Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Biznes

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

2jacks
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 4 mar 2015, o 19:45

Biznes

Postautor: 2jacks » 16 mar 2015, o 14:59

Witam. Mam pomysł na biznes, ale niestety jestem zielony jeśli chodzi o kwestie elektroniki, a wiedza z tego zakresy jest niestety niezbędna.

Od kilku tygodni staram sie orientować w temacie, ale niestety w naszym internecie cięzko jest znaleźć wartościowe informacje, a żeby dzwonić i pytać w konkretnych firmach to nie czuję sie jeszcze na siłach. Chcę po prostu z grubsza ocenić ew. koszty i mam kilka pytań.

Ten biznes opierałby sie na sprzedaży pewnych urządzeń. Zadam pytania odnośnie jednego z nich.

Chodzi o torbę która osiągała by konkretną temperaturę i utrzymywałaby ją przez pewien konkretny czas. Coś jak torby do gastronomii, tylko że większa. Szukając w necie natknąłem się na przeróżne możliwości, różne grzałki, maty grzejne, przeróżne materiały itd...Pojawiła sie tez tekstronika. Materiały, tekstylia przewodzące ciepło. Ale nie potrafię znaleźć zni żadnej firmy, hurtowni mającej taki asortyment, czy firmy której mógłbym zlecić produkcje kontraktową...Teraz moje pytania:).

1. Czy jest mozliwość żeby znaleźć konstruktora, firmę która podjęłaby sie zrealizowania projektu od A do Z? Jak to wygląda, ile to może kosztować. Chodzi o stworzenie prototypu(nie wiem czy to najlepsze określenie) i jakiejś dokumentacji na podstawie której mógłbym starać się o zlecenie tego komuś z zewnątrz.

gRby
-
-
Posty: 66
Rejestracja: 15 gru 2014, o 20:43

Re: Biznes

Postautor: gRby » 16 mar 2015, o 23:32

Chodzi o torbę która osiągała by konkretną temperaturę i utrzymywałaby ją przez pewien konkretny czas
Torba ma chłodzić czy grzać? To ma być urządzenia aktywne, a nie termos jak rozumiem? Jaki czas? Chodzi o godziny, dni, tygodnie?
Materiały, tekstylia przewodzące ciepło.
Materiał przewodzący ciepło czy wytwarzający/odbierający ciepło?
1. Czy jest mozliwość żeby znaleźć konstruktora, firmę która podjęłaby sie zrealizowania projektu od A do Z? Jak to wygląda, ile to może kosztować. Chodzi o stworzenie prototypu(nie wiem czy to najlepsze określenie) i jakiejś dokumentacji na podstawie której mógłbym starać się o zlecenie tego komuś z zewnątrz.
Zawsze jest taka możliwość - wszystko jest kwestią czasu i pieniędzy? Istniej masa "kosmicznych" materiałów i technologii, a to, że ich nie ma na allegro czy w pobliskiej hurtowni o niczym nie świadczy.

To wszystko za bardzo ogólnikowe, aby coś Ci doradzić. Generalnie są dwie drogi w tego typu sprawach - elektryczna i chemiczna.

2jacks
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 4 mar 2015, o 19:45

Re: Biznes

Postautor: 2jacks » 18 mar 2015, o 20:33

Kurcze...napisałem odp. ale sie nie ukazała

1. Torba ma grzać. Ma grzać do pewnej temp. i utrzymać ją przez konkretny czas...Pewnie można to zrobić na wiele różnych spos....ja wolałbym ten najprostrzy:)

2. No jakaś grzałka być musi....ale prawdę mówiąc nie orientuję się jakiej mocy, powierzchni i jaką temp. powinna grzać żeby ogrzać to wnętrze

Droga chemiczna raczej odpada(chociaż nie wiem co to do końca znaczy). Są np: elektryczne koce, prześcieradła, maty, jakieś dziwne coś tak do ogrzewania stóp. To co mnie interesuje to coś tego rodzaju. Tylko nie potrzebuję 3 "biegów" jak w kocach itd...(do tego są używane 3 grzałki) i ta torba zawsze grzałaby z założenia stałą ilośc minut 30/60/90

Są grzałki 12V do toreb dla gastronomii, są sylikonowe, są kaptonowe, foliowe ...wszystkie różnych napięć parametrów..widziałem jakieś grzałki z tajwanu itd...itp...Tylko jak ma to ogarnąć koleś co sie nie zna.

Nie wiem też prawdę mówiąc jak wygląda sprawa od strony fizyki. Czy jeśli mam grzałkę grzejącą np: 40c i ona ma powierzchnię X, to objętość Y nagrzeje sie do jakiej temp w jakim czasie?... Bo gdyby sie takie coś wiedziało(a na bank można to policzyć) to by rozwiązywało kwestię termostatów, kontroli temperatury, przepływu napięcia

gRby
-
-
Posty: 66
Rejestracja: 15 gru 2014, o 20:43

Re: Biznes

Postautor: gRby » 18 mar 2015, o 22:31

No to cały czas takie hipotetyczne gdybania. Rozumiem, że masz jakiś pomysł biznesowy i nie chcesz wywalić kawy na ławę.
Jednak zastosowane rozwiązanie i technologi bardzo zalezą od konkretnego zastosowania. Jak ogrzewanie torby ma być elektryczne to grzanie może być podczerwienią lub tradycyjnie. Może być jakiś nadmuch itp. Czas jaki ma być utrzymywana temperatura i jej wysokość determinują źródło zasilania. O tym też nie piszesz, ale zakładam urządzenie przenośne, anie sieciowe.

Za mało danych. I w zasadzie nie wiem czego oczekujesz. Chyba najlepiej jak zwrócisz się do jakiejś firmy, podpisz z nią klauzule poufności i przedstaw pomysł i oczekiwania.

2jacks
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 4 mar 2015, o 19:45

Re: Biznes

Postautor: 2jacks » 18 mar 2015, o 22:37

No :) to nie jest nic nadzwyczajnego. Chce torbę w której będzie ciepło....tak samo jak w torbach które maja pizzerie. Tylko inne przeznaczenie(więc może lepiej inna technologia) i inne rozmiary...prawdę mówiąc to nic więcej do napisania nie ma. No chciałbym żeby była podłączana do gniazdka, a nie jakieś baterie

I jak ja mam sie odezwać w takim stanie do jakichś ludzi na poważnie? Jakbym miał kupę siana, to bym powiedział to to i tamto i pewnie by sie podjęli. Ale jak sie odezwie jakiś dyzio ze swoim "pomysłem" to może byc ciężej

gRby
-
-
Posty: 66
Rejestracja: 15 gru 2014, o 20:43

Re: Biznes

Postautor: gRby » 19 mar 2015, o 01:39

Widzę, że ta torba na pizzę to jakiś punkt odniesienia. Tu masz pierwszą firmę jaka wyszukałem produkującą torby grzejące.
http://www.furmis.pl/oferta_torby.php
Myślę, że jak im podasz parametry (rozmiary, temperaturę i co tam Ci potrzeba) to zrobią wycenę. Widzę na głównej stronie jakieś wzmianki o dotacjach, B2B. Jeśli nic z tego nie wyjdzie to na pewno czegoś się dowiesz i nauczysz.
Pewnie podobnych firm jest więcej. Trzeba się rozejrzeć. Może z którąś się dogadasz.

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 206 gości