Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Eagle jedna warstwa

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

MarekR

Eagle jedna warstwa

Postautor: MarekR » 19 kwie 2003, o 19:14

Używam Eagle4.09r2. Za żadne skarby nie mogę zmusić programu, aby projektował mi płytkę tylko z jedną warstwą. Zawsze są dwie. Może ktoś się orientuje jak to obejść. Przy okazji gdzie ustawia się grubość ścieżki.

sivy
-
-
Posty: 119
Rejestracja: 30 mar 2003, o 18:06
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Postautor: sivy » 20 kwie 2003, o 08:52

Ja urzywam ORŁA 4.01 . Tutaj to sie robi tak :
Tools/ Auto ... /
Zakładka General --> wybierz w warstwie "1 TOP" - opcje "N/A" (ewentualnie w warstwie "16 Bottom")
mozesz taksze to samo zrobic w zaklade Route --> zamiast 0 wstawic 1
Mam nadzieje ze w nowszej wersji jest tak samo ...

MarekR

Postautor: MarekR » 20 kwie 2003, o 22:38

Dzięki.
Mam jeszcze inny problem. Kiedy używam autoroutera ścieżki są bardzo zagmatwane, program prowadzi ścieżki do okoła, a czasami wystarczy zrobić zwykłą zworkę. Jak zmusić autorouter aby robił zworki ?

Awatar użytkownika
Wojtek
-
-
Posty: 867
Rejestracja: 21 lut 2003, o 18:21

Postautor: Wojtek » 21 kwie 2003, o 08:31

Myślę, że proste druki warto robić nie posługując się autoruterem, gdyż zrobi się to lepiej uwzględniając dobre rozprowadzenie mas i zasilań, autorutery często (w prostych programach) prowadzą ścieżki w dziwaczny sposób :)

Gość

Postautor: Gość » 21 kwie 2003, o 11:13

Jak by to był prosty druk to nawet nie włączał bym komputera, tylko wziął kartkę papieru i zrobił na szybko.

Rumcajs
-
-
Posty: 34
Rejestracja: 9 kwie 2003, o 20:38

Postautor: Rumcajs » 21 kwie 2003, o 11:54

Trochę dawno ostatniotym się bawiłem, więc nie podam dokładnego opisu.
Ale warto wyprubować poniższy przepis, może pomoże:
Ustawić dwie warstwy, w drugiej wprowadzić ograniczenia odnośnie ciągniętych ścieżek (grubość, kierunek itp), włączyć opcję autoroutera - minimalizuj liczbę przelotek.
Ścieżki wyrysowane w drugiej warstwie potraktować jako zworki.

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 176 gości