Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Schemat zwrotnicy do głośników ARZ6608 i GDWK 9/80

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
rafal.220
-
-
Posty: 1274
Rejestracja: 27 paź 2012, o 15:46

Re: Schemat zwrotnicy do głośników ARZ6608 i GDWK 9/80

Postautor: rafal.220 » 2 lut 2013, o 00:54

Co z tego że pracują w kwartecie? (nie zmienia to zasady działania kolumn)
W większym pomieszczeniu (salon) lewą i prawą stronę mógłbym od siebie oddalić, a sam efekt był by podobny (może trochę zmniejszyła by się przestrzeń ze względu na odbicia oraz echo)

Co do stosowania linii w domu, to jest moja ciekawostka za którą oczywiście nie powinienem dostać ostrzeżenia zwłaszcza że ten temat był poruszony w DIY

Awatar użytkownika
matiz
-
-
Posty: 324
Rejestracja: 1 kwie 2007, o 22:03
Lokalizacja: nagrywamy.com
Kontaktowanie:

Re: Schemat zwrotnicy do głośników ARZ6608 i GDWK 9/80

Postautor: matiz » 2 lut 2013, o 09:58

Co z tego że pracują w kwartecie? (nie zmienia to zasady działania kolumn)
Nie zmienia. Pojedyncza "kolumna" systemu liniowego nie ma żadnych magicznych właściwości, dopiero w odpowiednim ustawieniu ich większej ilości pojawia się liniowość. Ty odpowiedniego ustawienia nie masz, to raz. Dwa - twierdzisz, że pojedyncza "kolumna" z liniówki ma właściwości kierunkowe - i tu się mylisz. To jest zwykły zestaw głośnikowy, charakteryzujący się małymi głośnikami blisko siebie, tylko tyle.
W większym pomieszczeniu (salon) lewą i prawą stronę mógłbym od siebie oddalić, a sam efekt był by podobny (może trochę zmniejszyła by się przestrzeń ze względu na odbicia oraz echo)
Nie rozumiem. To masz to ustawione jak na zdjęciu obok siebie?
Co do stosowania linii w domu, to jest moja ciekawostka za którą oczywiście nie powinienem dostać ostrzeżenia zwłaszcza że ten temat był poruszony w DIY
To wiadomo, ale NTG ;)

Awatar użytkownika
rafal.220
-
-
Posty: 1274
Rejestracja: 27 paź 2012, o 15:46

Re: Schemat zwrotnicy do głośników ARZ6608 i GDWK 9/80

Postautor: rafal.220 » 2 lut 2013, o 11:49

Nie zmienia. Pojedyncza "kolumna" systemu liniowego nie ma żadnych magicznych właściwości, dopiero w odpowiednim ustawieniu ich większej ilości pojawia się liniowość. Ty odpowiedniego ustawienia nie masz, to raz. Dwa - twierdzisz, że pojedyncza "kolumna" z liniówki ma właściwości kierunkowe - i tu się mylisz. To jest zwykły zestaw głośnikowy, charakteryzujący się małymi głośnikami blisko siebie, tylko tyle.
Skoro twierdzisz iż dźwięk nie jest emitowany liniowo, to może odpowiedz mi na to pytanie które zadałem Ci wcześniej.
Dlaczego dźwięk przy użyciu zwykłych kolumn w paśmie średnim i wysokim był o wiele lepiej słyszany w sąsiednich pokojach?
Na chwilę obecną jest mocno stłumiony, nawet jak stanę z boku kolumn, jednak jeśli stanę przodem do czoła fali, staję się on ostry i wyrazisty jak żyleta... (czy nie świadczy to o zawężonym kącie emisji fali akustycznej ? )
Nie rozumiem. To masz to ustawione jak na zdjęciu obok siebie?
No wiesz w tym pokoju jest tak mało miejsca iż nie ma innej możliwości...
Powiem więcej szafki już mam tak przeładowane pudełkami z podzespołami, iż te co teraz na bieżąco zamawiam leżą na widoku (totalny chaos i bałagan wynikający z braku miejsca)

Awatar użytkownika
matiz
-
-
Posty: 324
Rejestracja: 1 kwie 2007, o 22:03
Lokalizacja: nagrywamy.com
Kontaktowanie:

