Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Jak podłączyć wyjście optyczne TOSLINK do wejścia cyfrowego

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
monter
-
-
Posty: 26
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 20:49
Lokalizacja: Polska i okolice
Kontaktowanie:

Jak podłączyć wyjście optyczne TOSLINK do wejścia cyfrowego

Postautor: monter » 18 paź 2012, o 09:31

Mam w radiu internetowym cyfrowe wyjście optyczne TOSLINK, a potrzebuję podłączyć je do elektrycznego wejścia cyfrowego SPDiF.
Radio chciałem przerobić na stałę dodając wyjście cyfrowe elektryczne. Nie chce używać zewnętrznego konwertera, chciał bym wsadzić do środka układ i ewentualnie za pomocą przełącznika załączać potrzebne wyjście (ale nie jest to niezbędna mi opcja) .
Szperałem trochę w google, niewiel znalazłem, ale jak zrozumiałem to muszę wykonać układ z tego obrazka:

Obrazek

i wejście TTL podłączyć bezpośrednio pod styki diody wyjścia TOSLINK? Czy może muszę odłączyć nadajnik optyczny TOSLINK w to miejsce włączyć powyższy konwerter i w ten sposób uzyskać wyjście cyfrowe elektryczne? Cyz może jeszcze gdzieś wcześniej muszę włączyć powyższy układ?
Nie mam schematu radia, ale jest tam wielki procesor DSP i bezpośrednio z niego wychodzi wyjście TOSLINK (+parę elementów biernych)

Awatar użytkownika
ECC88
-
-
Posty: 408
Rejestracja: 23 paź 2009, o 15:28
Lokalizacja: Köln

Re: Jak podłączyć wyjście optyczne TOSLINK do wejścia cyfrow

Postautor: ECC88 » 18 paź 2012, o 15:56

Albo cuś takiego. Za 35 zeta do dostania. :D

http://tinyurl.com/8r49fmw

Awatar użytkownika
monter
-
-
Posty: 26
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 20:49
Lokalizacja: Polska i okolice
Kontaktowanie:

Re: Jak podłączyć wyjście optyczne TOSLINK do wejścia cyfrow

Postautor: monter » 22 paź 2012, o 19:59

Ale właśnie chodziło o to żeby nie stosować takich konwerterów :)

Więc zrobiłem eksperymentalny układ ze schematu który zamieściłem powyżej. Wejście tego układu podłączyłem bezpośrednio pod nóżkę "INPUT" nadajnika diodowego. Następnie przewodem 75ohm podałem cyfrowy sygnał na wejście cyfrowe korektora DEQ1024 (notabene świetnie przemyślane urządzenie! Może działać jako przetwornik AC/CA z pominięciem zbędnych elementów całego korektora!).
Działa bardzo dobrze :)
Zrobiłem kilka roboczych fotek ipodem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 148 gości