Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

"Na czym" zacząć najtaniej zabawę z programowaniem w C?

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

tiqi
-
-
Posty: 10
Rejestracja: 13 lis 2015, o 08:30

"Na czym" zacząć najtaniej zabawę z programowaniem w C?

Postautor: tiqi » 14 lis 2015, o 22:42

Troszeczkę zgłupiałem. Mam do nadrobienia z elektroniką lata 1999-2015 więc jestem mocno zagubiony. Od trzech miesięcy uczę się programowania w C (po kątkach także trochę C# i C++). W przyszłości mam zamiar tworzyć urządzenia pomiarowe do mechaniki (elektroniki) samochodowej oraz różne układy związane z motoryzacją. Mam około 40lat i wracam do lutownicy i niestety już także lupy! Nie da się ciągnąć na stanowisku mechanika za kilka zeta na godzinkę i to jeszcze w wiecznie niewypłacalnej stolicy. Dosyć.
Jakiś czas temu wziąłem się ponownie za elektronikę. Startowałem od zera więc troszeczkę mi się nazbierało potrzebności.
Napiszę co już mam:

- laptop z RS232
- dostawca fazy (zasilacz stabiliz. własnej roboty 1 >12V 10A regulowany 350W)
- dobre lutownice
- multimetry
i masę innych śmieci pozostałych po serwisach PC/TVSAT itp.

Nazbierałem też masę dziwnych układów i setki elementów elektronicznych. Jakieś 1,5 szafy. Może kiedyś się przyda.

Dotychczas pracowałem wirtualnie (emulatory AVR i podobne) ale mam już dość. Pora przejść na hardware.
I tu powstał problem.
Koszta!
ojjjj.... łojjj.... jest tego!
Skromnie zliczyłem dzisiaj podstawy to jakieś 500 zeta wychodzi i to za jednym machem na zakupach (Wolumen, AVT, inni)
a gdzie reszta?

Nie chcę zbędnie marnować kasy której i tak mam mało stąd ten post!

Proszę o jakieś porady tych którzy w biznesie siedzą dłuższy czas. Od czego zacząć testować owe C?

Chcę poskładać jakieś urządzonko oparte o nie wiem - ATmegę i LCDka... i zacząć pisać...
a tak serio to potrzebuję pomocy w poskładaniu czegoś pod ATmegę i wyświetlacz z Nokii 1100.
Czytając na te tematy trafiam na Xmegę. Widziałem też zabawki na ATtiny poskładane...
i...
zwariowałem...

Nie wiem na czym się oprzeć i czego trzymać!
Ratujcie...

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 165 gości