Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Sterowanie wtryskiwaczem bezynowym

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

higrid
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 25 gru 2013, o 16:34

Sterowanie wtryskiwaczem bezynowym

Postautor: higrid » 25 gru 2013, o 16:41

Jak w sposob elektronivczny obnizyc wydajnosc jedego wtryskiwacza bezynowego pracujacego w silniku bezynowym jako 5 wtryskiwacz.

Ten 5 wtryskiwacz jest po to bo brakuje doslownie deko paliwa bo zostało zalozone turbo. 5 wtryskiwacz bedzie podpiery do rajdowego komputera bezynowage w ktorym jest mapa PWM z ktorej bedzie sterowany sygnał wypelnienia impulsu od 0 do 5 czestotliwosć pracy mozna ustawić od 5 do 200 z poziomu programu. Ten ze wtryskiwacz powinien pracowac z wydajnoscia od 5 do 15 % swojej wydajnosci.

Pytanie jak udrutować wtryskiwacz zanizyc wydajnosc nie tracąc mozliwosci sterowania sygnalem wypelnienia 0 100.

Awatar użytkownika
rafal.220
-
-
Posty: 1274
Rejestracja: 27 paź 2012, o 15:46

Re: Sterowanie wtryskiwaczem bezynowym

Postautor: rafal.220 » 26 gru 2013, o 14:14

Witam
Tak ogólnie, to co dokładnie masz na myśli ? Zewnętrzny konwerter wartości PWM?

Awatar użytkownika
magikjl
-
-
Posty: 145
Rejestracja: 4 lis 2012, o 12:53

Re: Sterowanie wtryskiwaczem bezynowym

Postautor: magikjl » 15 lut 2014, o 20:55

Trzeba by zrobić opóźniacz impulsu z jego skracaniem. Potrzeba timer, który byłby wyzwalany komputerem sterującym wtryskiem, bramka AND i wzmacniacz. Jedno wejście bramki podłączyć do komputera(sterowanie wtryskiem), drugie do wyjścia timera. Wejście timera też do tego samego styku komputera. Wyjście bramki do wzmacniacza prądowego, aby sterować już samym wtryskiwaczem. Działa to tak, że kiedy pojawi się sygnał z komputera sterującego uruchamiany jest timer. Timer odmierza czas, który ma być krótszy od impulsu o tyle procent ile tam potrzebujesz. Jak czas się odmierzy, bramka pozwoli włączyć wtryskiwacz.
Nie jest to takie proste, bo pewnie musi zależeć od częstotliwości, więc dobrze byłoby zrobić to na procku, który analizowałby zadawaną częstotliwość i w zależności od niej ustawiał czas opóźnienia. Poza tym wtedy można też zrobić łatwą regulację czasu opóźnienia.

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 82 gości