Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

zegar dcf77

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Grzesiek

zegar dcf77

Postautor: Grzesiek » 19 mar 2003, o 00:09

Czy może mi ktos powiedzieć czy zestaw AVT-5022 będzie działał w Kanadzie czy jest tam zasięg sygnału dcf77. Dzięki za odpowiedź.

Awatar użytkownika
Wojtek
-
-
Posty: 867
Rejestracja: 21 lut 2003, o 18:21

Postautor: Wojtek » 19 mar 2003, o 06:39

Nadajnik radiowy nadający na częstotliwości 77,5kHz i wysyłający informację DCF znajduje się w Niemczech w Mainlingen i ma moc 50kW, co teoretycznie daje zasięg do 2500km, pokrywa więc prawie całą Europę. Podobno dociera przy sprzyjających warunkach również na odległość nawet do 5000km.

Awatar użytkownika
GB
-
-
Posty: 35
Rejestracja: 14 maja 2004, o 18:49
Lokalizacja: Wrocław

zegar dcf77

Postautor: GB » 24 paź 2007, o 07:45

Od pewnego czasu mam problem z zegarem synchronizowanym nadajnikiem DCF77. Otóż chodził mi bezbłędnie ponad 10 lat a może i więcej ale od kilkunastu dni nie chce mi sie zsynchronizować. Zachowuje się tak jak w czasie burzy z piorunami. Odnoszę wrażenie jakby sygnał był znacznie słabszy. Po wyniesieniu samego odbiornika np. na balkon jakby sygnał się trochę polepszył. Zastanawiam się czy przypadkiem odbiornik stracił czułość z powodu np. elektrolitów wyschniętych na zasilaniu lub w samym odbiorniku (nie mam schematu) :633: ? Moja prośba czy sygnał w Waszych odbiornikach jest silny! Mieszkam na Dolnym Śląsku więc moc sygnału musi być dobra. :606: :633: :632:

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 179 gości