Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Modyfikacja pilota

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

MrChaos
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 4 sty 2018, o 00:20

Modyfikacja pilota

Postautor: MrChaos » 4 sty 2018, o 00:31

Witam! Jestem totalnym amatorem jeżeli chodzi o te tematy :D
Może i temat dla większości bezsensowny, ale chciałbym pilota do głośników zmodyfikować i zamiast zasilania z 3 baterii AAA, podłączyć do niego akumulator, który będę ładować. Czy jest coś takiego w ogóle możliwe?
Czy wtedy dodatkowo trzeba podpiąć taka płytkę i akumulator? Jeżeli tak, to w jaki sposób? :)
http://allegro.pl/ladowarka-akumulatoro ... 25036.html

http://allegro.pl/showitem/description/6802099119.html

Załączam zdjęcie płytki pilota
1515022074137450860656.jpg

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty: 1520
Rejestracja: 30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja: Kielce

Re: Modyfikacja pilota

Postautor: ACeK » 4 sty 2018, o 10:33

Obrazek Pomysl uzycia akumulatora zamiast bateri nie taki zly :idea: Czy sprawdzales jakie jest minimalne napiecie zasilania przy ktorym pilot dziala :? Trzy baterie to napiecie 4.5V. Akumulator 3.7V :twisted: Jesli bedzie dzialac z mniejszym napieciem to lepiej dac trzy nimh :idea: Sa dokladnie w takiej samej obudowie I nic nie trzeba przerabiac Obrazek

Btw Mam nadzieje ze to :no: jest krypto reklama do aukcji :mikolaj:

MrChaos
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 4 sty 2018, o 00:20

Re: Modyfikacja pilota

Postautor: MrChaos » 4 sty 2018, o 10:44

Oczywiście ze to nie jest kryptoreklama do aukcji :D
Jak mam sprawdzić czy z mniejszym napięciem będzie działać pilot? Chyba nie mam żadnego akumulatora żeby podłączyć i sprawdzić..
I nie wiem czy dobrze zostałem zrozumiany, bo mój zamysł był taki, że akumulator na stałe podłączony do płytki pilota i do dodatkowej płytki ładowania, która też by była w pilocie i żebym mógł po prostu ten akumulatorek ładować przez kabel micro USB bez konieczności wyhmowania go, gdy się rozladuje :D

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty: 1520
Rejestracja: 30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja: Kielce

Re: Modyfikacja pilota

Postautor: ACeK » 4 sty 2018, o 11:42

Obrazek USB to zrodlo zasilania 5V :idea: Proponowana przez Ciebie ladowarka laduje akumulator do 4.2V (napiecie max), napiecie to w czasie pracy spada do 3.7V. Akumulator Li-ion ma specyficzne warunki pracy. :twisted: Uzywany nie odpowiednio bywa niebezpieczny dlatego propozycja uzycia akumulatorkow nimh (3x1.2=3.6V) :idea: Jesli masz miernik to sprobuj znalesc czesciowo rozladowane baterie (1.5V) do 1.2V I nimi zasilic pilota. Mozesz tez dac diode szeregowo z bateriami. Spadek napiecia na diodzie (0.7V) o tyle zmniejszy napiecie Obrazek

MrChaos
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 4 sty 2018, o 00:20

Re: Modyfikacja pilota

Postautor: MrChaos » 4 sty 2018, o 11:55

Dobra, rozumiem. Czyli ta wizja z pilotem, który można naładować, raczej odpada? :D po prostu mogę zastosować akumulatorki nimh, które po rozladowaniu muszę wyjąć z pilota i naładować? (Oczywiście jeżeli z tak niższym napięciem będzie działał pilot)

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 161 gości