Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Gdzie dostać używane części??

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Elektronik_12
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2014, o 00:32

Gdzie dostać używane części??

Postautor: Elektronik_12 » 19 lut 2014, o 20:23

Witam

Jestem zupełnie zielony w temacie, dopiero zaczynam moją przygodę z elektroniką. Chciałbym zapytać gdzie mogę dostać używane części. Albo czy macie jakieś miejsca w których możecie po prostu dostać takowe części za darmo?

Np. koszt jaki ponosi przedsiębiorstwo za oddanie do neutralizacji zużytego laptopa wynosi 100 zł. Czy więc nie mogli by mi go odsprzedać za jakieś grosze?

Dlatego chciałem zapytać czy są może jakieś miejsca, firmy, gdzie można dostać jakąś elektronikę, i wymontować, wylutować części.

I czy wy macie jakieś takie źródła?

Czy koniecznie trzeba wszystko kupować, wydając na to nie małą kasę?

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Re: Gdzie dostać używane części??

Postautor: pajaczek » 19 lut 2014, o 21:36

Po pierwsze podstawowe podzespoły są względnie tanie... a "rakiety" i tak na początek nie złożysz.

Po drugie by używać wymontowanych części, trzeba mieć wiedzę o wiele większą niż do składania z nowych.

Po trzecie, co Ty chcesz z tego odkupionego laptopa wymontować? Przecież jako początkujący do niczego tego nie użyjesz (zakładając optymistycznie że wykażesz się aż takimi umiejętnościami że jakimś cudem uda Ci się cokolwiek rozlutować bez uszkodzeń).

Po czwarte... jak już koniecznie musisz, popytaj właśnie po firmach - ale raczej będą to dziesiątki zanim coś znajdziesz. A i obawiam się że wyjdzie Cię to znacznie drożej niż kupienie czegoś sprawdzonego. A jak nie od firm... to na aukcjach. Na wysypiska Cię raczej nie odsyłam, choć i to mogło by przynieść skutek (jak nie potraktujesz tego zbyt dosłownie ;) ).

000andrzej
-
-
Posty: 375
Rejestracja: 13 sie 2003, o 14:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Gdzie dostać używane części??

Postautor: 000andrzej » 19 lut 2014, o 21:42

Czasem ludzie oddają rzeczy do punktów skupu złomu... Za grosze nierazmożna wyrwać jakiś ciekawy sprzęcik.

Awatar użytkownika
matiz
-
-
Posty: 324
Rejestracja: 1 kwie 2007, o 22:03
Lokalizacja: nagrywamy.com
Kontaktowanie:

Re: Gdzie dostać używane części??

Postautor: matiz » 19 lut 2014, o 23:02

Części są tak tanie, że czasem za woreczek różności płacę mniej, niż za parkowanie w celu dokonania tego zakupu (zwłaszcza, jak jest kolejka) ;)

Awatar użytkownika
magikjl
-
-
Posty: 145
Rejestracja: 4 lis 2012, o 12:53

Re: Gdzie dostać używane części??

Postautor: magikjl » 2 mar 2014, o 13:47

a skąd jesteś?

Awatar użytkownika
MatyAS
-
-
Posty: 396
Rejestracja: 18 kwie 2007, o 21:37
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:

Re: Gdzie dostać używane części??

Postautor: MatyAS » 2 mar 2014, o 14:58

Jestem zupełnie zielony w temacie, dopiero zaczynam moją przygodę z elektroniką.
Chciałbym zapytać gdzie mogę dostać używane części.
A bierzesz pod uwagę, że używane mogą być niesprawne? Bo z kolei - jeśli dopiero zaczynasz- wiesz w jaki sposób sprawdzić?

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 170 gości