Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Jak zrobić kalafonię w płynie?

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
rafal.220
-
-
Posty: 1274
Rejestracja: 27 paź 2012, o 15:46

Re: Jak zrobić kalafonię w płynie?

Postautor: rafal.220 » 19 lut 2014, o 22:14

Co do wypowiedz Rafała (3 posty wcześniej) to przyznam, że nie będę się wypowiadał, gdyż pomimo najszczerszych chęci, połowy nie rozumiem - czy też połowa nie ma dla mnie najmniejszego sensu.
Czego znowu nie rozumiesz? Czy ty nie wiesz, że w dzisiejszych czasach nie wolno stosować obojętnych "środków trujących" w rozpuszczalnikach? (to co teraz dodają fajnie przewodzi prąd przy wyższych napięciach. Oczywiście mowa o denaturacie z którym miałem styczność.)

Tu już nie rozchodzi się o topnik, czy też środek zabezpieczający. Liczy się to, co pozostaje po rozpuszczalniku.

Awatar użytkownika
MatyAS
-
-
Posty: 396
Rejestracja: 18 kwie 2007, o 21:37
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:

Re: Jak zrobić kalafonię w płynie?

Postautor: MatyAS » 20 lut 2014, o 13:17

A może po prostu to nie kwestia owych "dodatków", le np. spalona/przegrzana kalafonia była powodem pociągnięcia łuku? A może wyjątkowo niechlujny montaż?
Wytłumacz mi proszę co znaczy określenie "Obojętne środki trujące". Bo tego nawet ja nie rozumiem...

Awatar użytkownika
rafal.220
-
-
Posty: 1274
Rejestracja: 27 paź 2012, o 15:46

Re: Jak zrobić kalafonię w płynie?

Postautor: rafal.220 » 20 lut 2014, o 14:55

Nie wiem jak trzeba by spalić kalafonię, aby zaczęła przewodzić. Chyba zwęglić co w moim przypadku się nie zdarza.
Kiedyś do denaturatu dodawano szkodliwe środki trujące które dla elektryczności były obojętne. Dziś dodawane są środki chemiczne które tylko zmieniają walory smakowe. Ja niestety trafiłem na taki który zmienia też stałą dielektryczną. Teraz stosuję IPA, i problem się skończył, bez względu na stopień przygrzania kalafonii.

Co do zmywaczy do paznokci, to odradzam go tym którzy bawią się w wyże napięcia. Nawet na etykiecie jest napisane o dodatkach typu witaminy oraz inne środki pielęgnujące.

Awatar użytkownika
MatyAS
-
-
Posty: 396
Rejestracja: 18 kwie 2007, o 21:37
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:

Re: Jak zrobić kalafonię w płynie?

Postautor: MatyAS » 20 lut 2014, o 16:48

Nie wiem jak trzeba by spalić kalafonię, aby zaczęła przewodzić.
Nie koniecznie spalić - pisałeś o przebiciu w elektronicznym starterze - tam występują spore przepięcia; na dodatek impulsowe. Wystarczy grubsza warstwa kalafonii przegrzanej (nie spalonej na węgiel) i może łuk pociągnąć.
Dziś dodawane są środki chemiczne które tylko zmieniają walory smakowe.
No, nie wiem; sam nie próbowałem, więc wierzę na słowo.
bawią się w wyże napięcia.
A jak ktoś się bawi w niże napięcia, to już może?
Nawet na etykiecie jest napisane o dodatkach typu witaminy oraz inne środki pielęgnujące.
Akurat o tym już było wcześniej napisane... Nie czytałeś, czy znów się popisujesz?

Awatar użytkownika
rafal.220
-
-
Posty: 1274
Rejestracja: 27 paź 2012, o 15:46

Re: Jak zrobić kalafonię w płynie?

Postautor: rafal.220 » 20 lut 2014, o 18:18

Nie koniecznie spalić - pisałeś o przebiciu w elektronicznym starterze - tam występują spore przepięcia; na dodatek impulsowe. Wystarczy grubsza warstwa kalafonii przegrzanej (nie spalonej na węgiel) i może łuk pociągnąć.
Akurat o tym już było wcześniej napisane... Nie czytałeś, czy znów się popisujesz?
Śmiem twierdzić, że to ty masz problem z czytaniem poprzednich postów
Kolejne 3szt. polutowałem używając topnika bazującego na IPA. (w czasie prób bezpieczeństwa o dziwo łuk się nie zapalał nawet ze sporo mniejszych odległości )
A jak ktoś się bawi w niże napięcia, to już może?
To już jest jego osobista sprawa w czym tam sobie rozpuści kalafonię. Tj napisałem wcześniej. Moje wymogi spełnia wysokiej czystości IPA.

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 224 gości