Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

[SZUKAM] Programu na smartfona do obsługi RC5

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

matrix
-
-
Posty: 342
Rejestracja: 7 maja 2010, o 14:02
Lokalizacja: Sochaczew
Kontaktowanie:

[SZUKAM] Programu na smartfona do obsługi RC5

Postautor: matrix » 18 cze 2015, o 15:00

Takie pytanie mam. Mam telewizor Philips a ten jak wiadomo odbiera sygnały z pilota w kodzie RC5, więc szukam jakiegoś programu a raczej aplikacji na smartfona która będzie mi nadawać gdzieś tam rozkazy a dodatkowe urządzenie będzie wysyłać kod RC5 i za pomocą tego będę sterował swoim telewizorem.

Podchodzę do tematu w ten sposób że potrzebna mi apka i zewnętrzny moduł który będzie wysyłał kod RC5 do telewizora. Macie na to jakiś pomysł ?

Awatar użytkownika
Jacek Bogusz
-
-
Posty: 470
Rejestracja: 12 maja 2010, o 17:37
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: [SZUKAM] Programu na smartfona do obsługi RC5

Postautor: Jacek Bogusz » 19 cze 2015, o 08:11

A może sam wykonasz sobie aplikację? Mógłbyś ją zrobić na bazie kursu publikowanego w EP (programowanie urządzeń mobilnych). Ot po prostu: moduł Bluetooth z prockiem, nadajnik RC5, oprogramowanie chociażby w Bascom i własnoręcznie wykonana aplikacja dla Androida. A ile przy tym przyjemności! ;)

matrix
-
-
Posty: 342
Rejestracja: 7 maja 2010, o 14:02
Lokalizacja: Sochaczew
Kontaktowanie:

Re: [SZUKAM] Programu na smartfona do obsługi RC5

Postautor: matrix » 19 cze 2015, o 15:35

Myślalem o tym ale przyznam szczerze że nie mam pojęcia jak śię za o zabrać ? Żeby chociaż jakieś podpowiedzi, wytyczne czy cokolwiek....

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości