Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Zaprojektowanie prototypu,POMOC!

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Ebolacocacola
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 4 lis 2016, o 08:38

Zaprojektowanie prototypu,POMOC!

Postautor: Ebolacocacola » 5 lis 2016, o 08:02

Witam mam 27 lat, kilka lat temu wpadlem na pomysł czegoś co mogło by ratować życie, i być wygodne i wręcz nie zauważalne dla użytkownika, jak i innych ludzi , do tego wygodne i designerskie. Musiało by posiadać dość skomplikowaną, że tak powiem - elektronikę, o której nie mam pojęcia, niestety jedyne co wiem to , to że urządzenie da się zrobić gdyż podobne podzespoły działające na podobnych zasadach, i posiadające podobne funkcje występują już w niektórych urzadzeniach, lecz trzeba było by niektóre troszkę zminiaturyzowac mam około 50.000zł już obłożone Lecz chiałem poczekać jeszcze z rok i z 20.000 jeszcze odłożyć gdyż nie wiem ile to mnie wyniesie i czy starczy na co kolwiek...a tu nagle ktos wyskoczył na necie z urządzeniem o 3 kroki od mojego , ktoś myśli już w dobrym kierunku i chce jak najszybciej je stworzyć ( jak da radę) i opatentować. Ktoś powie czy są firmy które mi pomogą i prawnie podpiszą odpowiednie papiery , że mnie nie okrada z pomysłu?

matrix
-
-
Posty: 342
Rejestracja: 7 maja 2010, o 14:02
Lokalizacja: Sochaczew
Kontaktowanie:

Re: Zaprojektowanie prototypu,POMOC!

Postautor: matrix » 6 lis 2016, o 10:33

O co koledze tak naprawdę chodzi ? Jeśli kolega to wymyślił i jeszcze tego nie ma na rynku, lub jest to jakieś unikalne rozwiązanie to do urzędu patentowego i po kłopocie.

Awatar użytkownika
Jacek Bogusz
-
-
Posty: 470
Rejestracja: 12 maja 2010, o 17:37
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Zaprojektowanie prototypu,POMOC!

Postautor: Jacek Bogusz » 7 lis 2016, o 10:02

No właśnie, kluczowy jest "time to market". Nie znam takich firm, ale w każdej większej miejscowości powinien być jakiś Rzecznik Praw Patentowych. Wystarczy np. w guglu wpisać "rzecznik praw patentowych wrocław", a wyszukiwarka zrobi swoje. Trzeba mieć jednak świadomość, że zgłoszenie patentu kosztuje i trwa. Ponadto, osobno zgłasza się patent w Polsce, w Unii i poza ich terenem. Polecam poszukać trochę na wyborcza.biz np. http://wyborcza.biz/biznes/1,148285,110 ... rects=true

Ebolacocacola
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 4 lis 2016, o 08:38

Re: Zaprojektowanie prototypu,POMOC!

Postautor: Ebolacocacola » 9 lis 2016, o 15:33

No wszystko dorze dzieki...ale ja nie wiem jak to polaczyc w jedno urzadzenie potrzebuje firmy ktora mi to zminiaturyzuje,i złoży w całość.

Marian B
-
-
Posty: 192
Rejestracja: 27 sty 2008, o 16:37
Lokalizacja: Szczecinek

Re: Zaprojektowanie prototypu,POMOC!

Postautor: Marian B » 10 lis 2016, o 19:24

Bez urazy, ale ja po prostu odnoszę wrażenie że Kolega szuka naiwnych co wyłożą pieniądze. Po prostu chce zrobić interes, zarobić czyimś kosztem przy swoim minimalnym lub żadnym wkładzie.

Ebolacocacola
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 4 lis 2016, o 08:38

Re: Zaprojektowanie prototypu,POMOC!

Postautor: Ebolacocacola » 11 lis 2016, o 10:07

Nie koniecznie kolega trafił :) mam swoje środki ktore powinny starczyc na coś napewno i nie chce zadnych pomocy finansowych , ale nie jestem w niektorych rzeczach obeznany , i poprostu chcaił bym dać fundusze, firmie ktora zajmuje sie tworzeniem projektów/prototypów żeby mi go zrobili,mam z 60.000 moze na prototyp by starczyło , a jeżeli bym opatentował to na europe,lecz nie wiem jak to jest z chinami...i wyszlo by że nikt niegdy na to nie wpadł,gdyż niczego takiego od 2 lat nie znalazłem a szukałem dość dogłębnie w internecie,wtedy sprzedam mieszkanie i go skończe :)

Marian B
-
-
Posty: 192
Rejestracja: 27 sty 2008, o 16:37
Lokalizacja: Szczecinek

Re: Zaprojektowanie prototypu,POMOC!

Postautor: Marian B » 11 lis 2016, o 17:45

No, no, widać że Kolega jest entuzjastą! A przy tym niezbyt się zna na pewnych rzeczach. Życzę powodzenia w szukaniu naiwnych.

Ebolacocacola
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 4 lis 2016, o 08:38

Re: Zaprojektowanie prototypu,POMOC!

Postautor: Ebolacocacola » 12 lis 2016, o 17:01

? Chciałem sie tylko dowiedzieć , gdzie mam sie zgłosić aby ktoś pomogł mi złożyć to urządzenie do kupy...? a co naiwni mają do tego ? dziwny gość z ciebie, tak jak bym miał powiedzieć kupuje samochód a ty na to , powodzenia w szukaniu naiwnych? bez sensu. Cóż widze ze odpowiedzi nie uzyskam na ty forum ,czas wrócic do elektrody chyba :( znać się nie znam ,nie jestem od miniaturyzacji elektroniki tylko od opogramowań :)

Awatar użytkownika
Jacek Bogusz
-
-
Posty: 470
Rejestracja: 12 maja 2010, o 17:37
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Zaprojektowanie prototypu,POMOC!

Postautor: Jacek Bogusz » 12 lis 2016, o 18:11

Zasadnicze pytanie, to - co trzeba zminiaturyzować? Może nie możesz napisać zbyt dużo publicznie? Za dużo ogólników i dlatego nie ma żadnej konkretnej odpowiedzi. Mam nieco doświadczenia i myślę, że coś mogę podpowiedzieć odnośnie do kierunku "rozwoju" lub poszukiwania, ale żeby polecić jakąś firmę, to trzeba chociaż z grubsza znać temat. Zupełnie inne firmy zajmują się np. projektowaniem układów scalonych, inne modułów a jeszcze inne urządzeń konsumenckich. Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz za dużo pisać na forum publicznym, to zapraszam do kontakt przez e-mail: jacek.bogusz#ep.com.pl.

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości