty: 178
Rejestracja: 20 lis 2003, o 13:31
Lokalizacja: bytom

Postautor: gruszek » 3 kwie 2004, o 14:02

sova: dalekopis to jest cos od czego wzial sie standard ASCII ;)

a w ogole to radze zwalic gotowy schemat jeden z tych co pisales wczesniej i to z leksza omowic, skoro macie to na mechanice to gosciu duzo sie nie polapie chyba, nie?

a jak cos to powiem ze niedawno w EDW czytalem o kodzie ASCII i tam bylo bardzo ogolnie omowione o dalekopisie, wyslij majla do autora artykulu to moze on ci cos przyblizy

pzd!

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 206 gości