Re: Schemat zwrotnicy do głośników ARZ6608 i GDWK 9/80

Postautor: matiz » 2 lut 2013, o 12:10

Skoro twierdzisz iż dźwięk nie jest emitowany liniowo, to może odpowiedz mi na to pytanie które zadałem Ci wcześniej.
Dlaczego dźwięk przy użyciu zwykłych kolumn w paśmie średnim i wysokim był o wiele lepiej słyszany w sąsiednich pokojach?
Na chwilę obecną jest mocno stłumiony, nawet jak stanę z boku kolumn, jednak jeśli stanę przodem do czoła fali, staję się on ostry i wyrazisty jak żyleta... (czy nie świadczy to o zawężonym kącie emisji fali akustycznej ? )
No przecież to jasne, tam jest tuba wysokotonowa.

Awatar użytkownika
rafal.220
-
-
Posty: 1274
Rejestracja: 27 paź 2012, o 15:46

Re: Schemat zwrotnicy do głośników ARZ6608 i GDWK 9/80

Postautor: rafal.220 » 2 lut 2013, o 12:24

Ale mam też na myśli średnie pasmo ...
Otóż te kolumny emitują falę o zawężonym kącie w całym zakresie pracy
Czy nie świadczy to o liniowości ? (fala rozchodzi się w o określonym kierunku)

Awatar użytkownika
matiz
-
-
Posty: 324
Rejestracja: 1 kwie 2007, o 22:03
Lokalizacja: nagrywamy.com
Kontaktowanie:

Re: Schemat zwrotnicy do głośników ARZ6608 i GDWK 9/80

Postautor: matiz » 2 lut 2013, o 14:39

Ale mam też na myśli średnie pasmo ...
Otóż te kolumny emitują falę o zawężonym kącie w całym zakresie pracy
Czy nie świadczy to o liniowości ? (fala rozchodzi się w o określonym kierunku)
Ale to przecież oczywiste i o tym pisałem:
Wiadomo. że klasyczna kolumna gitarowa 4x12 ma inną charakterystykę kierunkową niż jednogłośnikowe combo, ale nikomu dotychczas nie przyszło do głowy nazywać paczki 4x12 zestawem liniowym
Oczywiście, że można zmienić charakterystykę kierunkową i większa ilość takich samych przetworników albo np. tuba zmienia charakterystykę kierunkową. Ale jak napisałem w powyższym cytacie, to nie jest line array, którego najważniejszą cechą jest inny kąt promieniowania w pionie i inny w poziomie.
W dodatku należysz do mniejszości, uważając, że kierunkowość w domowych warunkach jest zaletą, we wszystkich konstrukcjach unika się jak ognia zwiększania ilości przetworników przetwarzających to samo pasmo, poza dołem. To jednak jest Twoja sprawa i masz prawo do takich upodobań. Natomiast nie jest to system liniowy, tylko trochę bardziej kierunkowy. Dodatkowo jak rozumiem twierdzisz, że już pojedynczy hannibal ma jakieś cudowne właściwości kierunkowe w zakresie średnich częstotliwości, a jest to nieprawda.

Awatar użytkownika
rafal.220
-
-
Posty: 1274
Rejestracja: 27 paź 2012, o 15:46

Re: Schemat zwrotnicy do głośników ARZ6608 i GDWK 9/80

Postautor: rafal.220 » 2 lut 2013, o 17:01

Oczywiście, że można zmienić charakterystykę kierunkową i większa ilość takich samych przetworników albo np. tuba zmienia charakterystykę kierunkową. Ale jak napisałem w powyższym cytacie, to nie jest line array, którego najważniejszą cechą jest inny kąt promieniowania w pionie i inny w poziomie.
A czy w moim przypadku kąt promieniowania nie ulega zmianie? (wystarczy tylko porównać zwykłe góry, z tymi liniowymi)
Dodatkowo jak rozumiem twierdzisz, że już pojedynczy hannibal ma jakieś cudowne właściwości kierunkowe w zakresie średnich częstotliwości, a jest to nieprawda.
Gdybym tak twierdził, to na zdjęciu był by jeden a nie cztery.
Na początku miałem dwie góry, a teraz mam cztery. (dwie nie dawały odpowiedniego efektu)

