Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Projekty zespołowe w AVT / na łamach Elektorniki Praktycznej

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

MES Mariusz
-
-
Posty: 91
Rejestracja: 17 lut 2005, o 12:02
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Projekty zespołowe w AVT / na łamach Elektorniki Praktycznej

Postautor: MES Mariusz » 7 maja 2019, o 06:41

Pytanko. Czy AVT przewiduje projekty zespołowe? Przykładowo jestem w stanie zrobić profesjonalny hardware do potencjalnie sztandarowego projektu (pełna dokumentacja CAM, plus modelowanie CAD) ale w programowaniu czuję się zbyt słaby (wiem, że firmware-u nie zrobię wystarczająco dobrze). W korporacjach to nie problem (każdy dział zajmuje się własną działką, praktycznie nie praktykuje się nigdzie realizowania projektów od pomysłu po linię produkcyjną). Stąd moje pytanie, czy Redakcja EP ma swoim dorobku również projekty zespołowe? Moje założenie jest takie: realizuję i udostępniam (programiście) pełną dokumentację CAM i CAD (w tym pliki natywne) i w zamian oczekuję, że programista udostępni mi pełną dokumentację (pliki wynikowe, źródła, dokumentację). Innymi słowy razem tworzymy projekt, do którego każdy z nas ma pełne prawa. Nie oczekuję zarobku w dosłownym znaczeniu tego słowa (wystarczy symboliczna, jednorazowa zapłata, choćby na zasadach działu "Projekty czytelników" w podziale 50% / 50% na spółkę z programistą). Bardziej interesuje mnie realizacja projektu, i autentyczna możliwość jego wykorzystania, niż czerpanie zysków (na to się specjalnie nie nastawiam). Jakie jest podejście do tematu ze strony EP / AVT? Czy znalazłby się w waszych szeregach programista gotowy do współpracy? Ze swojej strony oferuję wieloletnie doświadczenie w zakresie CAM i CAD (projektowanie i weryfikacja layoutu oraz modelowanie 3D). Na chwilę obecną mija już 8 rok zatrudnienia w międzynarodowej korporacji zajmującej się projektowaniem i wdrażaniem elektroniki dla czołowych dostawców sprzętu AGD). Z programowania czuję się niewystarczająco mocny stąd szukam zainteresowanego współpracą programisty, przy czym nie nastawiam się tu na biznes (stałe źródło utrzymania mam, nie narzekam). Chciałbym podziałać dla przyjemności / wdrożyć swoje pomysły, zmodernizować automatykę we własnym budynku. Kluczowe oczekiwania względem programisty: kodowanie w C, doświadczenie w pracy z rodziną Atmel AVR, doświadczenie i swoboda w implementacji komunikacji szeregowej (Ethernet / RS485, half i full duplex, CRC), swoboda i doświadczenie w realizacji sterowania fazowego (przekazywanie mocy do obciążenia za pomocą triaka sterowanego na podstawie momentu przejścia sinusoidy przez zero). Swoboda i doświadczenie w pracy na przerwaniach. Z uwagi na warunki (życiowe / rodzinne) nie jestem w stanie nadrobić zaległości w zakresie generowania firmware-u, ale w komitywie z dobrym programistą jestem w stanie tworzyć cuda (jeśli znajdę kogoś, kto rzeczy czasowo dla mnie niemożliwe - firmware - załatwia do ręki, cuda zajmą mi zdecydowanie mniej czasu ;-)

Awatar użytkownika
r-mik
-
-
Posty: 351
Rejestracja: 14 cze 2005, o 19:18
Lokalizacja: Wawa
Kontaktowanie:

Re: Projekty zespołowe w AVT / na łamach Elektorniki Praktycznej

Postautor: r-mik » 7 maja 2019, o 08:53

Proponuję kontaktować się z autorami artykułów w EP, EdW. Nie jest rzadkością, że projekty są realizowane przez kilka osób.

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 191 gości