Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Cykl dostępu do pamięci SDRAM - kto zna ?

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Nakat@z.pl

Cykl dostępu do pamięci SDRAM - kto zna ?

Postautor: Nakat@z.pl » 18 lip 2003, o 11:46

Czy ktoś zna lub wie gdzie znaleźć w sieci pełny cykl dostępu do pamięci SDRAM 168 pin ( typowej PC ) - chciałbym spróbować wykorzystać ją w układzie eletronicznym. To jest pamięć statyczna ? nie wymaga odświeżania ?
(opis wyprowadzeń na http://www.hardwarebook.net/connector/m ... unbuf.html )

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Aleksander Zawada
Moderator
Moderator
Posty: 532
Rejestracja: 21 lut 2003, o 12:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Aleksander Zawada » 18 lip 2003, o 20:09

Cytuję z katalogu elfy: Pamięć SDRAM jest pamięcią ulotną o dynamicznym zapisie i odczycie.Pamięć SDRAM wymaga taktowania oddzielnym sygnałem zegarowym. Organizacja logiczna jest taka, że dane odczytuje się blokami, bez zaopatrywania w nowe adresy. Odczyt jest dokonywany w takt zegara pamięci. Oznacza to, że w przypadku pamięci PC100 strumień informacji ma szerokość kilkuset megabajtów/sekundę.
Więcej szczegółów nie znalazłem.

Stanisław Skowronek

SDRAM Datasheets

Postautor: Stanisław Skowronek » 19 lip 2003, o 07:50

Tam są (powinny być) wszystkie przebiegi:

http://download.micron.com/pdf/datashee ... dram_f.pdf

Pozdrowienia,

S2

Gość

Postautor: Gość » 27 lip 2003, o 20:41

Poczytałem o tych pamięciach MICRON'a i mam dwa pytania:
Gdzie i za ile można je kupić?

Gość

Postautor: Gość » 27 lip 2003, o 20:47

Albo inaczej:
Mógłby ktoś podać typy (producentów) i ceny pamięci RAM o pojemnościach w granicach 32 do 128 MB i częstotliwościach ok. 100MHz?
Ale nie chodzi mi o układy do komputerów, tylko do zwykłego montażu (normalne obudowy).

Stanisław Skowronek

Whee -- szkoda co nie?

Postautor: Stanisław Skowronek » 5 sie 2003, o 20:49

Niestety, jak dotąd nie udało mi się (mimo najlepszych chęci) kupić pamięci SDRAM luzem za rozsądną cenę. Najtaniej będzie wziąć jednostronnego DIMMa (bo łatwiej) i wylutować, co też najprawdopodobniej uczynię. Obudowy TSOP-II mają szeroki raster i nie widzę problemu z wylutowaniem (już ćwiczyłem na uszkodzonych kostkach). Zanim wylutujesz gorąco zachęcam do odczytania pamięci identyfikacyjnej SPD (np. pod Linuxem jest to bardzo proste) i zdekodowania jej. Tam są użyteczne dane dotyczące fizycznej organizacji pamięci SDRAM.

Pozdrowienia,

Stanisław Skowronek

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 242 gości