Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Stworzenie prostego mikrokomputera

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

c.e.z.a.r
-
-
Posty: 9
Rejestracja: 12 maja 2012, o 08:02

Re: Stworzenie prostego mikrokomputera

Postautor: c.e.z.a.r » 25 maja 2012, o 13:50

Trochę poczytałem o tym STM32F ale nie do końca wiem czy aby na pewno będę mógł zrobić mini komputer z wyjściem na klawiaturę , monitorem i podpięcie jakiegoś dysku.
Skoro zbudowanie własnego komputera na AVR jest możliwe, to na STM32 też się da. Nawet nie jest to takie trudne ale baaardzo czasochłonne - robiłem coś w tym stylu jako pracę inżynierską i zajęło mi to półtora roku. Udało mi się na ATmega128 zrobić system prosty system operacyjny, interpreter poleceń, obsługę telewizora, klawiatury PS/2 i karty SD. Powstał komputerek możliwościami przypominający ZX Spectrum. Efekty proszę zobaczyć na mojej stronie - AVR Spectrum
Jestem podwrażeniem tego projektu nieźle to wygląda, życzę dalszych wyników przy projekcie. Mam już teraz chociaż obraz tego jak może to wyglądać.

Awatar użytkownika
Jacek Bogusz
-
-
Posty: 470
Rejestracja: 12 maja 2010, o 17:37
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Stworzenie prostego mikrokomputera

Postautor: Jacek Bogusz » 29 maja 2012, o 23:01

Powstał komputerek możliwościami przypominający ZX Spectrum. Efekty proszę zobaczyć na mojej stronie - AVR Spectrum
A może miałbyś ochotę opisać go na łamach EP? Widziałem, że na stronie jest sporo informacji, ale myślę, że warto napisać parę słów więcej o oprogramowaniu i budowie. Ponadto, gazeta dociera do większej liczby osób. Zrobimy też ładne płytki, które będzie można puścić "w świat", tak aby jeszcze ktoś coś wniósł do Twojego projektu. Nigdy nie wiadomo, jak to się rozwinie. Mój adres e-mail to jacek.bogusz(at)ep.com.pl, zapraszam do współpracy!

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 177 gości