Awatar użytkownika
matiz
-
-
Posty: 324
Rejestracja: 1 kwie 2007, o 22:03
Lokalizacja: nagrywamy.com
Kontaktowanie:

Re: Schemat zwrotnicy do głośników ARZ6608 i GDWK 9/80

Postautor: matiz » 2 lut 2013, o 20:52

Oczywiście, że można zmienić charakterystykę kierunkową i większa ilość takich samych przetworników albo np. tuba zmienia charakterystykę kierunkową. Ale jak napisałem w powyższym cytacie, to nie jest line array, którego najważniejszą cechą jest inny kąt promieniowania w pionie i inny w poziomie.
A czy w moim przypadku kąt promieniowania nie ulega zmianie? (wystarczy tylko porównać zwykłe góry, z tymi liniowymi)
Ulega, bo masz więcej takich samych głośników. Ale ulega nie dlatego, że wykorzystujesz kawałki systemu liniowego, tylko dlatego, że masz więcej głośników. Dlatego pisałem o kolumnach od kleopatry/meluzyny - bo były bardziej liniówką niż zestaw z dwóch hannibali.
Dodatkowo jak rozumiem twierdzisz, że już pojedynczy hannibal ma jakieś cudowne właściwości kierunkowe w zakresie średnich częstotliwości, a jest to nieprawda.
Gdybym tak twierdził, to na zdjęciu był by jeden a nie cztery.
Na początku miałem dwie góry, a teraz mam cztery. (dwie nie dawały odpowiedniego efektu)
No jasssne... A to poniżej:

"ten kawałek systemu liniowego emituje falę akustyczną liniowo, ze względu na odpowiednią budowę samych gór"

"Proszę mi wierzyć że parametrów akustycznych kolumny od tak nie da się zmienić, a więc skoro została ona stworzona do kierunkowej emisji, to też tak się dzieje bez względu czy to pokój, czy może estrada..."

"Przecież kolumny sieją kierunkowo ?
Co z tego że jest ich mniej?"

"Te kolumny zostały stworzone po to aby kierunkowo emitować falę akustyczną, bez względu na to ile ich jest.. (wynika to z odpowiednio policzonej geometrii owych kolumn)"

to kto niby w tym wątku pisał?

Cztery góry to już jest początek systemu liniowego, ale na zdjęciach są dwie i pisałeś ciągle o dwóch, w dodatku podkreślając (jak w powyższych cytatach), że ilość nie ma znaczenia. Otóż ma. No i wreszcie to napisałeś powyżej - dwie nie dawały odpowiedniego efektu
Tymczasem w tym wątku, jak napisałem: "alphardy (i z zasady cała liniówka w ogóle) są liniowe tylko w odpowiedniej ilości, standardowo minimum cztery na stronę", to kłóciłeś się dalej, że jeden wystarczy.

Ja wymiękkam...

Awatar użytkownika
rafal.220
-
-
Posty: 1274
Rejestracja: 27 paź 2012, o 15:46

Re: Schemat zwrotnicy do głośników ARZ6608 i GDWK 9/80

Postautor: rafal.220 » 2 lut 2013, o 21:43

to kto niby w tym wątku pisał?

Cztery góry to już jest początek systemu liniowego, ale na zdjęciach są dwie i pisałeś ciągle o dwóch, w dodatku podkreślając (jak w powyższych cytatach), że ilość nie ma znaczenia. Otóż ma. No i wreszcie to napisałeś powyżej - dwie nie dawały odpowiedniego efektu
Kolego...
Na zdjęciach są cztery góry a nie dwie... (przyjrzyj się dokładnie)
Co do ilości kolumn to należy odpowiednio dobrać ich ilość...
To że napisałem iż ilość nie ma większego znaczenia jest oczywistą prawdą, bo w końcu dom to nie masowa imprezka gdzie takich kolumn w jednej linii jest znacznie więcej...
Proszę się zapoznać z moimi wcześniejszymi postami i nie cytować odpowiednio wybranych podkontekstów w celu udowodnienia swojej racji, bądź zaplątania myśli merytorycznej...
Tymczasem w tym wątku, jak napisałem: "alphardy (i z zasady cała liniówka w ogóle) są liniowe tylko w odpowiedniej ilości, standardowo minimum cztery na stronę", to kłóciłeś się dalej, że jeden wystarczy.
Gdybym tak twierdził, to na zdjęciu był by jeden a nie cztery.
Na początku miałem dwie góry, a teraz mam cztery. (dwie nie dawały odpowiedniego efektu)
Po prostu ręce mi opadają...

