Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

zamiennik tranzystorowy mosfet

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

tomi511
-
-
Posty: 6
Rejestracja: 20 wrz 2015, o 10:37

zamiennik tranzystorowy mosfet

Postautor: tomi511 » 30 lis 2016, o 13:02

Witam potrzebuje o pomoc najlepiej pana Piotra z e boków eleportal ale może jest tu ktoś kto uczył się w szkole elektronicznej bo mi tej możliwości życie nie dało z powodu słabych ocen w szkole przez moich kolegów ale mniejsza o to jestem samoukiem i prosze o pomoc. Naprawiam maszynę dla brata szefowej i nie chcę jej spalic nie mam pewnosci czy ten zamiennik tranzystorowy mosfet by długo działał jak orginał wszyskie parametry sa takie same lecz Waty sie dużo róznia oryginał bierze 310W a znalazłem zamiennik idetyczny co ciognie 200W i teraz niewiem czy ten zamiennik technologicznie jest lepszy i dlatego ciągnie mniej wat zauważyłem w katalogu ze różnica watowa jest tylko prze ciepło pracy trazystora podkreślam ze maszyna nie jest tania bo nowa kosztuje 2500zł i na pewno nie wezme za to dużych pieniedzy tylko brat pewnie rzuci mi 100zł za naprawe i nie chciał bym spalić micro kontrolera który steruje ultra dźwiękami to jest maszyna do odgrzybiania klimatyzacji w samochodach wlewa się do niej specjalny płyn co przez ultra dźwięki rozbija ten płyn i powstaje dym dlatego chce w niej stawic zamiennik ponieważ na oryginał czekał bym 2 mieśiącę jest tylko na chińskim allegro aliexpress.com z góry dziękuje za pomoc oryginalny Mosfet to
75645P
zamiennik znaleziony to
https://sklep.eltron.pl/pl/p/184750352220/irfb4710pbf

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty: 1520
Rejestracja: 30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja: Kielce

Re: zamiennik tranzystorowy mosfet

Postautor: ACeK » 30 lis 2016, o 14:23


tomi511
-
-
Posty: 6
Rejestracja: 20 wrz 2015, o 10:37

Re: zamiennik tranzystorowy mosfet

Postautor: tomi511 » 30 lis 2016, o 15:45

dzięki ale tam masz 55V a oryginalny ma 100V jeśli idzie wzmocnienie po indukcji to musi być 100V lub więcej ale wtedy rezystancja on musi być inna lub się zgadzać ja by można było taki wstawić to ten 100V by się nie spalił bo by był mocniejszy powiedz mi na jakich podstawach określiłeś ze o połowę mniejszy napięcie tranzystor można wstawić który ma większe napięcie. Dla waszej ciekawości wstawił bym tu zdiecia jak ta płytka wygląda jest na niej duża indukcja ta grze ona na pewno zmacania napięcie 12 v na 100v a ten drugi teraz patrzałem jest od
C B= 200V C E=120V

tomi511
-
-
Posty: 6
Rejestracja: 20 wrz 2015, o 10:37

Re: zamiennik tranzystorowy mosfet

Postautor: tomi511 » 30 lis 2016, o 15:52

macie zdjęcia jak ta płytka wygląda
http://fotowrzut.pl/9Y3GRO6TU1

tomi511
-
-
Posty: 6
Rejestracja: 20 wrz 2015, o 10:37

Re: zamiennik tranzystorowy mosfet

Postautor: tomi511 » 30 lis 2016, o 17:00

dobra już doszłem skad ty to wziełes tylko nie wiem czemu napisali Vss 100V podejrzewam ze to jest szczytowe napięcie chwilowe ale pewności nie mam szukałem w internecie ten symbol co on oznacza ale nie wiem oryginalny tranzystor jest w innej obudowie metalowej i pytanie czy będzie dobrze teraz zobaczyłem katalog tego co wziałes z oryginalnego katalogu tranzystor i się parametry nie zgadzają zobacz na tym pierwszym Vss jest 100V a ten co mi podałem ma Vss napięcie na źródło 55V tak samo D dren G bramka na rezystancje 20miliom jest o półowe mniejsza czuje ze jest tu cos nie tak na bank ktoś kto zrobił ten katalog specjalnie to tak napisał ze by to było warte 100zł to bym się nawet nie martwił i dobrze nie przyjrzał i pewnie bym to wstawił ale maszynka jest trochę warta i niechcem być stratny 2500zł

tomi511
-
-
Posty: 6
Rejestracja: 20 wrz 2015, o 10:37

Re: zamiennik tranzystorowy mosfet

Postautor: tomi511 » 30 lis 2016, o 17:05

masz jak to wygląda i sprawa jest poważna to nie wzmacniacz za 100zł
http://www.wegasklep.pl/oczyszczanie-kl ... towym.html

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 175 gości