Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

przełącznik

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Gość

przeł±cznik

Postautor: Gość » 14 kwie 2003, o 15:49

Jaki najlepiej zastosować układ do przełączanie wejść analogowych?
Coś prostego i w miarę taniego... Hm... 4052? Może... A czy ten układ na pewno się do tego nadaje?

Awatar użytkownika
Wojtek
-
-
Posty: 867
Rejestracja: 21 lut 2003, o 18:21

Postautor: Wojtek » 14 kwie 2003, o 18:43

Jak najbardziej się nadaje, możesz zastosować również 4051 (8 wejść, na jedno wyjście). Jeżeli sygnały wejściowe zmieniają się +/- to jedynie musisz pamiętać aby do VEE podłączyć ujemne zasilanie do VSS masę a do VDD oczywiście +, w przypadku gdy sygnały wejściowe są zawsze większe od zera to VEE należy podłączyć do masy. Również możesz zastosować układ 4053 uwagi jak wyżej. Można również zastosować klucze 4066, są to cztery niezależne klucze analogowe. Wszystko zależy do jakiego zastosowania chcesz uzyć tych układów, wtedy musisz przeanalizować karty katalogowe. Ja stosuję te układy w obwodach analogowych z powodzeniem od wielu lat. Lepszą wersją (jeśli tak mozna powiedzieć) układu 4051 jest układ MAX328 ale trudno dostępny (długo się czeka).

rk
-
-
Posty: 49
Rejestracja: 10 kwie 2003, o 22:51
Lokalizacja: gdynia

Postautor: rk » 14 kwie 2003, o 20:41

tylko proponuję, żeby układ za kluczem miał wysoką imp. wejściową np. 1M.
Zmiejszysz przez to zniekształcenia wprowadzane przez przełącznik.
Są również dostępne specjalne wersje tych scalaków do zastosowań w audio i pomiarach, bardziej liniowe.

Gość

Postautor: Gość » 14 kwie 2003, o 20:54

Chodzi mi własnie o przełącznik wejść do przedwzmacniacza...
Dziękuję ja informacje.

henry1

Postautor: henry1 » 15 kwie 2003, o 17:18

sprobuj tda 1029 .prosty uklad do zastosowan audio 4we.1wy przelaczanie
napieciem i dosc dobre parametry.

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 183 gości