Awatar użytkownika
matiz
-
-
Posty: 324
Rejestracja: 1 kwie 2007, o 22:03
Lokalizacja: nagrywamy.com
Kontaktowanie:

Re: Schemat zwrotnicy do głośników ARZ6608 i GDWK 9/80

Postautor: matiz » 2 lut 2013, o 22:47

Kolego...
Na zdjęciach są cztery góry a nie dwie... (przyjrzyj się dokładnie)
Nie wiem, ile widzisz Ty, ja widzę dwie. Dwie góry na stronę. To za mało, żeby ten system był systemem liniowym. Koniec.

Awatar użytkownika
rafal.220
-
-
Posty: 1274
Rejestracja: 27 paź 2012, o 15:46

Re: Schemat zwrotnicy do głośników ARZ6608 i GDWK 9/80

Postautor: rafal.220 » 3 lut 2013, o 12:07

Nie wiem, ile widzisz Ty, ja widzę dwie. Dwie góry na stronę. To za mało, żeby ten system był systemem liniowym. Koniec.
A po co Ci więcej na stronę (2 wystarczą )
kiedyś zrobiłem jedną próbę ustawiając w pionie cztery góry (zgadnij jaki był denny efekt kiedy od podłogi do sufitu mam 2,5m ?)
Chyba wiesz jak kształtuje się taka linia ?
A więc ten czwarty najwyższy celował mi pod kątem w sufit... (jaki był efekt akustyczny, to już domyśl się sam)

Jeszcze raz powtórzę, że ilość kolumn jest zależna od przestrzeni akustycznej jaką nagłaśniasz, a sam rozkład kolumn w łuku zapewnia lepsze ogarnięcie publiki.
W moim przypadku wystarczą dwie na stronę, gdzie ta najwyższa jest tak odchylona iż nie celuje bezpośrednio w sufit, a wypełnia ciśnienie akustyczne przy suficie...

Awatar użytkownika
matiz
-
-
Posty: 324
Rejestracja: 1 kwie 2007, o 22:03
Lokalizacja: nagrywamy.com
Kontaktowanie:

Re: Schemat zwrotnicy do głośników ARZ6608 i GDWK 9/80

Postautor: matiz » 3 lut 2013, o 15:28

Nie wiem, ile widzisz Ty, ja widzę dwie. Dwie góry na stronę. To za mało, żeby ten system był systemem liniowym. Koniec.
A po co Ci więcej na stronę (2 wystarczą )
kiedyś zrobiłem jedną próbę ustawiając w pionie cztery góry (zgadnij jaki był denny efekt kiedy od podłogi do sufitu mam 2,5m ?)
Chyba wiesz jak kształtuje się taka linia ?
A więc ten czwarty najwyższy celował mi pod kątem w sufit... (jaki był efekt akustyczny, to już domyśl się sam)

Jeszcze raz powtórzę, że ilość kolumn jest zależna od przestrzeni akustycznej jaką nagłaśniasz, a sam rozkład kolumn w łuku zapewnia lepsze ogarnięcie publiki.
W moim przypadku wystarczą dwie na stronę, gdzie ta najwyższa jest tak odchylona iż nie celuje bezpośrednio w sufit, a wypełnia ciśnienie akustyczne przy suficie...
Taka linia może, ale nie musi się tak kształtować, można te paczki ustawić całkowicie pionowo, zresztą tak się to najczęściej robi, zamiast "banana" jest zwykle ustawienie typu "J". To nie łuk jest warunkiem uzyskania odpowiedniego efektu kierunkowego, łuk wręcz łagodzi silną charakterystykę kierunkową.

