Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Symulacja buforowanego generatora RC

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

bastik
-
-
Posty: 18
Rejestracja: 26 paź 2014, o 23:45

Symulacja buforowanego generatora RC

Postautor: bastik » 4 lut 2015, o 09:49

Witam
Potrzebuje stworzyć symulacje w PSpice dla buforowanego generatora RC z przesuwnikiem fazowym, tak abym na wyjściu uzyskać sinus(o dowolnej amplitudzie). Niestety ni jak mi nie wychodź i może ktoś inny rzuci okiem na ten układ i znajdzie błąd lub błędy. Próbowałem dobierać wartości rezystorów Rf i R1 tak, aby ich stosunek był większy od 29, próbowałem zmienić wartości kondensatorów oraz ustawiać na nich początkowe wartości prądów. Zmieniałem zasilanie wzmacniaczy i zmieniałem ustawienia symulacji niestety to wszystko nic nie dało. Więc doradźcie mi jak to poprawić.
Załączniki
Schemat5.rar
(174.04 KiB) Pobrany 198 razy

gRby
-
-
Posty: 66
Rejestracja: 15 gru 2014, o 20:43

Re: Symulacja buforowanego generatora RC

Postautor: gRby » 4 lut 2015, o 22:27

A to musi być na wzmacniaczach operacyjnych?
Nie możesz wziąć zwykłego generatora z przesuwnikiem fazowym na jednym tranzystorze - takim gdzie w pętli sprzężenia zwrotnego masz przesuwnik fazowy 3x 60 ° na RC Klasyczny układ i tyle. Co tu kombinować.

bastik
-
-
Posty: 18
Rejestracja: 26 paź 2014, o 23:45

Re: Symulacja buforowanego generatora RC

Postautor: bastik » 15 lut 2015, o 14:26

Problem już udało mi się rozwiązać, tylko zapomniałem tu o tym napisać. Myślałem że te kółeczka "+15V i -15V" podają właśnie takie napięcie a to są jedynie etykiety. W ustawieniach symulacji trzeba było zmienić częstotliwość próbkowania i zaznaczyć opcję "Skip initial transient solution", teraz wszystko działa jak należy :D.

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 157 gości