Jeszcze raz, po raz ostatni powtórzę, że odpowiednia ilość kolumn jest warunkiem koniecznym do uzyskania efektu line array. Ty masz ich za mało. Piszesz bzdury i upierasz się przy swoim. Możesz mieć poglądy i opinie i ich bronić, ale definicja systemu liniowego to nie są poglądy ani opinie tylko fakty.

Awatar użytkownika
rafal.220
-
-
Posty: 1274
Rejestracja: 27 paź 2012, o 15:46

Re: Schemat zwrotnicy do głośników ARZ6608 i GDWK 9/80

Postautor: rafal.220 » 3 lut 2013, o 18:26

Ale całkowite pionowe ustawienie zwłaszcza w pokoju nie ma sensu.
Ciśnienie zamiast wypełniać symetrycznie objętość pokoju wali mi prosto po uszach.
Zapewne wiesz, że tam z tyłu kolumn masz możliwość regulacji kąta po przez odpowiednie połączenie kołeczkami (wierz mi że konfigurowałem to na różne sposoby, i najlepszy okazał się ten standardowy)

Co do czterech paczek to tak się robi, jak np. nagłaśniasz średnią salę, a nie pokój w domu
Stosuje się układ 4X4 podwieszony do rusztowania pod sufitem + 8 pojedynczych subwooferów bądź podwójnych jeśli bardziej huczna imprezka. (wszystko też jeszcze zależy od akustyki sali, którą winno się pomierzyć przed rozstawieniem sprzętu )
Taka linia może, ale nie musi się tak kształtować, można te paczki ustawić całkowicie pionowo, zresztą tak się to najczęściej robi, zamiast "banana" jest zwykle ustawienie typu "J". To nie łuk jest warunkiem uzyskania odpowiedniego efektu kierunkowego, łuk wręcz łagodzi silną charakterystykę kierunkową.
Niestety prawda jest taka, że ustawienie w łuku daje możliwość ogarnięcia większej części publiki, oraz szybsze wypełnienie ciśnienia akustycznego... Układ J ogarnia tylko po części przód, bardzo dobrze środek (wysokość inżyniera dźwięku) oraz średnio tył
Rozwiń sobie wolną chwilą góry w układzie J a później w łuku, a sam się przekonasz. (pamiętaj że w konfiguracji na banana będziesz potrzebował o 1/3 więcej kolumn stosowanych dla układu J )
I pamiętaj też o łącznym kącie pochylania względem przestrzeni akustycznej (do tego służą liny odciągowe)
łuk wręcz łagodzi silną charakterystykę kierunkową.
Nieprawda.
W łuku jedynie spada "moc" sumy interferencji fal akustycznych, a sama charakterystyka kierunkowa pozostaje bez zmian, chodź zwiększa się zakres samej przestrzeni jaką ona obejmuje.

Awatar użytkownika
magikjl
-
-
Posty: 145
Rejestracja: 4 lis 2012, o 12:53

Re: Schemat zwrotnicy do głośników ARZ6608 i GDWK 9/80

Postautor: magikjl » 3 lut 2013, o 19:01

Czy moderator nie zauważył, że zrobił się z tego zupełnie inny dyskusyjny temat? Zdaje się, że o zwrotnicach do ARZ i GD od pewnego czasu nic tu nie ma, a szczególnie schematów, obliczeń, propozycji rozwiązania problemu, tylko przepychanka .... To chyba nie dobrze świadczy o zarządzaniu tematami. Nie mam nic przeciwko tej dyskusji, ale jest zupełnie poza tematem. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
MatyAS
-
-
Posty: 396
Rejestracja: 18 kwie 2007, o 21:37
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:

Re: Schemat zwrotnicy do głośników ARZ6608 i GDWK 9/80

Postautor: MatyAS » 3 lut 2013, o 19:40

Czy moderator nie zauważył, że zrobił się z tego zupełnie inny dyskusyjny temat? Zdaje się, że o zwrotnicach do ARZ i GD od pewnego czasu nic tu nie ma, a szczególnie schematów, obliczeń, propozycji rozwiązania problemu, tylko przepychanka
Dyskusję zapoczątkował Kol. rafal220:
Ten temat już wcześniej trochę zboczył z kursu a sam autor raczej jest zadowolony wypowiedzią użytkownika <magikjl> (w końcu autor wysłał podziękowania za post, oraz jak na razie oddalił się od dalszej dyskusji)
Najwyraźniej tematyka poruszyła wiele wątków, lecz mieszczą się one w zakresie dziedziny audio.
Widocznie czuł się (lub chciał się ,poczuć) moderatorem.... ;)

Jak widzę Kol. rafal220 jednak skorzystał z mojej rady i zaczął czytać. To się chwali, szkoda, że zamiast przyznać się do bzdur z pierwszych swoich postów na siłę usiłuje wykazać, ze "tak naprawdę to on mówił zupełnie co innego... ".
No i niestety widać jednak, że w dalszym ciągu nie pojął istoty rzeczy - widać minimalną poprawę w wypowiedziach (co już jest sukcesem!), ale do poziomu umożliwiającego dalszą dyskusję na jakimś poziomie; jeszcze dalekooooo....
Poczekam zatem, mając nadzieję na przyznanie się do błądzenia w pierwszych postach i do takiego poziomu wiedzy, który by umożliwił rzeczową dyskusję. W chwili obecnej nie ma ona najmniejszego sensu, skoro podstawowe zasady LA są mylnie interpretowane przez wspomnianego Kolegę, a na próbę wytłumaczenia reaguje w taki sposób jak powyżej opisał Kol.matiz :
Piszesz bzdury i upierasz się przy swoim. Możesz mieć poglądy i opinie i ich bronić, ale definicja systemu liniowego to nie są poglądy ani opinie tylko fakty.

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Re: Schemat zwrotnicy do głośników ARZ6608 i GDWK 9/80

Postautor: pajaczek » 3 lut 2013, o 19:55

Moderator zauważył (a przynajmniej jeśli o mnie chodzi), wydawało mi się nawet że wyraziłem to w którymś przypisie, ale widocznie było to na priv do kilku osób.
Przychylam się tutaj do opinii Rafała z pierwszej strony
Ten temat już wcześniej trochę zboczył z kursu a sam autor raczej jest zadowolony wypowiedzią użytkownika <magikjl> (w końcu autor wysłał podziękowania za post, oraz jak na razie oddalił się od dalszej dyskusji)
ale żeby było jasne, wyłącznie w zacytowanym fragmencie. Początkowe ostre dyskusje złagodniały (po cenzurze), tak więc do czasu powrotu tematu na tory zwrotnic, lub wyraźnych życzeń rozdzielenia tematu pomyślałem że pozostawię jak jest. Jak rozumiem jest jeden głos za rozdziałem... to się da zrobić.

Awatar użytkownika
rafal.220
-
-
Posty: 1274
Rejestracja: 27 paź 2012, o 15:46

Re: Schemat zwrotnicy do głośników ARZ6608 i GDWK 9/80

Postautor: rafal.220 » 3 lut 2013, o 19:59

Jak widzę Kol. rafal220 jednak skorzystał z mojej rady i zaczął czytać.
Kolego dla mnie wiki oraz inne źródła są mało wiarygodne.
To co piszę generalnie wiąże się z dyskusją jaką podejmowałem z ludźmi którzy nagłaśniają czołowe zespoły.
Są to przede wszystkim sympatyczni ludzie którzy dzielą się swoją wiedzą...
Poczekam zatem, mając nadzieję na przyznanie się do błądzenia w pierwszych postach i do takiego poziomu wiedzy, który by umożliwił rzeczową dyskusję. W chwili obecnej nie ma ona najmniejszego sensu, skoro podstawowe zasady LA są mylnie interpretowane przez wspomnianego Kolegę,
Na to raczej kolega się nie doczeka, bowiem musiał bym zaprzeczyć sporej rzeszy fachowców, którzy od lat pracując w tym fachu wykorzystują odpowiednie pomiary akustyczne...

Tak po za tematem, to proszę mi wyjaśnić jedną sprawę.
Skoro kolega jest takim fachowcem w dziedzinie nagłośnienia, to czemu nigdzie o koledze nie słyszałem ?
Przecież są ludzie w podobnym wieku co Ty, a głośno o nich wszędzie. (poważne firmy zajmujące się profesjonalnym nagłośnieniem)

Awatar użytkownika
MatyAS
-
-
Posty: 396
Rejestracja: 18 kwie 2007, o 21:37
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:

Re: Schemat zwrotnicy do głośników ARZ6608 i GDWK 9/80

Postautor: MatyAS » 4 lut 2013, o 18:18

W branży jestem (jak już pisałem) prawie 35 lat (zawodowo). Nie mam zamiaru udowadniać że nie jestem koniem, ani przedstawiać swojej "drogi zawodowej". Poza tym - najwidoczniej pytasz nie tych co trzeba. I nie o tego co trzeba.
Mógłbym podobnie zapytać o Ciebie swoich Kolegów ( nawet podając wszystkie Twoje nicki pod którymi występowałeś)- daję głowę na pieniek, że nikt by nie miał "przyjemności" Cię znać.
Może to i lepiej, bo po takim dictum jakoś utwierdzam się w przekonaniu co do swojego osądu o Tobie:
Kolego dla mnie wiki oraz inne źródła są mało wiarygodne
- Wynika z powyższego tylko jedno - Samouwielbienie, egocentryzm i nade wszystko ignorancja na podłożu snobistycznym.

Awatar użytkownika
rafal.220
-
-
Posty: 1274
Rejestracja: 27 paź 2012, o 15:46

Re: Schemat zwrotnicy do głośników ARZ6608 i GDWK 9/80

Postautor: rafal.220 » 4 lut 2013, o 18:48

- Wynika z powyższego tylko jedno - Samouwielbienie, egocentryzm i nade wszystko ignorancja na podłożu snobistycznym.
Gdyby tak było, to nie powoływałbym się na ludzi którzy zawodowo nagłaśniają...
Powiem Ci więcej...
Mój sprzęcik będący poniekąd opinią innych fachowców zaskakuje każdego kto nagłaśnia drobne imrezki typu wesela zwykłym systemem PA ... (ilość kolumn LA zależy od wielkości samej przestrzeni akustycznej)
Ten sprzęt kosztuje naprawdę nie wiele, jak na swoje możliwości. (w przypadku innej firmy za te pieniądze kupiłbym tylko jeden może dwa subwoofery)
Mógłbym podobnie zapytać o Ciebie swoich Kolegów ( nawet podając wszystkie Twoje nicki pod którymi występowałeś)- daję głowę na pieniek, że nikt by nie miał "przyjemności" Cię znać.
Ale tylko samej przyjemności, chodź nie zmienia to faktu że mnie znają jako użytkownika, a nie obywatela o pewnym nazwisku (najwyraźniej elka nie zasłużyła sobie na to bym ujawnił tam swoje dane osobowe)

Co do nicków, to poinformowałem admina sieciowego jaki był ich cel, a to jaka była jego reakcja na owe informacje, to jest już zupełnie inną kwestią która bynajmniej nie pasuje do samej tematyki związanej z akustyką...

Awatar użytkownika
matiz
-
-
Posty: 324
Rejestracja: 1 kwie 2007, o 22:03
Lokalizacja: nagrywamy.com
Kontaktowanie:

Re: Schemat zwrotnicy do głośników ARZ6608 i GDWK 9/80

Postautor: matiz » 4 lut 2013, o 18:49

łuk wręcz łagodzi silną charakterystykę kierunkową.
Nieprawda.
W łuku jedynie spada "moc" sumy interferencji fal akustycznych, a sama charakterystyka kierunkowa pozostaje bez zmian, chodź zwiększa się zakres samej przestrzeni jaką ona obejmuje.
No to się musisz zdecydować - jeżeli charakterystyka kierunkowa pozostaje bez zmian, to "zakres przestrzeni, jaką ona obejmuje" również nie może się zwiększać ;)
Ja to właśnie napisałem - charakterystyka kierunkowa "łagodnieje" i tym samym ci bardzo blisko (J) i ci dużo dalej (banan) lepiej słyszą. To jest zresztą oczywiste, choć, jak widać, nie dla każdego...

Po raz ostatni pomijam "chodź" - i nie mam zamiaru nigdzie chodzić ;)

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 283 gości